1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Eliksir z granatu
gaba

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 21850

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-05-01, 23:35   Temat: Eliksir z granatu
Niestety nie mogę Ci podać linków do wiarygodnych doniesień nt suplementów po polsku bo:
- nie prowadzi się w Polsce na ten temat niezależnych badań (tj nie sponsorowanych przez producenta)
- polscy naukowcy jeżeli robią takie badania we współpracy z zagranicznymi ośrodkami to wyniki publikują po angielsku.
- nikt nie tłumaczy całych publikacji, bo Ci co je czytają w celach zawodowych znają angielski, omówienia są na różnych stronach, ale dowolnie interpretowane np wg tekstu angielskiego stoi "spożywanie może przynieść korzyści chorym na raka..." a po polsku już jest: "naukowo udowodniono hamowanie/spowalnianie procesów nowotworowych". Czujesz różnicę?

O serwatce słyszałam od wieków, była polecana wszystkim ludziom w słabej kondycji (operacje, ciężka choroba). Te białka są stosowane przez kulturystów i tylko na marginesie artykułów omawiających budowę mięśni wspomina się o dodatkowym plusie w postaci hamowania jakiś procesów w komórkach, co nazywane jest działaniem przeciwnowotworowym. Polecając Ci te białka miałam na myśli raczej ich ogólnie prozdrowotne działanie i dobrą przyswajalność niż działanie antynowotworowe. Chyba te często tu wspominane nutridrinki zawierają te białka. Ale w sklepach dla kulturystów można dostać preparaty w postaci hydrolizatów, co jest w 100% przyswajalne i pół szklanki takiej mieszanki może pokryć dzienne zapotrzebowanie na białko. Co jest cenne przy braku apetytu, wymiotach, trudnościach z przełykaniem itp. Na hasło białko/białka serwatkowe znajdziesz masę do czytania.
Nie należy przekraczać zapisanego dla preparatu dawkowania, bo to obciąża nerki.
  Temat: Eliksir z granatu
gaba

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 21850

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-05-01, 21:14   Temat: Eliksir z granatu
Wyjaśnienie dlaczego tak o tym głośno:
www.independent.co.uk/lif...le-2114747.html

Co FDA o tym myśli:
www.qdocuments.com/Lycium...trate--PDF.html

Opisane wszystko, ale można przeczytać tylko o raku:
www.qdocuments.com/ACTIVE...S------PDF.html

A może byś się zainteresowała białkami serwatki ich wzmacniające działanie jest lepiej udokumentowane i działają szybciej, bo jeżeli chodzi o granaty to z tego co ja wyczytałam to już chorzy na raka nie żyją wystarczająco długo żeby odczuć pozytywny wpływ.
  Temat: Eliksir z granatu
gaba

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 21850

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-05-01, 11:19   Temat: Eliksir z granatu
Anelio,
Ostatnie 20 lat życia zawodowego spędziłam między innymi na "googlowaniu", chociaż wtedy były inne wyszukiwarki i dlatego wiem co czytać. Szukaj tylko oryginalnych artykułów, podpisanych nazwiskami uczonych z podanymi nazwami uczelni lub instytucji w których działają. Jak przepuścisz swoje rezultaty przez taki filtr to zobaczysz jak mało zostanie i jak ostrożne są sformułowania.
  Temat: Eliksir z granatu
gaba

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 21850

PostDział: Wspomaganie konwencjonalnego leczenia onkologicznego   Wysłany: 2011-04-30, 23:54   Temat: Eliksir z granatu
Anelio !
Też słyszałam o soku z granatów, ale 2 razy ale: dotyczyło to obniżenia ryzyka zachorowania na raka piersi. Tylko tyle. Materiał który ja czytałam dotyczył zwykłego soku, właśnie takiego z supermarketu
Uwierz albo sprawdź: każda koncentracja obniża wartość odżywczą i nigdy koncentrat nie ma pełnej wartości produktów z którego został wyprodukowany (czasami dobrze jak ma 30 %). Jeszcze inną trudnością jest przyswajanie z koncentratu, w zasadzie należałoby go rozcieńczać. Kupić tabletki czy sok jest łatwo, ale to nie załatwia sprawy. Chory na raka potrzebuje dobrej jakości pożywienia, z dużą ilością białka i wszystkich mikroelementów, podanego w sposób zachęcający do zwiększonego spożycia. Przygotować codziennie kilka urozmaiconych posiłków jest trudno, ale to jest najpotrzebniejsze.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group