1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-09, 20:09   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
spoko ,dzieki wielkie za pomoc,jestes bardzo pomocna.Moj brat jutro tam zadzwoni i zobaczy co mu powiedza ile trzeba czekac i co wogole o tym mysla
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-09, 19:29   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
przepraszam,ale emocje biora gore,obiecuje poprawe
  Temat: termoablacja w lublinie
jajko267

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3028

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2011-10-09, 17:56   Temat: termoablacja w lublinie
witam poszukuje dobrego specjalisty ktory zrobi termoablacje w lublinie,znalazlem opinie o wojciechu polkowskim,ale moze ktos cos wiecej o nim wie ,albo ma jakiegos innego dobrego specjaliste.Mam dostala skierowanie do gdyniy do doktora zadroznego,ale to jest kawal drogi bo mam mieszka w przemyslu i poprostu to jest za daleko.z gory dzieki za pomoc
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-09, 17:47   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
witam ponownie,mama byla u doktora (...) i podobno masakra Jechali ponad 400 kilometrow ,powiedzial tylko ze nie operacyjny i wyslal matke na termoablacje do gdanska ,czyli na drugi koniec polski bo mam mieszka w przemyslu

i teraz pytanie czy znacie jakies dobre kliniki robiace termoablacja na lubelszczyznie,do gdynia to kawal drogi ,a przeciez trzeba pojechac na konsultacje ,a pozniej nie wiadomo ile razy jeszcze.Znalazlem na necie ze doktor wojciech polkowski z lublina jest bardzo dobry,ale nie wiem i moze ktos tutaj ma jakies info o nim

[ Komentarz dodany przez Moderatora: DumSpiro-Spero: 2011-10-09, 18:10 ]
Część postu została ukryta (była sprzeczna z Regulaminem Forum).
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-29, 21:36   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
kurcze na wstepie chcialem napisac ze bardzo mi przykro ze cie tak meczy go gowniane raczysko i trzymam za ciebie kciuki i zycze powodzenia ,bo tak jak powiedzialas masz dla kogo zyc,mam nadzieje ze wyzdrowiejesz i bedziesz sie cieszyc pelnia zycia,wracajac do mojej Mamy to ma wizyte w przyszlym tygodniu u Nyckowskiego czyli chyba na banacha tak jak polecalas,jakos nawet jej sie tak szybko dostac udalo ,takze mam nadzieje ze tez szybko podejma jakies decyzje i ze tez jej sie uda wygrac.Pozdrawiam
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-26, 15:33   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
sorki zle napisalem,ale lekarka powiedziala ze on przyjmuje w onkolmedzie a to nie prawda ,poprostu cos sie jej pomylilo,takze dzieki za info i narazie chcemy zapisac ja do nyckowskiego,a jak sie nie da to zobaczymy.a ty jak sie czujesz,jak twoj nowotror,udalo ci sie go pokonac
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-23, 20:01   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
czy kojarzy ktos z was profesora Nyckowskiego z onkolmedu w warszawie ,bo moze mama bedzie miala u niego konsulatacje i moze pozniej operacje i tak sie zastanawiam czy to dobry lekarz

[ Dodano: 2011-09-24, 19:29 ]
a moze zna ktos jakiegos dobrego specjaliste w warszawie od watroby
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-21, 20:24   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
no Mama na jutro konsultacje z pania onkolog ,ktora rowniez specjalizuje sie w chemioterapiach,ale pewnie skonczy sie tak ze dostanie skierowanie do chirurga
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-20, 23:35   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
mama ma wizyte za 2 dni u jakiejs lekarki i ona ma zdecydowac co dalej,kurde myslalem jednak ze to nie rak ,bo jesden z lakarzy powiedzial ze to mu dziwnie wyglada bo guz przerzutowy ma kolor czarny ,a to ma kolor bialy i stwirdzil ze to moga byc jakies zwapnienia
  Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
jajko267

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10711

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-09-20, 21:25   Temat: guz koloru bialego na watrobie czy to rak?????
witam!!!!
moja mam miala dwa lata temu guzajelita ktory zostal wyciety,byla chemioteriapia,a teraz nagle sie okazalo ze jest jakis guz koloru bialego na watrobie.Czy to rak czy to poprostu zwqapnienie,poniezej daje wyniki badan.Dzieki

rezonans

watroba nie powiekszona,w jej zakresie na granicy segmentow I,IV,VIII obecny lity patologiczny obszar tkankowy o nierownym obrysie, nieco niejednorodny,hypointensywny w obrazach t1 zaleznych,slabo hyperintensywny w obrazach t2 zaleznych,po podaniu sroda kontrastowego ulegajacy znacznie niejednorodnemu,miernemu wzmocnieniu glownie centralnie i na granicy z prawidlowym miaszem watroby,z ogniskami bez wzmocnienia.Zmiana ta osiaga maksymalne wymiary: 5,3x3,9x4,8 cm,nieco modeluje od przodu ZGD.pozatym watroba bez zmian ogniskowych o jednorodnym sygnale miaszu.Pecherzyk zolciowy prawidlowej wielkosci,cienkoscienny,bez patologicznych ubytkow sygnalu.Drogi zolciowe wewnatrzwatrobowe i zewnatrzwatrobowe nie poszerzone(PZW 4mm) o prawidlowym przebiegu i sygnale,bez obecnosci ubytkow sygnalu magacych odpowiadac zlogom.Trzustka nie powiekszona,o jednoronym sygnale miaszu,bez zmian ogniskowych.Przewod Wirsunga prawidlowy.Przewody trzustkowe I-rzedowe niewidoczne.Sledziona w badaniu MR prawidlowe.Nadnercza bez zmian.W nerce prawej obecna torbiel korowa o max. wym. 12mm.Pozatym nerki bez zmian ogniskowych,polozenia i wielkosci struktury prawidlowej,bez cech zastoju,wydzielaja mocz kontrastowy.Obszar jelitowy,zoladek bez uchwytnych zmian.Duze naczynia w jamie brzusznej prawidlowe.Wezly chlonne zaotrzewnowe nie powiekszone.Wolnego plynu w jamie brzusznej nie stwierdza sie.

Wn. MR guz watroby-prawd.meta.
tarbiel nerki prawej



tomografia punktowe zwapnienia zlewajace sie w srodku
watroba nie powiekszona w segmencie IV przysrodkowo nieco powyzej zyly glownej dolnej zmiana ogniskowa 47x34mm hipodensyjna na obrzezach w fazie natywnej w czesci centralnej liczne punktowe zwapniena zlewajace sie w srodku.

markery w normie a bilirubina 1,62
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group