1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
damian2013

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-28, 21:52   Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
naprawde nie wiem , bede wiedział w poniedziałek po wizycie u profesora . Ale dziekuje za pomoc .

[ Dodano: 2014-01-28, 23:04 ]
1 chemia 20.09.2013 i 2 chemia 11.10.2013 te same leki

Leki Dawki Ilość cykli

Cisplatyna 75mg/m2 2
Pemetrexed 500Mg/m2 2

3 chemia 22.11.2013

Cisplatyna 128 mg
Gemzar 1600mg
RR 105/70-NIE MAM PEWNOŚCI CZY DOBRZE NAPISAŁEM DAWKE (CIĘZKO ROZCZYTAĆ)

LEKI WSPOMAGAJĄCE:
Atossa 8mg iv
Dexaven 8mg iv
Mannitol 250ml iv

4 chemia - mama dostała lecz nie wiem z jakim lekiem ponieważ lekarz prowadzący (onkolog) wstrzymał leczenie i zabrał kartę chemio terapii .

Czy powinienem wiedzieć coś na temat dotychczasowych podawanych leków ?
Czy są to najlepsze dostępne leki które były podawane mamie ?
Tak naprawdę to nie wiem o co pytać .... Sami rozumiecie ; (
  Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
damian2013

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-28, 21:41   Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
Naprawde nie wiem jak dokładnie się to nazywa , być może inaczej . Czyli ten lek sterydowy miała dostać na głowę z powodu tych przerzutów .
  Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
damian2013

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-28, 21:23   Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
Mama leczyła się u Profesora Dziadziuszko , nowotwór był badany pod kontem 2 mutacji; obie wyszły negatywnie. Otrzymywała chemie z programu prowadzonego z amerykanami , ale nie działała. Dlatego też prawdopodobnie będzie otrzymywała inną chemie (nie znam dokładnej nazwy, ale chyba metadeksadon).
  Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
damian2013

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-27, 16:08   Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
Nie podałem szczegółów ponieważ nie ma mnie w domu a obecnie nie mam wszystkich dokumentów przy sobie , tak były robione TK KLATKI PIERSIOWEJ , w czasie chemioterapii ale nie mam ich przy sobie wstawie zdjęcia wieczorem.

[ Dodano: 2014-01-27, 23:07 ]
Witam mam już komplet dokumentów w ciągu kilku dni wstawię nowy opis całej choroby z wszystkimi badaniami w kolejności chronologicznej . Pozdrawiam do usłyszenia.
  Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
damian2013

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 10759

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-01-27, 15:48   Temat: RAK PŁUCA PRAWEGO
Witam mam bardzo ważną sprawę chciał bym się poradzić , mama ma złośliwego raka płuca prawego z przerzutami do węzłów chłonnych szyi i śródpiersia. Zaczęło się to od tego że mamę 2 miesiące bolała głowa , myśleli że to zatoki i wgl odsyłali z lekarza do lekarza , aż w końcu zaczęła w domu gadać od rzeczy tak dziwnie patrzała... zabraliśmy ja do szpitala internistycznego od razu odesłali ją do Starogardu . W starogardzie zrobili TK GŁOWY okazało się że ma guza w móżdżku . Odesłali ją do gdańska zoperowali wszystko poszło dobrze . Wysłali guza do badań HISTOPATOLIGICZNYCH okazało się że jest złośliwy.

Mama jest po 4 sesjach chemioterapii oraz radio terapii na głowę ponieważ były przerzuty do głowy. Leczeni chemio terapii przerwano ponieważ lek nie działał. Tydzień temu trafiła do szpitala była bardzo słaba miała duszności , zrobili USG , okazało się że ma płyn w worku osierdziowym . Załącze wam zdjęcia TK KLATKI PIERSIOWEJ Z UWZGLĘDNIENIEM JAMY BRZUSZNEJ, TK GŁOWY , BADANIE HISTOPATOLOGICZNE PLYNU Z WORKA OSIERDZIOWEGO .



W poniedziałek 3.02.2014 mamy wizytę u Profesora Dziadziuszko ma zastosować leczenie chyba chemioterapią jakiś inny lek . Proszę was o to byście zapoznali się z tym wszystkim co napisałem i chciałbym wiedzieć co o tym myślicie jakie szanse są ... PROSZĘ O POMOC :( JESZCZE DODAM ŻE MAMA CHORUJE PRZEWLEKLE NA ASTMĘ OSKRZELOWĄ .
MAMA MA 38 LAT . ; ((

[ Dodano: 2014-01-27, 15:53 ]
Przepraszam wstawie jeszcze raz zdjęcia bo pomyliło mi się ..







[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-01-27, 16:06 ]
Prosimy o usuwanie danych osobowych lekarzy z wklejanej dokumentacji.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group