1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 22
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak trzustki z przerzutami
gonia2000

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4477

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-24, 20:03   Temat: rak trzustki z przerzutami
Szukamy onkologa w Polsce. Dziś ściągnęli jej 5 litrow płynów. Chcę wiedzieć,jakie ma szanse? Jak można Jej pomóc? Dostaje tylko leki przeciwbólowe i zastrzyk od zakrzepicy. Nie może jeść. Bardzo szybko chudnie.
  Temat: rak trzustki z przerzutami
gonia2000

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4477

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-24, 10:13   Temat: rak trzustki z przerzutami
Bliska mi osoba ma raka trzustki z przerzutami. Szukamy pomocy,dobrego onkologa.

  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-08, 18:28   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Dziękuje.
Maria
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-08, 00:38   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Co to znaczy?
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-07, 20:45   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Jestem wstepnie ,po USG,bardzo zadowolona,nie znaleźli żadnych zmian .Tarczyca jest lekko powiekszona ale mieści się w normie.Badanie krwi naTSH też w normie.Lekarz prowadzący nie kierował mnie na żadne badania,więc poprosiłam lekarza rodzinnego by mnie skierował.Używam-Hasco sept w aerozolu,co prawda myślałam ,że to lek przeciwbólowy,syrop od kaszlu prawoślazowy witaminyA+E to z Polski .Tu lekarz przepisał mi ibuprofen,rumianek do płukania i Defalgan forte 1g.
Jestem zaskoczona tym,że słodkości mają zły wpływ.Co prawda nie pije żadnych soków ale jem dużo słodyczy,tzn jadłam do wczoraj.tak wogóle to jem wszystko nie miałam klopotu z przełykaniem ,zawsze czułam i czuje smak.Możliwe ,że sama jestem winna moim bólom ,może źle się odżywiałam i nie pozwalałam ranie się goić.Dobrze ,że jest to forum .Trochę za późno zagłębiłam się w jego czytanie,bardziej szczegółowe.Pewnie jest jakieś lekarstwo ,żeby przyspieszyc gojenie.Co mnie zaczęło bardziej niepokoić,niż ból to to,że bardzo słabo rozmawiam,mam większą chrypę niż bezpośrednio po radioterapi,no i kaszel ,jest straszny.Lekarz powiedział mi,że to przeziębieniowy i kazał pić syrop.Wypiłam 3 i nic.
Maria.
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-06, 11:23   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Kontrole mam 13 grudnia.Robilam badanie krwi,kompleksowe.Mam za mało witaminy D3 i podwyższone alergeny.Dziś idę na Usg tarczycy.
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-05, 21:51   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Tak dokladnie pozatym u nasady szyi też mi zgrubiało i jak rozmawiam widać wyrażne pulsowanie.może to powiększona tarczyca .Czy to jest niebezpieczne?
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-12-05, 20:15   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Witam.Mam pytanie do Krzysztofa.Przeczytalam w Twoim poście ,że masz uczucie obcego ciala w gardle.Otórz mam to samo pozatem ostre kłucie ,co powoduje u mnie straszny kaszel.Zauważylam też duże pogrubienie szyi.Wogóle nie śpie,nie moge sie położyc.Czuje sie gorzej niż bezpośrednio po radioterapi,a mineło juz 5 miesięcy.Podczas ostatniej wizyty u lekarza( 2 miesiące temu),lekarz powiedział mi ,że to zwykla infekcja ,kaszel przeziebieniowy.Czy to normalne ,czy coś sie ze mna dzieje niedobrego?Zaczynam się bać,że to jakieś przerzuty.Biore leki ,których nazwy znalazlam na forum ,ale nic nie pomagają.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2012-12-05, 22:05 ]
Pytania dotyczące własnej choroby należy umieszczać w swoim wątku, do którego post przenoszę.
Jeśli są adresowane do konkretnego użytkownika, można zwrócić jego uwagę przez PW,
z zastrzeżeniem - w odniesieniu do PW do moderatorów i lekarzy - zapisu punktu 2 części I Regulaminu Forum.


  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-09, 11:15   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Dziękuje Reniu.Pozdrawiam.
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-08-01, 21:50   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Próbuje jeszcze raz ,może ktoś przeczyta i poradzi.
Ładnie zagoiła mi się szyja .Skóra jest już ładna jednolita z czego bardzo sie ciesze.Coprawda jest ciemna ,ale to szczegół-nie boli.Problem mam z kaszlem ,ktory wogóle nie przechodzi,przeciwnie jest coraz gorszy,nie daje rady z odkaszlaniem ,w czasie kaszlu zwracam sokami żołądkowymi .Najgorzej jest w nocy.Nie mam żadnego lekarstwa od kaszlu.Mam tylko przeciwbolowe,ale one nie działają na kaszel.
Mówiłam o tym lekarzowi ,nawet miałam atak kaszlu w gabinecie ,dał recepte ale znowy tylko na przeciwbólowe.Brak mi już sił,a dopiero za 2 tygodnie jade do Polski.Może mi ktoś podpowie co rodzina mogłaby przyslac mi z Polski bez recepty.Boje się.że mnie udusi ten kaszel.Dziękuje i pozdrawiam.Maria
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-26, 11:33   Temat: Rak krtani / strun głosowych
.Przeczytałam chyba juz całe forum jestem zaskoczona,mile,że ludzie potrafią mowić ,pisać jakoś tak luźno ,jakby radośnie wręcz .PO tej lekturze inaczej mierze swój ból to poprostu-PAN PIKUS.Dobrze,że to forum jest a jest dzięki Wam ,nie trzeba porad psychologów.Ja musze się nauczyć go'' obsługiwać".Bardzo dużo znalazlam porad .
29 sierpnia jestem już umówiona na wizytę kontrolna u laryngologa.Bardzo się denerwuje ,bo okazuje sie ,że tu w Belgii wyglada to wszystko inaczej .Po ostatniej radioterapi onkolog-radiolog oddał mnie rodzinnemu,a ten nic nie wie nie umie mi pomóc .Jedynie powtórzył leki i umowil laryngologa.Muszę cierpliwie czekać.Narazie szykuje sie do wyjazdu do POLSKI.Chcę w polsce skonsultować sie z jakims specjalistą.Może ktoś mi poleci jakiegoś w Trójmieście.NIe mam ubezpieczenia więc chodzi mi o prywatną wizyte.
Maria
  Temat: Rak krtani
gonia2000

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-26, 11:13   Temat: Rak krtani
I tak trzymaj ,wiara wzmacnia.Jestem z Toba.Pozdrawiam.
Maria
  Temat: Rak krtani
gonia2000

Odpowiedzi: 93
Wyświetleń: 39115

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-25, 23:35   Temat: Rak krtani
Głowa do góry-będzie dobrze.
  Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
gonia2000

Odpowiedzi: 241
Wyświetleń: 106522

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-25, 19:29   Temat: Rak płaskonabłonkowy migdałka lewego
Gratuluje.Krótko jestem na forum,troszke Cię poznałam ,ciesze sie bardzo ,że wszystko dobrze sie skończyło.Maria
  Temat: Rak krtani / strun głosowych
gonia2000

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 16354

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2012-07-22, 10:23   Temat: Rak krtani / strun głosowych
Nie dostalam ,żadnej informacji nic ,po zakończeniu radioterapi ,tylko recepte i zlecenie dla pielegniarki.Myslę,że posłali drogą elektroniczną do lekarza rodzinnego.W poniedziałek pójde .
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group