1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 17
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-10-29, 18:55   Temat: problemy duże po radioterapii!!!
Witam wszystkich !! Prosze bardzo o dpowiedz:
Mam pytanie odnośnie skutków po radioterapii- odczynu póznego.
U mnie niestety nie ustepują objawy. Nie mogę od kilku miesięcy stanąć na piętę. Proponuja mi liczne rehabilitacje ale to strasznie boli. Miejsce po radioterapii jest bardzo bolące i brazowe. Jedynie to natłuszczam , ale nigdzie nie moge znalexc info jak postępować w takich przypadkach.
nie jestem zadowolona z ekipy radioterapeutów w CO w Warszawie. Co powinam robić?

Oszczędzac się. Dużo leżeć?

[ Dodano: 2011-10-29, 18:56 ]
skiper napisał/a:

W miejscu oddziaływania promieni na skórę mogą występować powikłania takie jak: rumień, martwica tkanek oraz owrzodzenia i stany zapalne. Jednakże znikają one z czasem regeneracji organizmu- czas ten jest zależny indywidualnie od organizmu i intensywności napromieniowywania. Zmiany takie są odwracalne. Ważna jest odpowiednia pielęgnacja skóry.
Domniemywam, że już dawno po tej radioterapii jesteś i zapomniałaś już o skutkach ubocznych ;)


niestety nie zapomniała o efektach ubocznych i są bardzo poważne
  Temat: ida7575 - komentarze
ida7575

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-03-09, 16:57   Temat: ida7575 - komentarze
PROSZĘ TRZYMAJCIE KCIUKI BY NIEWIELKIE ZMIANY W PŁUCACH nie były PRZERZUTAMI ODLEGLYMI!!!!!!
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-03-02, 11:54   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
Dziękuję bardzo za w-kie porady, zwłaszcza ostatniego maila. Po radioterapii moja noga jest słabsza, mam trochę słabsze czucie, chodzę na rahabilitację. Jest prostokąt czerwony który nie schodzi. W ogóle po operacjach i radioterapii mało sie ruszam, oszczędzam się, jestem za gruba, otyła i kazano mi schudnąć.

Na endokrynologi okazało się, ze mam wysoki pozim insuliny, prolaktyny, zespół metaboliczny.

Do tego mam b. meczący kaszel, który od dłuzszego czasu utrzymuje się. Obawaim się, ze to z płuc. Ostanie CT wykazało niewielkie zmiany w płucach, nie wiedza co to i chcą robić PET. Dc R[...] nie zrobił mi ani jednej tomografii i nie chciał mie zapisać na badanie PET od czerwca. Jesli sie okaze ze tam się cos dzieje skłądam na niego drugą skargę. Wcale nie uważam Pana P[...] za doskonałego lekarza od czerniaków. Jest młody, nie ufam mu wcale tak do konca i nie polecam Go jako jedynego lekarza w tych sprawach

[ Komentarz dodany przez: DumSpiro-Spero: 2011-03-23, 13:39 ]
Dane osobowe lekarza zostały ukryte. Patrz pkt. 15 cz. II Regulaminu Forum.
  Temat: ida7575 - komentarze
ida7575

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4705

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2010-12-26, 22:08   Temat: ida7575 - komentarze
>> Komentarze dotyczą tego wątku <<


Życzę wszystkim woli walki!!!! :) ;)
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-14, 16:41   Temat: efekty uboczne radioterapii
Czy po radioterapii miejscowej może nastąpić martwica?

Jeśli mam słabsze duzo czucie w nodze czy to moze przeobrazic sie w matricę?
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-09-03, 00:48   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
Jeszcze jestem w Polsce. Przesunęłam termin radioterapii o 2 tygodnie, chcąc poszukać wszystkich rozwiązań. Niestety konsultacje za granicą trwają strasznie długo i załatwianie tam leczenia rownież. Oczekując zajęłam się dietą: zioła, soki, dużo warzyw. Czy to prawda, że przy raku powinna być dieta wysokobiałkowa?
Radioterapię powinnam zacząć już w tym tygodniu. Wszyscy strasznie się o mnie martwią. Staram się pomagać ludziom jeszcze w gorszej sytuacji od siebie.
Pozdrawiam wszystkich
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-11, 23:42   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
Jutro idę na spotkanie w sprawie radioterapii w Centrum Onkologii. Czy sie jej poddam zależy od tego co zaproponują mi jeszcze lekarze za granicą. Jestem na etapie rozmów i moze będę miała podaną szczepionkę.
W stadium IIC za granicą w leczeniu uzupełniającym dużo większy nacisk kładzie się na leczenie immunologiczne.

