1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
greg1990

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24787

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2013-01-02, 21:46   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Ines, uwierz mi PET raczej się tutaj nie myli, badanie na pewno wykaże co to jest, musisz się uzbroić w cierpliwość.

Te leki i medycyna niekonwencjonalna to pic na wodę i wyciąganie pieniędzy. Jest na całym świecie przeprowadzana masa badań, nawet absurdalnych badających wpływ najdziwniejszych substancji na leczenie. Nie bez powodu te cudowne medykamenty nie mają potwierdzonej skuteczności. Wypuścić do internetu masę wymyślonych historii cudownych uleczeń jest dużo łatwiej niż potwierdzić skuteczność badaniami.
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
greg1990

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24787

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-29, 18:30   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Najlepiej aby węzeł pobrano i zlecono jego badanie w centrum onkologii w którym będziesz docelowo leczona. Na pewno wykonują takie wycinki / ew. biopsję i zrobią to jak należy, dodatkowo z zachowaniem przyspieszonego terminu gdyż w twoim wypadku naprawdę nie ma czasu na zwłokę. Każdy dzień to zwiększenie ryzyka zajęcia rdzenia i układu nerwowego - lekarze za wszelką cenę będą dążyć do wdrożenia jak najszybciej leczenia.(oczywiście w miarę możliwości) Zobaczysz sama jak odrazu lekarze profesjonalnie podejdą do tematu. ODRAZU ZGŁASZASZ SIĘ DO CENTRUM ONKOLOGI W WARSZAWIE - ewentualnie prosisz lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie w trybie pilnym do poradni onkologicznej - aby w rejestracji w centrum onkologii ci niedouczona rejestratorka nie wyznaczyła niewiadomo jakiego terminu, onkolog jak zobaczy wynik PET będzie wiedział że trzeba działać szybko - twój przypadek wymaga szybkiej reakcji, jest inny niż większość pozostałych.
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
greg1990

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24787

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-29, 15:52   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
W twoim wypadku, gdy w trzonie kręgosłupa zlokalizowana jest zmiana nie ma czasu na zwłokę. Nikt Ci nie powie kiedy zaczęłabyś to odczuwać, ale prawdopodobnie zaczęłoby się od kręgosłupa. Najpierw byłby to bóle powysiłkowe, potem stałe. Zaczęłabyś tracić czucie w nogach, gdyż naciek uciskałby rdzeń kręgowy. Akurat ostatnio na chemii jak byłem miałem sąsiada właśnie z chłoniakiem w obrębie kręgosłupa m.in. On zaczął leczenie właśnie gdy powoli zaczął tracić czucie w nogach - z racji takiego opóźnienia musiano wyciąć naciek co było bardzo ryzykowne. Dopiero później wdrożono chemię. Ale już normalnie chodzi i nie czuje tego chłoniaka także jest OK.

W twoim wypadku, póki zmiana nie zagraża jeszcze - leczenie raczej będzie standardowe, a zmiana wraz z kolejną chemia będzie sie zmniejszać. Ale lekarz onkolog raczej sam postara się o szybki termin bo naprawdę nie ma na co czekać.

Ta choroba(tutaj zakładam - chłoniak), gdy jest to agresywny podtyp potrafi zabić w ciągu 6-12 miesięcy - nieleczony. Agresywny chłoniak - leczony jest możliwy do wyleczenia.

[ Dodano: 2012-12-29, 15:58 ]
Nie wiem skąd jesteś, ale ze swojej strony polecam Centrum Onkologii w Gliwicach. Dużo osób poleca także Warszawskie im. M. Curie.
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
greg1990

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24787

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-28, 19:01   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
W przypadku zajętych węzłów faktycznie często pobiera się jak jest możliwość cały węzeł. Wyklucza to prawdopodobieństwo że pobrany materiał akurat nie zawiera zmienionych komórek. Jest to dużo pewniejszy sposób i raczej go zastosują.

Ja nie jestem lekarzem, twój hematolog wie co mówi.

[ Dodano: 2012-12-28, 19:06 ]
Aha i prawdopodobnie musisz przygotować się odrazu na pobranie płynu mózgowo rdzeniowego, także do badania. Jest to bezbolesne i wygląda tak jak podanie znieczulenia do rdzeniowego. Wprowadzania jest cieniutka igiełka do rdzenia w kręgosłupie, pobierana jest pewna ilość płynu rdzeniowego i tyle.

W twoim wypadku, gdy obserowowany jest metabolizm w pobliżu rdzenia, jestem pewien że także to zrobią. Być może odrazu w trakcie wycinania tego węzła chłonnego.
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
greg1990

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24787

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-28, 18:51   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Pamiętaj że na wynik biopsji będziesz czekać ok. 2 tygodni, dlatego ważne jest aby termin jej wykonania nie był odległy. Dopiero po ustaleniu co to jest lekarze zaproponują leczenie i dowiesz się czegoś więcej o rokowaniach itd.

[ Dodano: 2012-12-28, 18:52 ]
Ja miałem wszystkie badania krwi w normie. Tylko OB podwyższone.
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
greg1990

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24787

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-28, 18:47   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Śledziona nie musi być powiększona, bardzo często np. chłoniaki są bezobjawowe. Nie chcę tutaj cię przerażać, lecz wygląda to na zaawansowaną już chorobę - jednakże obecnie chłoniaki(a prawdopodobnie to jest to) w dużej części są uleczalne i nie powinnaś się załamywać.

Pamiętaj, że musisz nalegać na jak najszybsze rozpoczęcie leczenia, walcz o swoje i nie daj sobie ustawić terminu zbyt odległego. Najlepiej poproś lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie do kliniki w TRYBIE PILNYM, nie powinien robić z tym problemu.

[ Dodano: 2012-12-28, 18:49 ]
Akurat zajrzałem na forum, tak się złożyło. Sam też mam zaawansowanego chłoniaka i mimo to dużą szansę na całkowite wyleczenie. Bardzo ważne jest abyś szybko miała wykonaną biopsję i pełną diagnostykę w dobre klinice, w której będziesz docelowo leczona.
  Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
greg1990

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 24787

PostDział: Nowotwory układu krwiotwórczego   Wysłany: 2012-12-28, 18:43   Temat: powiększone węzły chłonne i badanie PET
Badanie PET-CT wskazuje jednoznacznie na nowotwór. Jak najszybciej idź do onkologa. W trybie pilnym, najlepiej do którejś z lepszych klinik. Prawdopodobnie zaplanują biopsję i wtedy dowiesz się co to jest na 100%.

Nie ma czasu na zwłokę. Nie udawaj się do jakiejś przychodni, prywatnego gabinetu, tylko odrazu do kliniki która będzie mogła odrazu zaplanować dalsze postępowanie.

Pozdrawiam, nie trać czasu.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group