1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-19, 14:33   Temat: Rak trzustki
marzena guz zapalny

Cud jest dla mnie o tyle, iż żaden z lekarzy biorąc pod uwagę stan taty i widząc guza nie dawał szans na to, że możemy nie mieć do czynienia z nowotworem. Oczywiście przed tatą długa droga i wiele tych samych niebezpieczeństw, ale dostał szansę.

Życzę wszystkim dużo zdrowia.

[ Dodano: 2017-09-19, 14:34 ]
guz jest nieoperacyjny także w dalszym ciągu będziemy pod opieką gastroenterologa
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-09-18, 12:49   Temat: Rak trzustki
Drodzy, może komuś to da nadzieję kto będzie szukał informacji.
Okazało się, że nie ma nowotworu. Została zrobiona kolejna biopsja, rezonans i tomograf w DCO.
Tata powoli wraca do normy jest pod opieką gastroenterologa.
Czyli cuda się naprawdę zdarzają.
pozdrawiam Was serdecznie
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-05-26, 09:10   Temat: Rak trzustki
Z końcem kwietnia zrobiliśmy wszystkie badania we Wrocławiu na onkologii. Gastroskopia i wycinki znów czyste, nie pokazała stanu nowotworowego. Została podjęta decyzja o otworzeniu taty i pobraniu ponownie wycinków bezpośrednio z guza. Jednak ciągle czekamy na telefon z onkologii. Tata jest bardzo słaby, aktualnie doreta x 6 i tu pojawia się moje pytania. Co ew. trzeba mieć, aby tatę przyjęli do hospicjum, skierowanie od jakiego lekarza ? Myślę, że problemem jest to że nie mamy stwierdzonego na papierze raka. Dodatkowo nie wiem jak mogę zapewnić tacie opiekę, aktualnie jestem 400 km dalej w trakcie radioterapii, a nie ma nikogo kto by się tatą mógł zająć. Jako, że to mniejsze miasto opieki medycznej, lub jakiejkolwiek też nie mogę znaleźć. Taty wziąć nie mogę ponieważ lada dzień Wrocław, a On nie nadaje się do podróży. Będę wdzięczna za każde sugestie ponieważ czuję się bezsilna. :-(
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-18, 20:47   Temat: Rak trzustki
Dziękuję marzena, że próbowałaś ;)

Wiem, że nie wszystko da się wytłumaczyć, ale w tym przypadku, że dużo jest histo-patów przeczących rakowi, do obrazu tego raka i objawów. Jak człowiek patrzy na cierpienie bliskiej osoby, to nie może uwierzyć, że nie można stwierdzić w tym przypadku raka. Natomiast dziś tata uwierzył i może to pozwoli, aby kolejny miesiąc wierzył i walczył z nadzieją w przyszłość i aby mu się "chciało chcieć", zanim się podda. Jeśli pozwoli mu to się uśmiechać i czekać z wiarą na poprawę, to niech ten stan trwa.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2017-04-18, 21:13 ]
:tull:
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-18, 18:49   Temat: Rak trzustki
Tylko tata był już raz otwierany, wycinki pobrane, histopat bez zmian, zrobione obejście bo nieoperacyjny i teraz mam wrażenie, że robimy rundkę od nowa. Nie bardzo natomiast jestem pewna czemu ona może służyć na tym etapie :roll:
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-18, 17:14   Temat: Rak trzustki
Przepraszam jeśli coś pomieszałam, taką informację przekazał mi tata z dzisiejszej wizyty z COI we Wrocławiu, też się zdziwiłam ale myślałam, że może czegoś nie ogarniam ;)

Marzena rozumiem, że się zdarza że te wycinki w histo-pacie nie wykazują, a rak złośliwy jest ?
Czy samo otworzenie celem pobrania wycinków z trzustki bardzo osłabi tatę ?

