1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
czkawka

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223387

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-19, 09:19   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Przyjmij moje kondolencje.
Bardzo mi przykro [*]
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
czkawka

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223387

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-06-05, 21:11   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, przykro mi czytać o postępie choroby.
Nie udzielam się ostatnio, ale w Waszej sprawie postanowiłam zabrać głos.
Pytasz czy tłumaczenie Tacie ma sens? Moim zdaniem tak. Pamiętam sytuację z moją Mamą: wydawało Jej się, ze jest u siebie w domu na wsi, nic nie dawało tłumaczenie, aż w końcu przytaknęliśmy. Po niedługim czasie Mama zorientowała się, że wtedy miała takie majaki i była bardzo zła, że nie powiedzieliśmy Jej prawdy. Na nic zdały się tłumaczenia, że to niby dla Jej dobra i po prostu nie chcieliśmy się wtedy z Nią spierać. Długo musieliśmy Mamę przepraszać. Nie popełniaj Kubanetka tego błędu.

Zgodzę się z DumSpiro-Spero, ważny jest ton głosu, forma przekazu. Jeśli Tata czuje się najbezpieczniej w domu warto aby miał świadomość, że znajduje się w miejscu dla niego znanym i dobrym.
Trzeba bardzo dużo wyczucia w tych momentach aby uspokoić i nie wprowadzić dodatkowego chaosu w pojmowanie rzeczywistości przez chorego.
Znasz swego Tatę dobrze, znasz jego lęki i obawy i z pewnością wiesz co i jak Mu przekazać aby się nie bał. Sam stan w jakim się Tata znajduje powoduje zmiany świadomości, szkoda było by dokładać do tego kolejne nie "pasujące elementy".

Pozdrawiam bardzo serdecznie.
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
czkawka

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223387

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-27, 23:07   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka napisał/a:
Ja wiem, ze Taty się nie wyleczy, ale baaaaaaaaaaaaardzo mi cięzko patrzeć na to, jak Tacie coraz gorzej, nie wiem jak dać sobie z tym radę.

Dasz radę, uwierz. To się samo dzieje- kiedy trzeba można góry przenosić. Teraz "oklapłaś", bo musisz sama odpocząć i zadbać o siebie- to bardzo ważne.

Takie słabnięcie nie musi oznaczać od razu jednego. Każdy ma czasem gorsze dni nawet zdrowi. Nie martw się na zapas.

To, że nie piszesz jest zrozumiałe, czasem brak sił i chęci, aby pisać, że jest kiepsko- tak bardzo się chce napisać coś optymistycznego.

Trzymajcie się, życzę dużo siły i pozdrawiam bardzo serdecznie.
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
czkawka

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223387

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-02-21, 21:40   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
kubanetka, podziwiam Tatusia i każdego kto pomimo zmęczenia chorobą walczy z nią. Dobry apetyt to na bank zasługa dexametazonu, mojej Maci też się apetyt poprawił. Smaczne jedzenie, dobra opieka to i siły będą Tacie wracać.
Męczył się będzie niestety, bo płuco zajęte nie oddycha w pełni, ale i pogoda tak, że zdrowego z nóg ścina.
Walczcie dalej, warto o każdy dzień. Będę trzymać kciuki i czytać o Waszych zmaganiach...mam nadzieję jak najdłużej.

Pozdrowienia dla Tatusia.

[następne komentarze]
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
czkawka

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223387

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-15, 20:03   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetka nie czekajcie z weryfikacją leczenia p/bólowego, z własnego doświadczenia wiem jak bardzo to jest ważne.
Kiedy moja Mama nie odczuwa tak silnego bólu to i nastrój ma lepszy i apetyt większy. Nie może boleć. Mama niestety bardzo długo się męczyła, zanim ustawiono jej odpowiednie leczenie p/bólowe...nie dopuście do takiej sytuacji u Was.
Tak jak piszą moje poprzedniczki rękę tez należy zbadać, bo bardzo możliwe, że przyczyna jest mniej starsza od tego czego się obawiacie i pomogą standardowe leki, lub żele.

Pozdrawiam.
  Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
czkawka

Odpowiedzi: 372
Wyświetleń: 223387

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2011-01-02, 23:01   Temat: rak płuc z przerzutami do mózgu
Kubanetka bardzo współczuję tego strachu i obawy o Tatę, ale może rzeczywiście musi sobie odpocząć po ostatniej chemii- tak na dobrą sprawę to niedawno ją zakończył. Wierzę, że nie jest to postęp choroby, ale zmęczenie i skutek uboczny chemii.
Moja Mama jest już 5 m-cy po chemii a niektóre dolegliwości nie minęły....nadal ma wstręt na niektóre zapachy ido tej pory ie bardzo toleruje mięso i przetwory.
W naszym przypadku problemem jest również anemii, której nie możemy się pozbyć- przez to Mama jest ciągle zmęczona a sił ma jak na lekarstwo.

Na rozwolnienia, żeby nie katować lekami proponuję kisiel lub budyń- mogą być też kleiki, ważne żeby były z mąki ziemniaczanej, która troszkę hamuje.

Życzę Wam oby stan Taty był jak najdłużej jak najlepszy.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group