1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór Szyjki macicy - proszę o interpretację wyniku
jantar

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3412

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-14, 14:49   Temat: Nowotwór Szyjki macicy - proszę o interpretację wyniku
Dziękuję bardzo za odpowiedź i przydatne linki które sporo mi wyjaśniły.
Jak dotychczas nie mieliśmy żadnych doświadczeń z rakiem w rodzinie - nie bardzo wiem czego się dalej spodziewać.
Na logikę wydawało by się że teraz zanim zostanie zastosowana chemia czy radioterapia - powinno się jakoś określić czy przez zarażony węzeł rak się rozprzestrzenił i dokąd... Nie wiem jakiś rezonans czy tomograf żeby znaleźć gdzie się zagnieździł albo próbuje to zrobić...? Są jakieś "typowe" obszary przerzutów nie wiem ... nerki, wątroba, piersi ? Najpierw sprawdza się te potencjalnie zagrożone obszary ? Czy po prostu faszeruje się cały organizm na ślepo - a możne trafimy ?
Pozdrawiam
  Temat: Nowotwór Szyjki macicy - proszę o interpretację wyniku
jantar

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3412

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-10-13, 21:00   Temat: Nowotwór Szyjki macicy - proszę o interpretację wyniku
Witam - dziś odebraliśmy wynik po zabiegu usunięcia macicy u mojej matki- proszę o interpretację i jeżeli można jakie są chociażby przybliżone możliwe rokowania.

Rozpoznanie kliniczne: C53.9 Nowotwór złośliwy szyjki macicy – szyjka macicy nie określona.
Rodzaj materiału : Narząd cały.
Miejsce pobrania: I- macica z przydatkami i przymaciczami, II- węzły miednicze lewe, III- węzły miednicze prawe,
Rozpoznanie: I- Cercinoma planoepitheliale coli utemi, pT1b2 N1, G2. Endometrium atrophicyn. Cystes folliculares et corpora albicanthia overiorum. Salpingitis cgronica bilateearis.
Macica 4,5x3,5x9 cm, w tym szyjka 4x4 cm. W obrębie części pochwowej obecne jest utkanie raka inwazyjnego, ograniczne do macicy, przechodzące na szyjkę i dolną 1/3 trzonu (pT1b2). W obrębie przydatków, przymacicz i pochwowej granicy cięcia specimenu utkania nowotworowego nie znaleziono. Przydatki lewe: jajnik -2x2x1.5 cm, jajowód 5,5x0,5 cm. Przydatki prawe: Jajnik 3x1,5x1,5 cm, jajowód 7x0,6 cm.
II – Lymphonodulitis reactiva sine metastasibus. Zbadano 5 węzłów cłonnych.
III – Metastases carcinomatosae ad lymphonodo. W 1, na 5 zbadanych, węźle chłonnym, obecne są, ograniczone do węzła, przerzuty raka (pN1).
IV- Lymphonodulitis reactiva sine metastasibus. Zbadano2 drobne węzły chłonne.

Rozumiem że największym problemem jest to co znaleziono w jednym z węzłów. Jakie są szanse że przez ten węzeł jednak rak się nigdzie jeszcze nie wydostał ?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group