1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja TK klatki
grazia2812

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-05-10, 09:55   Temat: Interpretacja TK klatki
Witam, własnie jestem po wizycie - trochę jestem nie zadowolona, ponieważ mam wrażenie,że mnie lekarz "zbył". Powiedział,że ten bol nie jest spowodowany tą grasicą, a ją się nie leczy tylko usuwa, ale nie widzi konieczności usuwania, o chyba,żebym chciała a ten ból to jest może wynikiem,że gdzieś mogłam stłukłąc, i kazał mi to maściami przecibólowymi sparować - ale ja sobie nie pamietam, abym miałam uraz. Chociaż ostatnio miałam trochę "nerwówki" i po prostu w tym miejscu to mnie aż piekło. Nie wiem co mam dalej robić - nie jestem osoba panikarą, ale czuję że ostałam "zbyta", albo źle wytłumaczono mi. :-(
  Temat: Interpretacja TK klatki
grazia2812

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-20, 21:12   Temat: Interpretacja TK klatki
Dziękuję za odpowiedź, czekam na wizytę.
  Temat: Interpretacja TK klatki
grazia2812

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-19, 10:51   Temat: Interpretacja TK klatki
Czy ta przetrwala tkanka grasicy jest groźna - np. nie leczona i czy wogóle się ją leczy, a jak tak to jak??
  Temat: Interpretacja TK klatki
grazia2812

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-17, 20:58   Temat: Interpretacja TK klatki
wizyte u lekarza kierującego mam dopiera na 9 maja.
  Temat: Interpretacja TK klatki
grazia2812

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-17, 10:05   Temat: Interpretacja TK klatki
Od czasu do czasu mnie pobolewało w klatce piersiowej, nie zwracałam na to uwagi, jednak wyczułam zgrubienie na klatce piersiowej na odcinku żebra IV lewego, czasem ten ból promienuje mi na lewą rękę. dostała skierowanie do poradni Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej i z niej skierowanie na TK klatki piersiowej. Czały opis TK brzmi:

TK KLP:
Przednaczyniowo- w śródpiersiu przednim uwidoczniono zmianę miękkotkankową najpewniej przetrwałą tkankę grasicy o wym. 16x19x26 mm. Po zastosowaniu okna płucnego uwidoczniono prawidłową budowę obu płuc. Powiększonych więzłów chłonnych nie znaleziono. Aorta piersiowa, tętnica płucna, żyła główna w normie. Znaleziono nieznaczne pogrubienie końca mostkowego części kostnej żebra IV lewego bez cech przebudowy kostnej. Część chrzęstna żebra IV lewego oraz otaczające części miękkie bez widocznych zmian patologicznych. Nadnercza prawidłowe. Wątroba bez widocznych zmian ogniskowych.

to jest cały opis.

[ Dodano: 2013-04-17, 14:07 ]
??
  Temat: Interpretacja TK klatki
grazia2812

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6775

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2013-04-17, 08:39   Temat: Interpretacja TK klatki
Witam Serdecznie!! MAm prośbę o interpretację opisu TK klatki piersiowej. MIałam ją robioną z porowdu wyczycie zgrubieia oraz leekich bóli. OPIS: Przednaczyniowo- w śródpiersiu przednim uwidoczniono zmianę miękkotkankową najpewniej przetrwałą tkankę grasicy o wym.16x19x26mm. co to oznacza?? Proszę o odpowiedź.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-04-17, 09:45 ]
Post wydzielony do osobnego wątku, zgodnie z Regulaminem Forum.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group