1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: biopsja tarczycy bez skierowania?
evita2

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6400

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-06, 14:43   Temat: biopsja tarczycy bez skierowania?
Dzięki, gaba, właśnie o to mi chodziło - czy jest taka możliwość, czy nie ma, ponieważ pierwotnie wyznaczono termin prywatnej wizyty na koniec lipca. Trzy miesiące - bardzo długo. W Toruniu w ogóle jest straszna bieda, jeśli chodzi o dostęp do endokrynologów. Sytuacja jednak uległa zmianie - skontaktowałam się jeszcze raz z przychodnią endokrynologiczną, w której na miejscu wykonuje się BACC, szczegółowo przedstawiając o co chodzi, w oparciu o wynik usg i wyznaczono nowy termin - na jutro.

Pozdrawiam,
  Temat: biopsja tarczycy bez skierowania?
evita2

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6400

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-05, 02:54   Temat: biopsja tarczycy bez skierowania?
Opis usg zawiera sformułowanie o wskazaniu do BACC, a dodatkowo lekarz wykonujący badanie ustnie informuje o bezdyskusyjnej konieczności biopsji. Dylemat jest taki - czekać na umówioną wizytę u endokrynologa, której termin nie jest bynajmniej "od ręki" nawet prywatnie, czy raczej szukać innej możliwości wykonania biopsji nie tracąc czasu. Informacje, które udało mi się uzyskać nie wskazują, żeby ta druga opcja była realna i wygląda na to, że należy jednak uzbroić się w cierpliwość.
Dziękuję, Ptaszenio :)
  Temat: biopsja tarczycy bez skierowania?
evita2

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6400

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2014-05-05, 00:35   Temat: biopsja tarczycy bez skierowania?
Witam serdecznie,

Czy ktoś z Was byłby w stanie podpowiedzieć mi, czy w przypadku odległego w czasie terminu wizyty (pierwszej) u endokrynologa istnieje możliwość wykonania biopsji tarczycy (lekarz opisujący ustnie określił konieczność jej wykonania jako bezwzględną z uwagi na kilka współwystępujących czynników ryzyka) bez skierowania, prywatnie, bazując na samym wyniku Usg ze wskazaniem do BACC?

Pozdrawiam,
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group