1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc dla 16 letniej dziweczyny
gaba

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-27, 21:03   Temat: Prośba o pomoc dla 16 letniej dziweczyny
Sorry ja tu nic nie pomogę, mogę tylko podpowiedzieć żeby się rozejrzeć jakie są przywileje w leczeniu dzieci, chyba tam są organizacje które udzielą informacji. Generalnie jest zasada że przy rzadkich nowotworach szuka się lekarza lub ośrodka który miał kilkanaście lub kilkadziesiąt takich przypadków, akurat w tej sprawie lekarze nie powinni się obrazić i raczej powiedzą gdzie w Europie można się udać. Już teraz trzeba pójść do NHS (jeżeli z ubezpieczeniem wszystko w porządku) mają tam wszystko skomputeryzowane i może zechcą wyszukać gdzie to leczyć. Ale najpierw trzeba ją doprowadzić do stanu stabilnego, to można (jeżeli się uda) wszędzie. Powodzenia
  Temat: Prośba o pomoc dla 16 letniej dziweczyny
gaba

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-27, 17:32   Temat: Prośba o pomoc dla 16 letniej dziweczyny
odwrotnie, zmniejsza reakcje zapalne organizmu, cóż leczą ją na ostre nie wiadomo co bo ten nowoczesny antybiotyk działa na prawie wszystko, ile czasu ona już leży? po 5 dniach można spytać czy robili jakieś posiewy. Z tego co piszesz ona jest przytomna, taka najprostsza ocena to porównanie jej stanu w momencie przybycia do szpitala i teraz, będzie wiadomo w którym kierunku to zmierza. Jesteście pewni że ona się niczym nie struła?
  Temat: Prośba o pomoc dla 16 letniej dziweczyny
gaba

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-26, 14:41   Temat: Prośba o pomoc dla 16 letniej dziweczyny
Wiesz ja bym się wstrzymała z "podpowiadaniem" jeżeli to w formie pytania "Czy miała konsultację u ginekologa" (chociaż mówił że reszta narządów bez zmian - to chyba sprawdzili) bo co innego jest udzielanie lekarzowi wszystkich informacji o chorej i rodzinie, ewentualnie o możliwościach jakiegoś zatrucia, a co innego pouczanie go co i w jakiej kolejności ma zbadać. Czy ona się nie odchudzała jakimiś "cudownymi" pigułkami, w jej wieku to należy rozważyć.
Nie chcę Cię martwić wcale nie tak rzadko nie można znaleźć pierwotnego źródła choroby nowotworowej.
  Temat: Prośba o pomoc dla 16 letniej dziweczyny
gaba

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 13972

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-12-26, 11:32   Temat: Prośba o pomoc dla 16 letniej dziweczyny
Poza detalami które mógłby rozczytać patomorfolog (bo dla mnie to nawet po polsku niezrozumiałe) to w wyniku stoi to co lekarz powiedział:
Próbka zawiera makrofagi krwi i rozrzucone komórki nabłonka.Występuje druga populacja komórek wielkich mających duże wielopostaciowe jądra i macronucleoli (?). Cechy cytologiczne są bardzo niepokojące i rodzą podejrzenia o możliwympodłożu nowotworowym. Barwienie skrzepu nie dało rezultatu (nic nie wyjaśniło). Wynik zaleca się rozważyć jako podejrzenie nowotworu. Sugeruje się biopsję tkanki dla wyjaśnienia.

Patolodzy mają swój własny język i na moje pytania o detale w wyniku lekarz powiedział : Ja w ich kompetencje nie wnikam, ważny jest wniosek końcowy - czyli w Waszym przypadku 2 ostatnie zdania. Lekarz pytając Was o pomysł prawdopodobnie chciał wykluczyć jakieś nieznane mu choroby lokalne lub dziedziczne (dla niego bardziej znana jest Afryka niż Europa Wschodnia) trzeba mu spokojnie powiedzieć, że nigdy w rodzinie nie zdarzyło się nic podobnego (ew. powiedzieć kto zmarł na raka) i nie słyszeliście o żadnym takim przypadku na terenie w którym poprzednio mieszkaliście. Cóż jak zidentyfikują ten nowotwór to chyba będzie miała leczenie lepsze niż u nas.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group