1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5896

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-10, 20:56   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami
Załączam wyniki po leczeniu, bardzo proszę o opinie. Ogólna scyntygrafia wyszła ok, natomiast z Warszawy dosłali zdjęcia łokcia, z tym czarnym punkcikiem, co ma być zmianą nowotworową. Lekarzem prowadzącym jest endokrynolog w Szczecinie gdzie mieszkamy, a babcia leczona jest w Warszawie. Co my możemy dodatkowo jeszcze zrobić? Do zdjęcia tego punkciku nie było żadnego opisu i nie wiem co o tym myśleć..













  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5896

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-05, 21:14   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy z przerzutami
Witam wszystkich i bardzo proszę o poradę.

U mojej babci, po ok 20 latach spokoju nastąpił nawrót choroby :(
Za pierwszym razem miała usuniętą całą tarczycę,
jednak w listopadzie zeszłego roku pojawił się niepokojący guzek, oto wynik biopsji:

"zmiana hypoechogeniczna - gr VI rak brodawkowaty.
Bardzo liczne płaty tyreocytów, częściowo o morfologii brodawkowatej,
z wyraźnymi cytologicznymi cechami złośliwości (przejaśnione jądra komórkowe
z wyraźnym obrysem błony jądrowej, szczelinami śródjądrowymi i pojedynczymi inkluzjami)
W tle pojedyncze komórki limfoidalne bez cech atypii."

W styczniu tego roku, babcia była w Warszawie na terapii jodem.
Wróciła do Szczecina, z zaleceniem kontroli u swojego endokrynologa raz w miesiącu,
po czym po pół roku miała znowu stawić się w Warszawie. I właśnie...tu się zaczyna...
Dzisiaj babcia była na pierwszej kontroli po powrocie z Warszawy.
Do lekarza prowadzącego przesłali wyniki i okazało się, że ma przerzuty do kości! :(
Jednak w Warszawie ma się stawić bez zmian, za pół roku!
Babcia ma niestety trudny charakter i możliwe, że wszystkiego nie powiedziała :(
Zamknęła się już na wszelką pomoc i za bardzo nie wiem jak z nią rozmawiać.
Proszę o pomoc, co możemy zrobić??
Czy czekać grzecznie w kolejce te pół roku, gdzie jak dla mnie przerzuty do kości brzmią już bardzo poważnie :(
Czy może spróbować wykonać prywatnie jakieś badania, tylko jakie??
Co robić, proszę o pomoc :(
  Temat: Prośba
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9451

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2014-01-21, 18:08   Temat: Wyniki badań krwi dziecka 18miesięcy
Witam, mój synek chorował na Neuroblastomę I stopnia, przeszedł operację usunięcia guza wraz z nadnerczem. Jest 1,5 roku po leczeniu. Zrobiłam dziś kontrolnie badanie krwi:
*WBC 8,6 (4,5-13)
Neut# 2,78 (1,50-7,50)
NEUT% 32,3% (35-55)
LYM# 5,13 (1,5-8)
MONO# 0,35 (0,30-2,00)
MONO% 4,1% (2-7)
EOS 0,28 (0,10-0,60)
EOS% 3,3% (1-5)
BASO 0,07 (0,015-0,060)
BASO% 0,8 (0,0-1)
RBC 4,67 (4,3-5,5)
HGB 12,5 (10,9-14,2)
HCT 38,4% (34-41)
MCV 82 (70-82)
MCH 26,79 (27-34)
MCHC 32,54 (32-36)
RDW 14,6%
PLT 382 (150-350)
MPV 8,6Fl
PCT 0,33%
PDW 14,5%

OB 20mm/h (<8)

Bardzo proszę o ocenę wyników, szczególnie martwi mnie OB i podwyższone płytki :(:(:( Synek ma 18 miesięcy

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-01-21, 18:38 ]
Masz już wątek dot. Twojego syna.
Wątki scalone.
  Temat: Prośba
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9451

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-12-05, 17:49   Temat: Prośba
Dziękuje serdecznie za odpowiedź. U nas nie wróci, nie ma prawa! :)
  Temat: Prośba
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9451

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-12-04, 21:19   Temat: Prośba
Tak jak doktor mówił, zakończyliśmy leczenie. Scyntygrafia czyściutka :) :):) Naprawdę mieliśmy szczęście, bo trafiliśmy na wspaniałych lekarzy, którzy bardzo szybko odpowiednio nas pokierowali. A czy z raka można wyleczyć się całkowicie? Tzn tak jak by nigdy nie "zagościł" w organizmie??
  Temat: Prośba
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9451

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-26, 15:10   Temat: Prośba
Madzia70 napisał/a:
Jolana napisał/a:
w badaniu immunohistochemicznym potwierdzają reakcję dodatnią
komórek guza na obecność chromograniny.

Z badań przytoczonych przez dirtydianę można wnioskować, że wynik badania chromograniny z węzła był dwukrotnie ujemny, a nie "dodatni na dwa plusy" (był dodatni "na jeden plus" z guza). Podobnie z synaptofizyną. Natomiast niepokój budzi stwierdzenie:
dirtydiana1948 napisał/a:
obecne są małe komórki o okrągłych jądrach o słabo zaznaczonej cytoplazmie.

i to BEZWARUNKOWO należy zweryfikować, np. w scyntygrafii, ponieważ może to być przerzut, a to nam zmienia stopień zaawansowania choroby i - automatycznie - leczenie.

