1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rok temu na raka zmarla mama, teraz umiera tata
joanna2013

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10531

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-12-13, 22:24   Temat: Rok temu na raka zmarla mama, teraz umiera tata
Formalina, powiedz nam jak przeżyłeś pierwszy rok? Czy to prawda, że czas leczy rany, czy to tylko wyświechtany frazes?
  Temat: rak drobnokomórkowy
joanna2013

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5665

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-12, 21:51   Temat: rak drobnokomórkowy
Macie z Tatą normalny kontakt? Tata tylko śpi, ale nie traci świadomości i kontaktu z otoczeniem?
Szczerze mówiąc uważam, że znajdujecie się w dość trudnej sytuacji, gdyż pomoc hospicjum domowego jest nieoceniona szczególnie na etapie, gdy pojawiają się bóle nowotworowe (oby w przypadku Taty pojawiły się jak najpóźniej)...
  Temat: Czerniak sromu
joanna2013

Odpowiedzi: 191
Wyświetleń: 137038

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2014-12-12, 21:08   Temat: Czerniak sromu
Przyjmij najserdeczniejsze wyrazy współczucia!

Nie wiem ile czasu musi upłynąć, ale po 3 miesiącach od śmierci bliskiej mi osoby powiem jedno, ból wciąż jest okropny, a doświadczenia z czasów walki pewnie będą towarzyszyły nam wszystkim aż do naszego końca.

Miejmy tylko nadzieję, że wszystkie trudy naszych Bliskich, których doświadczyli zostały już im wynagrodzone po drugiej stronie!
  Temat: Rok temu na raka zmarla mama, teraz umiera tata
joanna2013

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 10531

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-12-12, 20:37   Temat: Rok temu na raka zmarla mama, teraz umiera tata
Chciałabym powiedzieć autorowi tego wątku oraz wszystkim tym, którzy musieli w tym roku pożegnać swoich bliskich, że myślę o Was w tym przedświątecznym czasie i łączę się w bólu. To będą pierwsze Święta bez bliskich nam Osób... Jak sobie radzicie? Myślicie, że będzie to dla nas okropny czas?
  Temat: Gruczolakorak płuc(?) z przerzutami do mózgu - co dalej?
joanna2013

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 5368

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-28, 22:33   Temat: Gruczolakorak płuc(?) z przerzutami do mózgu - co dalej?
Witaj Paola82.
Wiem co czujesz...W naszym przypadku diagnostyka też trwała przez pewien czas. Jednak już przed otrzymaniem wyników bronchoskopii zaczęło się leczenie neurochirurgiczne (guz w mózgu także był meta z płuc). Lekarze nie proponowali zajęcia się najpierw tym guzem?
  Temat: rak drobnokomòrkowy
joanna2013

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 9733

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-11-28, 22:27   Temat: rak drobnokomòrkowy
Powodzenia! Dużo sił w tej trudnej walce życzę!
  Temat: Jak żyć? RAK GRUCZOŁOWY PŁUCA PRAWEGO Z PRZERZUTAMI
joanna2013

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3643

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-10-06, 22:22   Temat: Jak żyć? RAK GRUCZOŁOWY PŁUCA PRAWEGO Z PRZERZUTAMI
Witaj Smutnax.
Od listopada 2013 r. zmagałam się z rakiem gruczołowym płuc z przerzutami u mojej babci. Była nieco starsza niż Twój Tata (w tym roku skończyła 67 lat). Niestety przegrała walkę.

Dobrze Cię rozumiem. Kiedy poznałam diagnozę sama zaczęłam tu szukać wsparcia, bo nie potrafiłam poradzić sobie z emocjami. Głównie dominował lęk przed każdym kolejnym dniem, każdą opinią lekarza, oraz złość (dlaczego nas to spotkało!) oraz poczucie bezsilności.

Jak pomóc rodzinie? To trudne pytanie...Musicie przede wszystkim trzymać się razem.

Jeśli chciałabyś zapytać o jakieś szczegóły, albo mogłabym w jakiś sposób pomóc - pisz.

Pozdrawiam Cię serdecznie, życząc dużo sił i odwagi!
  Temat: Rak Płuca 4,5x4,5x8cm Pomocy!
joanna2013

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 30370

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-09-21, 22:31   Temat: Rak Płuca 4,5x4,5x8cm Pomocy!
Chciałabym napisać coś optymistycznego, ale napiszę prawdę. Prawdopodobieństwo, że Twoja mama przeżyje lata jest niestety niewielka.

My przy drobnokomórkowym raku płuc z przerzutem do móżdżku i pierwszą pozytywną odpowiedzią na chemioterapię też łudziliśmy się, że przed nami jeszcze jest wspólny czas...Wierzyliśmy w cud, który jednak nie nastąpił. Niestety, cała walka zakończyła się po 9 miesiącach i 22 dniach od wykrycia paskuda.

Wykorzystajcie dany Wam czas na maksa. Mów często Mamie, że bardzo ją kochasz. Teraz, już po śmierci Babci uważam, że te niecałe 10 miesięcy to był czas darowany od Tego z góry, czas kiedy mogłam pożegnać się z Babcią, pokazać Jej, że Ją kocham.

