1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: absenteeism
2014-01-27, 15:56
RAK PŁUCA PRAWEGO
Autor Wiadomość
damian2013 


Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2014-01-27, 15:48  RAK PŁUCA PRAWEGO


Witam mam bardzo ważną sprawę chciał bym się poradzić , mama ma złośliwego raka płuca prawego z przerzutami do węzłów chłonnych szyi i śródpiersia. Zaczęło się to od tego że mamę 2 miesiące bolała głowa , myśleli że to zatoki i wgl odsyłali z lekarza do lekarza , aż w końcu zaczęła w domu gadać od rzeczy tak dziwnie patrzała... zabraliśmy ja do szpitala internistycznego od razu odesłali ją do Starogardu . W starogardzie zrobili TK GŁOWY okazało się że ma guza w móżdżku . Odesłali ją do gdańska zoperowali wszystko poszło dobrze . Wysłali guza do badań HISTOPATOLIGICZNYCH okazało się że jest złośliwy.

Mama jest po 4 sesjach chemioterapii oraz radio terapii na głowę ponieważ były przerzuty do głowy. Leczeni chemio terapii przerwano ponieważ lek nie działał. Tydzień temu trafiła do szpitala była bardzo słaba miała duszności , zrobili USG , okazało się że ma płyn w worku osierdziowym . Załącze wam zdjęcia TK KLATKI PIERSIOWEJ Z UWZGLĘDNIENIEM JAMY BRZUSZNEJ, TK GŁOWY , BADANIE HISTOPATOLOGICZNE PLYNU Z WORKA OSIERDZIOWEGO .



W poniedziałek 3.02.2014 mamy wizytę u Profesora Dziadziuszko ma zastosować leczenie chyba chemioterapią jakiś inny lek . Proszę was o to byście zapoznali się z tym wszystkim co napisałem i chciałbym wiedzieć co o tym myślicie jakie szanse są ... PROSZĘ O POMOC :( JESZCZE DODAM ŻE MAMA CHORUJE PRZEWLEKLE NA ASTMĘ OSKRZELOWĄ .
MAMA MA 38 LAT . ; ((

[ Dodano: 2014-01-27, 15:53 ]
Przepraszam wstawie jeszcze raz zdjęcia bo pomyliło mi się ..







[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2014-01-27, 16:06 ]
Prosimy o usuwanie danych osobowych lekarzy z wklejanej dokumentacji.


DSC_8343.JPG
TK JAMY BRZUSZNEJ
Pobierz Plik ściągnięto 5707 raz(y) 261,87 KB

DSC_8347.JPG
MRI GŁOWY
Pobierz Plik ściągnięto 5729 raz(y) 467,81 KB

DSC_8348.JPG
WYNIKI HISTOPATOLOGICZNE PŁYNU Z WORKA OSIERDZIOWEGO
Pobierz Plik ściągnięto 5669 raz(y) 192,54 KB

_________________
Damian
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2014-01-27, 16:04  


Nie podajesz żadnych szczegółów odnośnie chemioterapii (jaka, czy były badania TK klatki w tracie jej podawania), nie mamy żadnego TK klatki piersiowej, jednak z ogólnego opisu wynika że choroba jest w wysokim stopniu zaawansowania, z rozsiewem. W tej chwili obawiam się, że żadna chemioterapia nie będzie w stanie wyleczyć mamy, choć może przedłużyć jej życie - pytanie co zaproponuje lekarz.
_________________
 
damian2013 


Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 5

 #3  Wysłany: 2014-01-27, 16:08  


Nie podałem szczegółów ponieważ nie ma mnie w domu a obecnie nie mam wszystkich dokumentów przy sobie , tak były robione TK KLATKI PIERSIOWEJ , w czasie chemioterapii ale nie mam ich przy sobie wstawie zdjęcia wieczorem.

[ Dodano: 2014-01-27, 23:07 ]
Witam mam już komplet dokumentów w ciągu kilku dni wstawię nowy opis całej choroby z wszystkimi badaniami w kolejności chronologicznej . Pozdrawiam do usłyszenia.
_________________
Damian
 
DumSpiro-Spero 
Administrator



Dołączyła: 19 Sty 2009
Posty: 7458
Pomogła: 3498 razy

 #4  Wysłany: 2014-01-28, 14:52  


damian2013 napisał/a:
W poniedziałek 3.02.2014 mamy wizytę u Profesora Dziadziuszko ma zastosować leczenie chyba chemioterapią jakiś inny lek .