[ Dodano: 2017-04-18, 17:17 ]
i teraz tak jeśli guz jest wielkości jakiej jest to czemu służy otwarcie ?
Jeśli pobraniu wycinków w celu ustalenia złośliwości guza, czy jeśli jest nieoperacyjny a tak zostało stwierdzone, to po co je pobierać ? ||idts||
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-18, 16:55   Temat: Rak trzustki
Nie mam jeszcze przeskanowanych wyników ale sytuacja po dzisiejszej wizycie wygląda następująco. Pobrane 4 wycinki z dwunastnicy w histopacie nie wykazały zmian nowotworowych (poprzednie były pobrane z żołądka też nie wykazały).
Rezonans wskazał pogrubienie ściany 1,5 cm na długości 5 cm, bez zmian meta i powiększonych węzłów chłonnych oraz zmian w innych organach. Na końcu w podsumowaniu jest wskazane, że rezonans wskazuje raczej na stan NLPZ niż na tur.

Czyli mamy histo-pat z żołądka, trzustki, dwunastnicy, rezonans i nic. Lekarz zadecydował o kolejnym otwarciu i pobraniu wycinków z trzustki.
Jeśli nie będzie to nowotwór złośliwy jest szansa na chemię, radioterapię oraz operację. Jeśli złośliwy lekarz uważa, że nie będzie możliwości robienia czegokolwiek.

Pytanie: jak często zdarzają się guzy niezłośliwe ? Wiem, że bardzo rzadko, ale naprawdę może tak być, mimo tego że guz jest taki duży i nieoperacyjny to nie jest złośliwy ? Wyniki krwi ok, Aspat, alat, bilurbina ok, przewody żółciowe nieposzerzone.

Macie jakieś doświadczenia ? Dziękuję z góry za pomoc.
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-04-12, 13:48   Temat: Rak trzustki
We wtorek po świętach odbierzemy wyniki wycinków z gastroskopii i RMI. I mam następujące pytanie, czy rezonans może wskazać jednoznacznie na miejsce nowotworowe ? Jakoś nie mogę uwierzyć, ze powtórne wycinki z gastroskopii coś pomogą, ale może onkologia we Wrocławiu, ma lepsze sposoby niż szpital powiatowy. Tata jest słaby, trzeba go pilnować z jedzeniem, ale chwilowo się wszystko ustabilizowało. Wiem, że pewnie nie na długo i widzę, że boi się jednoznacznej diagnozy.
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-24, 19:52   Temat: Rak trzustki
Czy można stosować doretę (przeciwbólowa) łącznie z sympralonem (przeciwdepresyjny) ? Mam wątpliwość po przeczytaniu ulotki.
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-16, 21:19   Temat: Rak trzustki
No to dalej nic ni wiemy, onkologia we Wrocławiu spojrzała w kartę leczenia i zaordynowała za parę dni....gastroskopię.
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-14, 22:02   Temat: Rak trzustki
Wymioty dziś ustąpiły, jutro wizyta na onkologii we Wrocławiu - mam nadzieję, że znajdą sposób na oznaczenie tego raka i wyrwą nas z tego zawieszenia, bo najgorzej to nie wiedzieć i nic nie robić :| Chciałabym bardzo tacie zaoszczędzić bólu o ile jest to możliwe.
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-13, 21:01   Temat: Rak trzustki
Z objawów dodatkowych ból, ale on nie ustąpił od operacji. Biegunki od kilku dni, wymioty dzisiaj. Dziękuję za wskazówki.
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-13, 18:22   Temat: Rak trzustki
Czy biegunki i wymioty o zabarwieniu zielonym powinny bardzo niepokoić ?
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-09, 13:48   Temat: Rak trzustki
Bardzo Ci ludko dziękuję za pomoc.
Zaczynamy 16 marca we Wrocławiu, jednakże chciałabym również tutaj skonsultować wyniki.
  Temat: Rak trzustki
joan41

Odpowiedzi: 62
Wyświetleń: 22267

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-03-07, 13:28   Temat: Rak trzustki
Lekarz proponuje rezonans i ponowne otwarcie - póki nie znajdę lepszego rozwiązania tak będziemy działać.

marzena66 czy dobrze rozumiem, że trzustka bez zmian nowotworowych, dwunastnica również czyli został nam do sprawdzenia żołądek ?
Czy może się zdarzyć, że wyniki nie są miarodajne ?

Prośba gorąca - czy ktoś może polecić lekarza w tej materii w Warszawie, z którym mogłabym skonsultować jeszcze badania ?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group