1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-02, 16:42   Temat: Naciek głowy trzustki
Tak tylko jakby nie było twojego taty już "połowy nie ma" .Sporo schudł.Ja też dawałam tacie te zastrzyki,nie miał żadnych skutków ubocznych a powinny być wg.lekarza bóle kostne.Pisałaś o bólu szczęki,może własnie one były powodem?
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-02, 11:03   Temat: Naciek głowy trzustki
Ech, jak czytam to co piszesz to mam przed oczami mojego tate,u nas było "prawie"tak samo.Po ostatnim kursie chemii przytył choc jadł mało bo zaraz był pełny, mysleliśmy że to działanie ensure,ale to była woda....Mój tata ważył ok.72 przed chorobą tuż przed odejściem ponad 40kg....powinno cię cieszyć chociaż to,że Twój jest właściwie w niezłej kondycji fizycznej.O białku lekarz powiedział dosłownie:" może zjeść przyczepę ale i tak nie przyswoi" :-( _itsme_
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-01, 16:52   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronco wiesz,że się z Tobą zgadzam.Takie forum jak to powinno uczyc pokory.Jesteśmy tu po to żeby sobie pomagać a nie "docinać"to jest przykre i nie na miejscu.
Mojemu tacie lekarz zabronił żółtek,czy u was też tak było?Zadnych soków,warzywnych ani owocowych.Soku z buraka tez nie polecał :cry: daliśmy może łyżkę stołową,którą zaraz zrzucił :cry:Wszystko gotowane.Kupiłam protifar ale lekarz powiedział,że w nowotworze trzustki organzm i tak nie przyswaja białka...
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-27, 23:59   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronko ja myślę,że jak zwał tak zwał ale to jest wodobrzusze,przecież nie chodzi chyba o wodę h2o ale płyn który oddaje się do badania histopatologicznego! Puchlina brzuszna towarzyszy niestety rakowi trzustki czy przewodów żółciowych.Odbarczenie przynosi ulgę jednak na krótką metę.
Cytat z magazynu onkologicznego;"Jeśli płyn w wodobrzuszu jest otorbiony, zmiany opukowe, zależne od zmian postawy, mogą nie występować, natomiast stłumienie opukowe będzie stałe w rzucie otorbionego płynu".I tak jest chyba w waszym przypadku czyli właśnie otorbiony płyn... :cry: Pozdrawiam cieplutko _itsme_
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-25, 23:14   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronco Twój tata bedzie miał protezowanie dróg zółciowych(stent),czy cos innego? bo nie moge sie doczytac.Piszesz o jakimś zbiorniku,tak?
My tacie tez nie mówiliśmy na co choruje,może podświadomie przeczuwał ale któz z nas chciałby byc,znależć się na miejscu tak chorego człowieka?Choc dzis lekarze nie przebieraja w słowach,które nota bene zabijają nadzieję...
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-23, 23:57   Temat: Naciek głowy trzustki
Twój post aż tchnie optymizmem,a on czyni cuda.Kazdy dzien,to prezent w tej strasznej chorobie.Trzymam kciuki _itsme_
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-11, 18:01   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronco a czy płyn zbiera się tylko w brzuchu? Pytam bo u nas szedł od nóg powoli coraz wyżej i wyżej, te dziwnie białe nogi miał już przez cały pierwszy cykl chemii, teraz sobie myślę i proszę kogoś o odpowiedz "czy tata w ogóle powinien dostać gemzar w takim stanie?"
Wydaje mi się, Tronco że jeśli jest chociaż najmniejsza poprawa to daje nam ona ogromną motywację i nadzieję a o to wszystkim na tym forum chodzi, czyż nie? Nie patrz na statystyki wierz, że Tata jeszcze z Tobą pobędzie! Chemia ma sporo skutków ubocznych, nawet jeśli jest podawana paliatywnie. Życzę Wam aby kolejny dzień był lepszy od poprzedniego!
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-10, 22:53   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronca jak tata? Nie odzywasz się, napisz coś.
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-07, 23:23   Temat: Naciek głowy trzustki
Dobrze że Twój tata sam z siebie próbuje przejść kilka kroków, mój chciał ale siły nie pozwalały, ciągle powtarzał"od jutra muszę zacząc chodzić, od jutra zaczne wszystko po trochu jeść", Kupiłam tacie rollator, cieszył sie jak dziecko, ale uzywał go właściwie tylko do łazienki ...
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-03, 19:01   Temat: Naciek głowy trzustki
Qurcze,w naszym przypadku było bardzo podobnie ale lekarze za nic nie chcieli ściągac płynu,podawali tylko furosemid,życze Wam szczęścia.Pisac na własnym przykładzie nie wolno mi bo zaraz dostanę upomnienia od moderatorów,ale gdybym miała tę wiedzę,którą mam dzis tata i tak by z pewnoscią zmarł, zadbałabym o jakośc życia,bez gemzaru,za to z pakietem paliatywnym i hospicjum domowym.
  Temat: Naciek głowy trzustki
ewa67

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122659

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-09-30, 18:04   Temat: Naciek głowy trzustki
Pisałam wczoraj jednak moje posty były chyba niewygodne dla moderatora,chociaz nie wiem czemu.Przechodziłam przez to samo co wszyscy na tym forum.Chciałam podzielić się moim doświadczeniem i bólem...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-09-30, 19:32 ]
Wszystkie posty pisane w weekend, z powodu czyszczenia bazy Forum z racji jej zawirusowania, są usunięte.
Ale fajniej założyć, że były niewygodne dla moderatora - dziękujemy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group