1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiana w obrębie istoty białej lewego płata czołowego
hexe1700

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10225

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2012-11-06, 21:19   Temat: Zmiana w obrębie istoty białej lewego płata czołowego
Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź i wytłumaczenie niezrozumiałych sformułowań. Uspokoiłam się, rodzina też. Pozdrawiam serdecznie! :)
  Temat: Zmiana w obrębie istoty białej lewego płata czołowego
hexe1700

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10225

PostDział: Nowotwory ośrodkowego układu nerwowego   Wysłany: 2012-11-06, 17:35   Temat: Zmiana w obrębie istoty białej lewego płata czołowego
Witam!

Miałam robiony rezonans magnetyczny głowy z powodu powiększenia jednej źrenicy - prawej.
Otrzymałam taki wynik:

"Badanie MR głowy (FSE, obrazy T1 i T2 zależne, FLAIR, przekroje czołowe, poprzeczne i strzałkowe, przed i po dożylnym podaniu środka kontrastowego).

W obrębie istoty białej lewego płata czołowego w sąsiedztwie rogu przedniego i przyległej części trzonu lewej komory bocznej widoczny jest ostrokonturowany obszar o wzmożonej intensywności sygnału w obrazowaniu FLAIR i wymiarach ok. 2,5 X 8 x 10 mm.
Badana struktura zawiera punktowe ogniska hiperintensywne w T2, niskosygnałowe w T1, nie wzmacnia się po podaniu środka kontrastowego.
Zmianie nie towarzyszą też cechy efektu masy.
Obraz MR nie jest jednoznaczny, odpowiada najpewniej bliźnie glejowej (po przebytym zapaleniu?, w przebiegu malformacji naczyniowej?).
Pojedyncze ognisko przebytego niedokrwienia o dłuższym wymiarze ok. 7 mm uwidoczniono w lokalizacji odnogi przedniej torebki wewnętrznej po stronie lewej.
pozostałe struktury mózgowia i przestrzenie płynowe wewnątrzczaszkowe są prawidłowe."

Byłam dzisiaj u neurologa z tym wynikiem i powiedział, że trzeba to obserwować. No i w związku z tym nieźle mnie wystraszył.
Bardzo byłabym wdzięczna, gdyby ktoś objaśnił mi te wszystkie sformułowania i z czym mogą się wiązać te zmiany. :?ale?:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group