1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: stres, strach, przerażenie
grazyna484

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 25867

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-04-23, 23:03   Temat: stres, strach, przerażenie
Dzięki Nadzieja :)
Pozdrawiam serdecznie
  Temat: stres, strach, przerażenie
grazyna484

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 25867

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-04-23, 22:01   Temat: stres, strach, przerażenie
Witaj AndrzejuS
Dzięki za słowa otuchy, staram się nastawiać pozytywnie do choroby chociaż nie ukrywam że to trudne. Na dzień dzisiejszy jedna wielka niewiadoma, ale właśnie też buduje mnie to że wykryto w takim stadium kiedy można leczyć operacyjnie.
Pozdrawiam Grażyna
  Temat: stres, strach, przerażenie
grazyna484

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 25867

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-04-23, 08:13   Temat: stres, strach, przerażenie
Witam wszystkich serdecznie
Bardzo proszę o pomoc nie bardzo rozumiem opisu badania , pierwsze badanie znacznie się różni od drugiego. Opis jest następujący:
W płatach górnych obszary rozedmy śródzrazikowej, w seg 6 drobne podopłucnowe zwłóknienia. W seg 9 na skanie 5/45podopłucnowy okrągły wzmacniający się guzek śr 8 mm
łączy się z gałęziami naczyniowymi, drugi śr 5mm na skanie 5/47,położony nieco niżej. Poza
tym w miąższu nie stwierdza się zmian ogniskowych litych.
Węzły chłonne wnęk i śródpiersia niepowiększone. Opłucna niepogrubiała.
To cały opis TK.
Lekarz unikał dyskretnie konkretnej odpowiedzi, ale powiedział że są dwie możliwości pierwsza to obserwacja i za 3 miesiące kolejne badanie TK a druga to operacja, wybrałam drugą myślę że to rozsądna decyzja, no i właśnie nie wiem dlaczego ,ale lekarz powiedział gdybym się nie zdecydowała na operację to on sam namawiał by mnie w kierunku operacji. Nie wiem też co znaczą dwa guzki :-( . Termin do szpitala mam na 4 maja, strasznie się boję ciągle coś przemyślam dużo czytam w internecie , niestety same złe wieści już sobie nie radzę a do szpitala mam jechać z nastawieniem optymistycznym, niestety na chwilę obecną jestem wrakiem człowieka.
Pozdrawiam cieplutko Grażyna

Od Admina: Grażynko, ja Tobie odpowiedziałam w Twoim wątku w dziale "płucnym",
pozdrawiam, DSS.
  Temat: stres, strach, przerażenie
grazyna484

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 25867

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-03-16, 12:15   Temat: stres, strach, przerażenie
Mrakad napisał/a:
grazyna484 napisał/a:
Badanie PET jest nie osiągalne dla mnie jak i wcześniejsze badanie TK ponieważ lekarz stwierdził że nie ma wskazań aby badanie robić wcześniej.
Idź koniecznie do innego lekarza! Z płucami nie należy zwlekać aż guzki dorosną do kompetencji jednego lekarza!

U mnie podany przez Ciebie link nie działa :(

Pozdrawiam,
Mrakad


Witam serdecznie
Konsultowałam się z pulmologiem oraz uzyskałam opinie od dwóch lekarzy torakochirurgów
podaję teraz link prawidłowy, myślę że po wprowadzeniu w temat będzie wiadomo o co chodzi
http://www.forum-onkologi...c.php?p=1201&si
pozdrawiam Grażyna
przepraszam ten link też nie działa nie wiem co się dzieje postaram się przesłać odpowiedni

http://www.forum-onkologi...-vt176.htm#1201
myślę że ten link jest odpowiedni:)
  Temat: stres, strach, przerażenie
grazyna484

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 25867

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-03-16, 12:11   Temat: stres, strach, przerażenie
Mrakad napisał/a:
grazyna484 napisał/a:
Badanie PET jest nie osiągalne dla mnie jak i wcześniejsze badanie TK ponieważ lekarz stwierdził że nie ma wskazań aby badanie robić wcześniej.
Idź koniecznie do innego lekarza! Z płucami nie należy zwlekać aż guzki dorosną do kompetencji jednego lekarza!

U mnie podany przez Ciebie link nie działa :(

Pozdrawiam,
Mrakad


Witam serdecznie
Konsultowałam się z pulmologiem oraz uzyskałam opinie od dwóch lekarzy torakochirurgów
podaję teraz link prawidłowy, myślę że po wprowadzeniu w temat będzie wiadomo o co chodzi
http://www.forum-onkologi...c.php?p=1201&si
pozdrawiam Grażyna
  Temat: stres, strach, przerażenie
grazyna484

Odpowiedzi: 57
Wyświetleń: 25867

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2009-03-15, 00:46   Temat: stres, strach, przerażenie
Witam wszystkich
Na dzień dzisiejszy b/z nie wiem co robić chodzę do pracy, nie potrafię się już niczym cieszyć. Badanie PET jest nie osiągalne dla mnie jak i wcześniejsze badanie TK ponieważ lekarz stwierdził że nie ma wskazań aby badanie robić wcześniej. Wiem że guzki lite są złośliwe a taki właśnie mam oraz w rozpoznaniu mam napisane CIEŃ OKRĄGŁY W LEWYM PŁUCU. Wspomniałam lekarzowi o d-dimerach które też wskazują na obecność złośliwości guzka stwierdził że jeśli coś się będzie działo to mam przyjechać do Poznania a na razie mam poczekać 3 miesiące i nie myśleć o tym. Staram się żyć tak jak wcześniej ale nie potrafię jest mi ciężko i czuję się bezradna. Co mam robić ?
Jeśli chodzi o moją diagnozę to załączam link

http://www.forum-onkologi...pluca-vt176.htm

Pozdrawiam Grażyna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group