1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi wewnątrzprzewodowy przedinwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7792

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-12, 20:00   Temat: Rak piersi wewnątrzprzewodowy przedinwazyjny
Optymalnie radioterapia powinna zacząć się między 5 a 8 tygodniem od operacji co w PL jest trudne do osiągnięcia.
  Temat: Rak piersi wewnątrzprzewodowy przedinwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7792

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-10, 09:10   Temat: Rak piersi wewnątrzprzewodowy przedinwazyjny
Trochę dokładniej: wg tzw wiedzy encyklopedycznej rak śródprzewodowy to rak in situ, natomiast niektóre ośrodki stosują trochę inną terminologię i np szpital w Brozowie na swojej stronie www podaje że śródprzewodowy może być w postaci przedinwazyjnej i naciekającej. Czyli niestety o najważniejszą sprawę należy zapytać w tym ośrodku gdzie jest leczona, można po prostu zadzwonić do lekarza lub pracowni i zadać pytanie: Czy jak patolog napisał śródprzewodowy to to znaczy in situ (nieinwazyjny). Czy to rzeczywiście była operacja, czy tylko wycięcie guza w znieczuleniu miejscowym?
  Temat: Rak piersi wewnątrzprzewodowy przedinwazyjny
gaba

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7792

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-09, 19:14   Temat: Rak piersi wewnątrzprzewodowy przedinwazyjny
Ja z łaciną jestem na bakier i w dodatku to jest nietypowy opis. Ale wycięte wszystko bardzo ładnie z odpowiednim marginesem - to napewno. A teraz to czego nie jestem w 100% pewna: wygląda jakby to był rak in situ czyli taki który jeszcze nie daje przerzutów (patolog użył określenia "intraductale/śródprzewodowy"), jeżeli to się potwierdzi no to super. Jeszcze radioterapia i pewnie koniec. Chora ma między 40 a 60 lat? Czy przed operacją nie zrobiono biopsji?

[ Dodano: 2011-08-09, 19:26 ]
Ja z łaciną jestem na bakier i w dodatku to jest nietypowy opis. Ale wycięte wszystko bardzo ładnie z odpowiednim marginesem - to napewno. A teraz to czego nie jestem w 100% pewna: wygląda jakby to był rak in situ czyli taki który jeszcze nie daje przerzutów (patolog użył określenia "intraductale/śródprzewodowy"), jeżeli to się potwierdzi no to super. Jeszcze radioterapia i pewnie koniec. Chora ma między 40 a 60 lat? Czy przed operacją nie zrobiono biopsji? Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-08-09, 19:28 ]
Tak to wychodzi jak się gotuje i pisze wiadomości jednocześnie. Sorry
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group