Może warto pomyśleć o opiece paliatywnej, bo niestety u nas w Poznaniu czeka się na nią aż miesiąc, a przyznam, że lekarz i pielęgniarka bardzo nam pomogli przez 2 ostatnie tygodnie życia Babci.

[ Dodano: 2014-09-21, 22:33 ]
Nie dodałam, że Babcia miała usuniętego guza móżdżku i przeszła radioterapię głowy. Na pewno dzięki temu była z nami dłużej.
  Temat: Rak trzonu macicy
joanna2013

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12553

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-21, 22:04   Temat: Rak trzonu macicy
[*]

Tak bardzo mi przykro, droga Paulino. Kiedy czytam opis ostatnich dni Twojej Mamy powracam jakby w naszą historię, Babcia odchodziła tak samo.

Minęły 3 tygodnie od śmierci Babci, a ja wciąż czuję się jakaś otępiała, tak jakby Ona miała zaraz wrócić. Przecież wciąż na stole leży jej telefon i okulary, rozpoczęta, a nie dokończona krzyżówka...

Podobno czas ma pomóc, nie wiem...
  Temat: Rak trzonu macicy
joanna2013

Odpowiedzi: 30
Wyświetleń: 12553

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2014-09-06, 22:48   Temat: Rak trzonu macicy
Niedawno też przechodziłam taki trudny okres, dlatego łączę się z Tobą myślami i życzę dużo siły i odwagi!
  Temat: Rozsiany nowotwór płuca prawego z przerzutem do wątroby
joanna2013

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 36898

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-08-29, 22:16   Temat: Rozsiany nowotwór płuca prawego z przerzutem do wątroby
Może jednak warto postarać się o TK lub rezonans głowy?
Zawroty głowy i trudności z równowagą w naszym przypadku okazały się objawami przerzutu z płuc do móżdżka.
  Temat: Jak przekazać złe wieści?
joanna2013

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5461

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-08-29, 21:42   Temat: Jak przekazać złe wieści?
W naszej sytuacji było tak, że diagnozę samego nowotworu płuc przekazał lekarz mojej chorującej babci i przyznam, że początkowo miałam mu to za złe. Ale jednak gdyby nie to, pewnie nie potrafiłabym powiedzieć o chorobie. Mama pewnie domyśli się na co choruje, gdy zacznie przyjmować chemię.

Nasz sposób był taki - mówiliśmy o chorobie otwarcie, ale nie o jako śmiertelnej, tylko jak każdej innej do wyleczenia, która jednak wymaga dłuższej kuracji. Tak naprawdę babcia dowiedziała się jak jej stan jest poważny dopiero 2 miesiące temu, gdy rak przerzucił do wątroby i kręgosłupa. I wtedy zaczęła mówić o śmierci otwarcie, a ja reagowałam "no babciu co Ty mówisz". Pewnie ten sposób nie byłby przez wielu pochwalany, jednak czasem rak spada jak grom z jasnego nieba i nie wiemy jak się zachować.

Dziś moja Babunia odeszła.
  Temat: Nie daję już rady, wysiadam...
joanna2013

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12862

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-08-29, 20:55   Temat: Nie daję już rady, wysiadam...
Dziękuję Wam wszystkim za wsparcie w tych trudnych chwilach, za rady, wskazówki i po prostu za Waszą obecność. Kiedy logowałam się tu 9 miesięcy temu nie miałam prawie żadnej wiedzy o nowotworze, który okazał się moim największym wrogiem. Dzięki Wam dowiedziałam się wiele, nieraz koiliście mój niepokój swoimi poradami.
I tylko my, doświadczeni przez tą chorobę najlepiej się zrozumiemy.

Nie wiem jak poradzę sobie z żałobą, póki co płaczę patrząc na babcine okulary, na jej telefon komórkowy, który do mnie już nigdy nie zadzwoni, na niezużyty do końca krem do twarzy...
  Temat: Nie daję już rady, wysiadam...
joanna2013

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12862

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-08-29, 16:10   Temat: Nie daję już rady, wysiadam...
Babunia odeszła dziś o godz. 11:05 po 9 miesiącach i 22 dniach dzielnej walki.
Nic nie wypełni pustki, którą po sobie zostawiła...
  Temat: Nie daję już rady, wysiadam...
joanna2013

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 12862

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2014-08-27, 21:01   Temat: Nie daję już rady, wysiadam...
Babunia odchodzi...powoli, po cichu...W piątek przyjęła jeszcze Komunię Św., od soboty jest już nieświadoma. Dziś odwiedził nas lekarz z hospicjum, stwierdził gorączkę mózgową i kazał przygotować się na trudną noc, bo być może tą ostatnią. Uspokoił mnie tylko stwierdzeniem, że Babcia na pewno nie cierpi i jak na ten typ raka odchodzi bardzo spokojnie.

Proszę, trzymajcie kciuki, żebym w tym ostatnim najważniejszym momencie zachowała zimną krew.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group