Doktor prowadzący nas od początku powiedział, że to koniec leczenia i wynik scyntygrafii to formalność, którą trzeba uzupełnić w dokumentach bo brakuje jakiegoś wyniku, że mam się nie martwić. Tak jak pisałam, uzyskaliśmy już zgodę na szczepienia i polecenie zgłoszenia się na kontrolną wizytę za 6 tyg. Wyniki krwi wszystkie ładnie się poprawiły, nawet chirurg wykonujący zabieg powiedział, że guz usunięty został w całości, wszystko poszło pomyślnie. Więc proszę o podpowiedź, jeśli to nie przerzut neuroblastomy to co to może być innego? Czy takie zmiany przy ujemnych wynikach występują ot tak sobie, bo ja nic już z tego nie rozumiem..
  Temat: Prośba
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9451

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-24, 15:51   Temat: Prośba
Jolana dziękuje w wolnej chwili postaram się wrzucić, nie mam w tej chwili dostępu do skanera. U synka choroba rozpoznana została w 1 miesiącu życia, przez przypadkowe USG, więc bardzo szybko.Żadnych przerzutów badania nie wykazały. A czy opis wyniku hist. węzła: chromogranina-, synaptofyzyna- wróżą dobrze, czy źle?
  Temat: Prośba
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9451

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-24, 13:31   Temat: Prośba
DorotaP napisał/a:
A gdzie leczy się maluszek? Gdzie było wyk bad. hist-pat ?


dirtydiana1948, witam na forum i cieplutko pozdrawiam

Witam, pozdrawiam również :)

W Szczecinie, w naszym miejscu zamieszkania. A wyniki hist. robili po wycięciu nadnercza w tym samym szpitalu na oddziale chirurgii. Ale czy te wyniki robili na miejscu czy gdzies wysyłali, to nie mam pojęcia. Zastanawia mnie czy na węzłach chłonnych może to być jakaś zmiana pooperacyjna? Bo z tego co mówił doktor nie podejrzewa aby to była zmiana nowotworowa. Gdy badali synka aby sprawdzić stopień zaawansowania mieliśmy robioną już scyntygrafie i wszystko skumulowało się w tym nadnerczu. Nie "świeciło" nic poza obszarem guza.
Jolana dziękuje, wiem właśnie szczęście w nieszczęściu, że jest to pierwszy stopień zaawansowania. Podobno rzadko się to zdarza, dzieciaczki trafiają już z poważnymi przerzutami :( Czy ten obraz hist. z węzłów faktycznie nie wygląda na zmianę nowotworową wg Was? Więc co to może być, czy ma ktoś jakiś pomysł? :( Dodam , że w zaleceniach na wypisie ze szpitala, uzyskaliśmy zgodę na szczepienia według obowiązującego kalendarza szczepień. Czyli nie podejrzewają żeby ewentualna chemia była konieczna? Dobrze rozumiem? Straszna panikara ze mnie wiem..
  Temat: Prośba
dirtydiana1948

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9451

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-10-23, 18:26   Temat: Prośba
Witam., mam taki problem. U mojego 3miesięcznego synka zdiagnozowano neuroblastome stopnia I.
Jest juz po operacji, miał usunięte prawe nadnercze i na szczęście guz udało się usunąć w całości. Badania nie wykazały żadnych przerzutów. Doktor stwierdził, że można zakończyć leczenie, mieliśmy się zgłosić na kontrolę za 6 tygodni. Jednak czeka nas jeszcze jedno badanie scyntygrafia z MIBG, gdyż na węźle chłonnym są jakieś zmiany (?). Nie bardzo rozumiem.

Wynik kontrolnej TK po operacji:
Stan po zabiegu usunięcia prawego nadnercza. W łoży pooperacyjnej widoczne niejednorodne ognisko o wymiarach 9x5x6 mm nie podlegające wzmocnieniu kontrastowemu - zmiany pooperacyjne. W obecnym badaniu miedniczka nerki prawej prawidłowa.
Wątroba, śledziona, nerka lewa, nadnercze lewe prawidłowe. W sąsiedztwie bieguna dolnego śledziony dodatkowa sr. 7 mm. W kośćcu zmian podejrzanych o złośliwość nie stwierdza się. Całkowita resekcja guza.

Badanie hist.-pat. guza w nadnerczu:
Materiał pobrany z guza (02.10.12) obraz histologiczny: immunohistochemicznych (CD99 - , synaptofyzyna + , chromogranina + , MIB-1 + - ogniskowo do 75% komórek, neurofilamenty +).

Dodatkowo otrzymałam opis badania hist.-pat:
Węzeł chłonny okolicy nadnercza - materiał jest skąpy. Strzępki tkanki tłuszczowej oraz bardzo drobny fragment, w którym obecne są małe komórki o okrągłych jądrach o słabo zaznaczonej cytoplazmie. Obraz histologiczny budzi podejrzenie neuroblastoma ale brak potwierdzenia w badaniach immunohistochemicznych nie pozwala na postawienie jednoznacznego rozpoznania.
IHC: Chromogranina - (2x), Synaptofyzyna - (2x), NF (tu chyba brak wyniku).

Co mam przez to rozumieć? Doktor mówi, że to formalność taką scyntygrafie trzeba wykonać ale mam być dobrej myśli i po tym badaniu kończymy leczenie. Co to może być na tych węzłach? w żadnym badaniu nic nie wychodziło. Na tomografii kontrolnej po zabiegu również nic nie wykazało. Błagam o podpowiedzi, bo już tyle z maluszkiem przeszliśmy, będzie to dla niego 7 narkoza w 3-miesięcznym życiu, a badanie scyntygraficzne dopiero za 2 tyg :( Umrę od tych domysłów :( Czego mogę się spodziewać?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group