1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 23
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-18, 20:32   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetko, bardzo mi przykro.
Teraz Tatuś już nie cierpi......
[*][*][*] ::rose::
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-15, 18:22   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, w wątku moniki30 DSS napisała:
tata może mieć po prostu problem z połykaniem tabletek, co może się łączyć z podświadomym lękiem przed zakrztuszeniem, buntem przeciwko czynności ponad jego siły etc.
Myślę, że powinniście zadzwonić do opiekującego się tatą lekarza hospicyjnego i wspólnie rozważyć przerwanie podawania leków drogą doustną i zamianę na podawanie drogą podskórną.
Pielęgniarka założy tzw. 'motylek', przez który będziecie mogli podawać lek (morfinę) sami.
Jest to naturalne postępowanie w takiej sytuacji i nie należy się go obawiać. Wielu naszych forumowiczów podawało swoim bliskim w ten sposób leki na tym etapie choroby.
Tacie należy obecnie oszczędzić wszystkiego, co może mu sprawiać ból/przykrość czy zmuszać do wysiłku, z drugiej zaś strony morfinę powinno podawać się w regularnych odstępach czasowych by nie dopuścić do nasilenia się bólu związanego z chorobą.
Przez 'motylek' można podać lek nie budząc nawet chorego z powodu 'pory na lekarstwo'.

W Wielu wątkach pojawia się ten problem. Uważam, że w tej fazie choroby nie powinniście zmuszać taty do połykania tabletek, a rozważyć właśnie to co napisała DSS, tym bardziej, że nie macie problemów z opieką.....
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-05, 22:43   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, bardzo mi przykro.
Teraz przed Wami najtrudniejsze chwile.....
Również bardzo dużo siły życzę.
To tylko słowa, ale wiem dobrze co czujesz....
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-05-04, 21:54   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, strasznie mi przykro, ale wiesz sama Tatuś pomalutku gaśnie.
Każdy człowiek jest inny, poprostu taka jesteś i nie wymagaj od Siebie więcej niż możesz udzwignąć.
Ściskam mocno.
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-30, 21:38   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, nie patrz na statystki, sama wiesz jak to jest.
Dobrze, że tatuś ma apetyt.
Co do bólu o którym piszesz wcześniej, to nie myśl o tym. Napewno poradzisz sobie, w tym momencie, nie myśli się o sobie tylko o ukochanej osobie i to Ona jest najważniejsza. Ból, niedowierzanie, przychodzi, ale potem. U nas mija 2 tygodnie, a Ja nadal nie wierze, że do mnie nie wróci, ciagle czekam.......
Ściskam
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-04-11, 21:47   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, puk, puk co U Was ?
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-23, 20:52   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka napisał/a:
wiem, że zrobiliśmy wszystko co było trzeba, a teraz trzeba sie skupić na tym, żeby Tata najmiej cierpiał

Bardzo dojrzałe podejście.
Ja niestety nie potrafiłam zrezygnować z dalszej chemioterapii, dopiero po szturchnięciu przez DSS, dotarło do mnie, że to poprostu w naszym przypadku nie ma sensu i że nie mogę patrzeć na swoje racje, tylko na to co czuje mój mąż. Chociaż onkolog namawiał nas, zrezygnowaliśmy.
W serduszku pocichutku, nie dopuszczamy do siebie, że rak wygrywa i robimy wszystko, aby ten czas jak najbardziej wydłużyć. Dlatego czasami taki "kubełek wody" jest potrzebny.
pozdrawiam :sun:
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-03-19, 21:34   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, aby stwierdzić progresje, lekarz musi dać Wam skierowanie na TK, tym bardziej, że mineło 3 miesiące od zakończenia chemioterapii I-go rzutu. Dopiero wtedy może być podjęta decyzja o leczeniu II-go rzutu.
Powinnaś pojechać z tatusiem, jeżeli będzie się dobrze czuł.
pozdrawiam
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-08, 16:54   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Jutro jeszcze wizyta u onkologa , czy coś nam może zaproponować teraz ????

Kubanetko, aby wprowadzić leczenie II-giego rzutu, musi być najpierw potwierdzenie, że jest progresja. Na oko tego nikt nie może Wam zaproponować.
6.12 tata zakończył leczenie I-go rzutu. Moim zdaniem jeżeli w TK wyjdzie progresja i tata będzie w stanie ogólnym dobrym, wyniki też będą dobre, to napewno Wam zaproponują takie leczenie.
pozdrawiam
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-03, 20:08   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, sama wiesz, trzeba dmuchać na zimno.
Lepiej, niech Tatusia zbada lekarz. Całkiem możliwe, że kaszel może być zwiazany z infekcją.
Ostatnio lekarz nam powiedział, że przy chorych płucach to normalne, że jest kaszel.
pozdrawiam
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-01, 17:29   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Jestem tego samego zdania. Walcz o TK głowy i TK klatki piersiowej, to jest w tej sytuacji konieczność i nikt Wam łaski nie robi.
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-24, 12:41   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Lekarz powinien dać skierowanie na TK, powiedz lekarzowi o tych bólach reki.
Dla ułatwienia napisz wszystko sobie na karteczce.
pozdrawiam
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-15, 01:17   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, Mamy ten sam problem. Przyczym może być wiele, od przerzutów do skutków chemii. Ja smaruje maścią Naproxen EMO żel i narazie pomaga.
pozdrawiam
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-02, 23:36   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, Czy po 9.12 Tatuś miał robioną morfologie z rozmazem?, czy zrobili we Wrocku TK ? Objawy, ktore opisujesz: podsypianie, podrażnienie zapachami, niestrawność, są następstawami chemioterapii.
Ja najpierw zrobiłabym morfologie.
pozdrawiam
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
ela1

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2010-12-28, 17:30   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
goja napisał/a:
różnica polega na tym że przy zapaleniu pęcherza odczuwa się szczypanie przy oddawaniu moczu, a przy zapaleniu prostaty nie

Nie prawda, właśnie przeszłam zapalenie pęcherza i nic mnie nie szczypało.
Kubanetko, też mi się wydaje, że furalgnina pomaga i tak jak napisała "goja", prawdopodobnie jest to infekcja. Po skończeniu furalginy zróbcie, gdzieś po 2 dniach jeszcze raz wyniki moczu. Furalgina barwi mocz na żółto.
pozdrawiam
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group