Mama jest w najlepszych rękach w Polsce.
W tym wieku rak płuca to ogromna rzadkość i powstaje nie na skutek palenia tytoniu, a z powodu konkretnych mutacji genetycznych.
Mamy obecnie nowe leki, które w tej grupie pacjentów (1-2% chorych na raka płuca) są w porównaniu do klasycznej chemioterapii bardzo skuteczne. Nie wyleczą mamy, ale przy odrobinie szczęścia znacząco wydłużą jej życie.
Nie ma pewności, że mama zakwalifikuje się do takiego leczenia, ale największe szanse w Polsce ma właśnie w Gdańsku, u Prof. Rafała Dziadziuszko, który jest niezrównanym pasjonatem zgłębiania tajemnic biologii molekularnej nowotworów, międzynarodowym autorytetem i ekspertem w tej dziedzinie i ma w tym zakresie poważne wsparcie. Z całą pewnością uczyni co w jego mocy.
pozdrawiam ciepło.
_________________
pozdrawiam, DSS.
 
damian2013 


Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 5

 #5  Wysłany: 2014-01-28, 21:23  


Mama leczyła się u Profesora Dziadziuszko , nowotwór był badany pod kontem 2 mutacji; obie wyszły negatywnie. Otrzymywała chemie z programu prowadzonego z amerykanami , ale nie działała. Dlatego też prawdopodobnie będzie otrzymywała inną chemie (nie znam dokładnej nazwy, ale chyba metadeksadon).
_________________
Damian
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2014-01-28, 21:39  


damian2013 napisał/a:
(nie znam dokładnej nazwy, ale chyba metadeksadon).

A nie deksametazon?
To nie chemia, to lek sterydowy.
_________________
 
damian2013 


Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 5

 #7  Wysłany: 2014-01-28, 21:41  


Naprawde nie wiem jak dokładnie się to nazywa , być może inaczej . Czyli ten lek sterydowy miała dostać na głowę z powodu tych przerzutów .
_________________
Damian
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #8  Wysłany: 2014-01-28, 21:50  


Metotreksat?

Pozdrawiam
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
damian2013 


Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2014-01-28, 21:52  


naprawde nie wiem , bede wiedział w poniedziałek po wizycie u profesora . Ale dziekuje za pomoc .

[ Dodano: 2014-01-28, 23:04 ]
1 chemia 20.09.2013 i 2 chemia 11.10.2013 te same leki

Leki Dawki Ilość cykli

Cisplatyna 75mg/m2 2
Pemetrexed 500Mg/m2 2

3 chemia 22.11.2013

Cisplatyna 128 mg
Gemzar 1600mg
RR 105/70-NIE MAM PEWNOŚCI CZY DOBRZE NAPISAŁEM DAWKE (CIĘZKO ROZCZYTAĆ)

LEKI WSPOMAGAJĄCE:
Atossa 8mg iv
Dexaven 8mg iv
Mannitol 250ml iv

4 chemia - mama dostała lecz nie wiem z jakim lekiem ponieważ lekarz prowadzący (onkolog) wstrzymał leczenie i zabrał kartę chemio terapii .

Czy powinienem wiedzieć coś na temat dotychczasowych podawanych leków ?
Czy są to najlepsze dostępne leki które były podawane mamie ?
Tak naprawdę to nie wiem o co pytać .... Sami rozumiecie ; (
_________________
Damian
 
agu79 


Dołączyła: 24 Paź 2012
Posty: 33
Skąd: Zachodniopomorskie

 #10  Wysłany: 2014-05-29, 20:15  


witaj Damian,
wiem doskonale co czujesz...
moja mama jest od stycznia 2013 po operacji...jakiś szok.
potem chemia uzupełniająca i wszyscy uradowani- żadnych nowych zmian, ale tylko pół roku...
teraz jest w zawieszeniu...
stąd moja prośba możesz podać jak skontaktować się, umówić się do prof. Dziadziuszko???
Moja mama leczenie ma w Poznaniu i czekamy na kwalifikację do badań prof. Dziadziuszko przez lekarzy w Poznaniu...
Czekanie jest masakrycznie frustrujące...(kiedy nie możesz nic zrobić :( )
 
vioom 
PRZYJACIEL Forum



Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 1286
Pomógł: 1048 razy

 #11  Wysłany: 2014-05-29, 23:29  


agu79,

Zauważ, że Damian pisał ostatni raz pod koniec stycznia tego roku... teraz mamy maj. Wątpię, żeby cokolwiek odpisał ponieważ nawet się tutaj nie pojawia. Sugeruję spoglądanie na daty ostatnich wiadomości :)

Pozdrawiam serdecznie!
_________________
www.rjforum.pl - Nowotwór jądra to nie wyrok! Masz wątpliwości? Dowiedz się więcej!
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group