1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Eliksir z granatu
Autor Wiadomość
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #1  Wysłany: 2011-04-30, 19:15  Eliksir z granatu


Witam! Czy ktoś z obecnych na forum wspomagał leczenie sokiem, eliksirem z granatu ?
Co możecie na temat takiego eliksiru powiedzieć ? Czy może zaszkodzić ? Czy może jednak w jakiś sposób pomóc ?
Z góry bardzo dziękuję za wypowiedzi w tym temacie i serdecznie pozdrawiam.
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2011-04-30, 20:38  


Granat ogólnie działa antyoksydacyjnie. Zaszkodzić raczej nie zaszkodzi, pomóc też nie bardzo pomoże.
Sądząc po cenie, za jaką jest oferowany w aptekach, nie skusiłabym się na picie tego "wspomagająco", ale to tylko moje zdanie. Oczywiście niezależnie od wszystkiego należy przyjmowanie skonsultować z lekarzem prowadzącym.
_________________
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #3  Wysłany: 2011-04-30, 21:13  


absenteeism,dziękuję !
MI osobiście wydaje się,że cena nie jest aż tak wysoka porównując np. zwykłe soki z marketów zawierające mnóstwo innych substancji chemicznych- ale to jest oczywiście moje zdanie. Jedna butelka zawiera mnóstwo soku wyciśniętego z wielu granatów ,a więc jest to naturalny, skoncentrowany sok zawierający mnóstwo witamin. MOIM ZDANIEM za taką dawkę witamin warto wydać troszkę kasy, oczywiście ważne też aby to choć w jakimś stopniu pomogło.
Czy jest może na forum jeszcze ktoś ,kto mógłby mi coś jeszcze na ten temat napisać, czy ktoś z Was zafundował sobie taki wspomagacz i jak to wyglądało ?
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2011-04-30, 21:14  


Pamiętaj tylko, że witaminy dostarczane do organizmu działają wspomagająco na CAŁY organizm - także na tkankę nowotworową.
_________________
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #5  Wysłany: 2011-04-30, 21:34  


absenteeism, rozumiem ale prawdopodobnie te witaminy czy substancje, które zawiera ten eliksir niszczy te komórki nowotworowe lub hamuje rozwój raka :?ale?:
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2011-04-30, 21:42  


Linki ukryłam - w razie czego każdy sobie wygoogla.

Mówiąc wprost - gdyby coś miało hamować rozwój raka i niszczyć jego komórki, to byłoby powszechnie stosowane przez onkologów.
Ale oczywiście to osobisty wybór pacjenta. Jak mówię - taki soczek zaszkodzić nie powinien, więc to Wasz wybór (naturalnie za zgodą i akceptacją lekarza prowadzącego).
_________________
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #7  Wysłany: 2011-04-30, 22:03  


absenteeism, piszesz żeby pamiętać, że takie witaminy wspomagają także na tkankę nowotworową, :?ale?: ok. ale dlaczego w opisach wszędzie jest napisane,że ten sok hamuje rozwój raka i niszczy te komórki nowotworowe :?ale?: Czyli mam to zrozumieć w ten sposób, że to nie prawda, że jest to przereklamowane, i że jest to tylko taki chwyt marketingowy ?

[ Dodano: 2011-04-30, 22:03 ]
Ważna jest dla mnie każda odpowiedz czy podpowiedz, za którą oczywiście bardzo dziękuję!
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #8  Wysłany: 2011-04-30, 22:11  


Prowadzone są badania nt. czy antyoksydanty mogą w jakiś sposób chronić przed rozwojem raka i być może w tej kwestii jakaś ich rola jest, natomiast przy aktywnej chorobie nowotworowej nie zadziałają one w takim stopniu, jak to opisuje producent - niszcząc raka.

Rozumiem, że też nie w takiej intencji chcecie ten preparat stosować - nie rezygnujecie z leczenia onkologicznego, a ten sok ma jedynie wspomagać terapię. W tym sensie, jeśli lekarz nie widzi przeciwwskazań, sok ten nie powinien być problematyczny.
_________________
 
ela1 
PRZYJACIEL Forum


Dołączyła: 27 Lut 2010
Posty: 2479
Pomogła: 516 razy

 #9  Wysłany: 2011-04-30, 22:19  


Anelia, ja to myślę tak, że jeżeli byłby taki cudowny środek, gdzie nie tylko w tym eliksyrze z granata, ale także w innych faktycznie działanie byłoby takie, że niszczą komórki nowotworowe, to czy nie sadzisz, że wszyscy onkolodzy, wręcz by poroponowali, aby te specyfiki chorzy koniecznie kupowali ?
Z tego wynika, że to chwyt reklamowy.
Nam nie jeden, ale paru lekarzy nie polecali żadnych witamin.
pozdrawiam
_________________
"Odnajdź w sobie zalążek radości, a wtedy radość pokona ból"- R. Campell
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #10  Wysłany: 2011-04-30, 22:20  


absenteeism, Dziękuję za odpowiedzi:)
Chciałam jeszcze dodać, że oczywiście NIE rezygnujemy z leczenia onkologicznego. Sok ma jedynie wspomagać.

[ Dodano: 2011-04-30, 22:29 ]
ela1, Masz jak najbardziej rację! ALE skoro są prowadzone badania i zadowalające wyniki, i do tego żadnych działań nie pożądanych (oczywiście w odpowiednim spożyciu) , niszczy to w jakiś sposób komórki nowotworowe lub hamuje rozrostowi takich komórek (w nie których przypadkach oczywiście) I SĄ TO 100 % witaminy, wyciśnięte z ogromnej ilości granatów- to dlaczego nie spróbować takiej kuracji ?! Nie mamy nic do stracenia, a choroba i tak już zaatakowała-niestety, a może jednak coś pomoże |hmm|
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #11  Wysłany: 2011-04-30, 22:58  


Anelia, niewątpliwie jesteś zagwostką dla kadry DSS :mrgreen: , bo niby zgodna na leczenie konwencjonalne- szukasz wsparcia w niekonwencjonalnej medycynie :roll: .
Obawiam się że to droga donikąd
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #12  Wysłany: 2011-04-30, 23:06  


qwera, Mam siedzieć z założonymi rękami ? Gdzieś trzeba szukać, chociażby dowiadywać się ;) !
"obawiam się że to droga donikąd"-na szczęście to jest tylko Twoje zdanie !
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
qwera 


Dołączyła: 11 Gru 2010
Posty: 53
Pomogła: 12 razy

 #13  Wysłany: 2011-04-30, 23:11  


Anelia, moje, bo je wypowiadam :) Tobie i Twojemu Tacie życzę więcej szczęścia na plus niż wszystkie statystyki onko....... razem wzięte
 
Anelia 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 27 Gru 2010
Posty: 2959
Skąd: Wlkp
Pomogła: 466 razy

 #14  Wysłany: 2011-04-30, 23:20  


qwera, Dzięki ;) Tobie również życzę dużo szczęścia!
Jak już wyżej wspomniałam z leczenia nie zrezygnowaliśmy i dodam,że nie mamy zamiaru rezygnować! A w szukaniu jakiegoś wspomagacza, nie widzę niczego złego... tym bardziej,że jest to tylko eliksir z mega dużą ilością potrzebnych (chociażby przy tej chorobie,jak i wielu innych) witamin!
_________________
Anelia
Jeśli wiara czyni cuda,trzeba wierzyć,że się uda !
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #15  Wysłany: 2011-04-30, 23:33  


Taniej (a skutecznością zapewne podobnie) wyjdzie kupić zwykły preparat witaminowy w tabletkach ;)
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group