1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
bluemoon87

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 8380

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2020-05-12, 23:26   Temat: Drobnokomórkowy u mamy (radioterapia).
Nie wiem, czy to pomoże, ale znalazłam takie informacje. Według zaleceń Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej;
Cytat:
Wyniki badania III fazy wskazują, że zastosowanie RT klatki piersiowej (30 Gy — 10 frakcji) po uzyskaniu obiektywnej odpowiedzi na CHT u chorych na DRP w IV stopniu zaawansowania wydłuża czas do progresji choroby i zwiększa wskaźnik dwuletniego przeżycia (odpowiednio 13% i 3%) Korzyści dotyczą przede wszystkim chorych, u których rozsiew jest ograniczony do narządów klatki piersiowej. Wymienione obserwacje uzasadniają rozważanie RT klatki piersiowej także u chorych na DRP w IV stopniu zaawansowania po uzyskaniu odpowiedzi na CHT.

Ale to chyba już wiesz. Skoro nie ma już płynu w płucach, to może są jakieś inne przeciwskazania do naświetlania? Na Twoim miejscu próbowałabym, o ile to możliwe, porozmawiać o tym z radioterapeutą prowadzącym, albo szukałabym drugiej opinii lekarskiej, najlepiej u jakiegoś autorytetu w dziedzinie radioterapii. Podobno można napisać maila do prof. Jassema (Gdańsk) albo prof. Krzakowskiego (Warszawa, Ursynów) i umówić się na konsultację. Jest jeszcze prof. Dziadziuszko (Gdańsk) - był czy jeszcze jest konsultantem krajowym w dziedzinie radioterapii. Nie wiem tylko, czy odpowiada na maile. Może ktoś podpowie...Wszystko zależy od tego, skąd jesteście. Może spróbuj napisać do któregoś z profesorów, może odpowiedzą Ci w mailu?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group