W Polsce leczeniem z wyboru jest radykalne wycięcie guza z przeszczepem płata skóry.

Obawiam sie że czeka mnie jeszcze jedna operacja ale chciałabym już za granicą.

Trzymajcie kciuki
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-08, 21:10   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
Ktoś napisał tu wcześniej o leku PLX 4032, testowanym obecnie w USA, ale wpis zniknął. Czy ten ktoś mógłby dać trochę więcej informacji i gdzie trzeba się kontaktować w US żeby się zapisac na badania kliniczne?

[ Dodano: 2010-08-08, 21:58 ]
Czy ktos moze zna maila do dc. P. Rutkowskiego-
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-08-04, 00:22   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
Bardzo lubię dc. P.Rutkowskiego, jednak strasznie przeżywam swoją chorobę, chyba jak każdy tutaj. Uważam też że on jest najlepszy w Polsce i będę się go trzymać. Nawet jeśli uda mi się wyjechać do USA, z nim będę w kontakcie i jego opinii będe zawsze zasięgać.

Jeszcze to co mnie niepokoi, to to że jesli w przypadku czerniaków najważniejsze jest leczenie chirurgiczne a mój margines wynosi ok. 0,7 cm, to czy nie jest on za mały. Dr Tomasz Sarosiek uważa że margines jest za mały, a dc. P. Rutkowski uważa ze wystarczający.

Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi

[ Dodano: 2010-08-04, 00:26 ]
p.s. Chce się trzymać dc. Piotra Rutkowskiego, ale mam wątpliwości jakie chyba miałby każdy przy tej chorobie. Pozdrawiam serdecznie
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-31, 20:43   Temat: leczenie II stadium czerniaka w USA
Chcę jeszcze zapytać po tak wspaniałych odpowiedziach o to, co mam pytać dzwoniąc do szpitali w USA gdyż wybieram się tam w najblizszym czasie i dalej juz radioterapie, leczenie immunologiczne i szczepionki tam

Dzwonię teraz po tych szpitalach i tłumaczę lekarzom po angielsku o swojej chorobie ale może nie muszę dzwonić wszedzie. Może znacie konkretne nazwiska lekarzy w duzych szpitalach w USA, którzyby najlepiej przejęli moje leczenie od dc. Rutkowskiego.
Mam zamiar dowiedzieć się wszystkiego w:
1. Dana- Faber
2. Brigham and Womens Hospital BOSTON
3. Women's Cancer Center

Czy prof. Rosenberg jest dostępny w jakims szpitalu w USA bo nie mogę znależc w necie tylko jest taki adres a ja nie wiem gdzie to jest:

Building 10-CRC, Room 3-3940
10 Center Drive, MSC 1201
Bethesda, MD 20892
CZy prof. Rosenberg coś pomoże w moim stadium choroby?

Może uda sie tam znależć program badań klinicznych dla pacjentów w II stadium nie trzecim rozwoju czerniaka. Dopiero w tym tygodniu będę miała USG węzłów w jakim stadium mojej choroby jestem aktualnie, dc Rutkowski nie skierował mnie na to, stwierdzając najwidoczniej że do węzłów przy wznowie nie doszło ale ja zrobię i boję się bardzo bo a nóż dc. Rutkowski sie pomylił.

Tu chodzi o życie. Mój facet jest w USA i chce zrobić w moim przypadku wszystko żebym miała szczęśliwe zycie



I ostatnie pytanie Co sądzicie o
immunokalu dr Ashkara?


Dziekuję z góry za wszystkie odp.
  Temat: Najlepsi specjaliści od czerniaków zlośliwych w Polsce
ida7575

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10819

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2010-07-27, 23:33   Temat: Najlepsi specjaliści od czerniaków zlośliwych w Polsce
dc. P. Rutkowski w Centrum Onkologii w Warszawie.
prof Mackiewicz (WCO Poznań)
dr. Cezary Juda z Wrocławia. Radioterapeuta, chemioterapeuta. Współpracuje z dr
Miszczykiem




za granicą:

erapia genowa - USA - np. Boston (Dana - Farber/ Brigham and
Women's Cancer Center Dr. Steven A. Rosenberg (Bathesda/NCI)

Australia, Izreael - prof. Salomon



Czy ktoś zna jeszcze kogoś dobrego od czerniaków. Nie mam dużo czasu
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-27, 23:14   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
Jestem już u dc. P. Rutkowskiego zapisana na radioterapię. On nie zalecał mi brania interferonu.

Natomiast inny lekarz też w Warszawie zaproponował mi udział w badaniach klinicznych ze szczepionką GLAXO. Mam nadzieję że GLAXO nie jest przeciwskazaniem do radioterapii. Tą szczepionkę mam mieć podaną w ciągu tygodnia. Zastanawiam się czy nie zapłacić za GLAXO a nie tylko być uczestnikiem badań klinicznych bo wiadomo: w zasadzie to żadne leczenie.

Jak TY uważasz, zapłacić za ta szczepionkę GLAXO? Pieniądze nie grają roli. Chodzi o zycie.


Jeszcze JEDNO PYTANIE: CO TO JEST TERAPIA GENOWA? CZY MOZNA JA ZASTOSOWAĆ W POLSCE PO SPROWADZENIU LEKÓW Z ZAGRANICY?

Czy można stosować jedno po drugim GLAXO, radioterapie i terapię genową?
Czy terapia genowa powinna być przed radioterapią?

Jakie leki jeszcze można podać przed radioterapią. Muszę szybko działać bo od 12 sierpnia mam zacząć radioterapię a chciałabym skorzystać z wszystkiego co teraz oferują na rynku medycznym na świecie żeby WYGRAĆ!

Proszę wiem że masz doświadczenie Gontcha, napisz wszystko co wiesz łącznie z tym co proponują w Klinice Sydney Melanoma Diagnostic Centre w Austarlii.


Muszę wygrać z tą chorobą!!

[ Dodano: 2010-07-27, 23:18 ]
W ogóle dc. Piotr Rutkowski proponuje tylko radioterapię.
Na razie nikt z 2 lekarzy nie proponował interferonu. Moja matka jest lekarzem, innej specjalności niż onkologia ale ona odradza mi interferon, mówiąc że jest tak dużo efektów ubocznych że nie ma sensu.

[ Dodano: 2010-07-27, 23:23 ]
I jeszcze ostatnie:
Co znaczy melanoma malignum EXULCERANS?? [czerniak złośliwy wrzodziejący - dop. Richelieu]
Trzy lata temu czerniak był jak duże znamię na skórze.
Wznową był guz 2 cm pod skórą prawie wogóle nie wyczuwalny. CZy to znaczy że mój czerniak to postać guzkowata, szerząca się powierzchniowo czy nieokreslona?
  Temat: Najlepsi specjaliści od czerniaków zlośliwych w Polsce
ida7575

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10819

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2010-07-23, 13:27   Temat: Najlepsi specjaliści od czerniaków zlośliwych w Polsce
Czciałabym bardzo zacząć taki watek ponieważ chcę się dowiedzieć wszystkiego o najlepszych Onkologach z zakresu czerniaków złosliwych w naszym kraju. Możecie mi pomóc i napisać swoje doświadczenia z leczenia tego raka w różnych miastach w Polsce?
Podobno bardzo dobry ośrodek jest w Poznaniu?
Kogo można polecić z CO w Warszawie itp?
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
ida7575

Odpowiedzi: 25
Wyświetleń: 23227

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-23, 13:03   Temat: Czerniak złośliwy, Clark III, Breslow 2 mm, wznowa miejscowa
Czy są jakieś skutki uboczne podawania interferonu?
Czy leczenie interferonem jest tylko w programie badań klinicznych na pacjentach czy to już jest potwierdzony stosowanie ogólnie zaakceptowany lek na raka itp.?


Jakie są rokowania w takim przypadku jak mój?


Dziękuję z góry za wszystkie odpowiedzi
  Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 1,95 mm
ida7575

Odpowiedzi: 332
Wyświetleń: 122419

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-07-20, 21:11   Temat: Czerniak guzkowaty, Clark IV, Breslow 1,95 mm
Załamana555 Czy mogłabyś mi opisać całą procedurę leczenia melanomy malignum w Niemczech?

Co oferują w leczeniu głównie przy wznowach miejscowych czego nie ma w Polsce?

z góry dziękuję
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group