1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: jaśniejące znamię barwnikowe
biofanka

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9529

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-13, 19:09   Temat: jaśniejące znamię barwnikowe
martika0 napisał/a:
Przypuszczam, że jak by istniało podejrzenie czerniaka, wykonaliby kolejne barwienie immunohistochemiczne,

Podstawę w diagnozowaniu zawsze stanowi obraz mikroskopowy, wykorzystanie przeciwciał przeciwko antygenom to badania uzupełniające ze wzg na ich nie swoistość.
Nie znamy szczegółów obrazu mikroskopowego, poza informacja o obfitym nacieku limfocytarnym pozostaje wynik zaakceptować lub zbadać w innym ośrodku np. warszawskim CO. Aby potwierdzić któryś z wykluczających się wyników.
  Temat: jaśniejące znamię barwnikowe
biofanka

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9529

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-13, 17:06   Temat: jaśniejące znamię barwnikowe
Diagnoza znamię barwnikowe skóry. Wykonano badanie immunochemiczne z wykorzystaniem przeciwciała antygenu Melan A. Antygen ten jest pomocny zarówno do indentyfikacji komórek linii melanocytarnej min. w skórze(zdrowych znamionach) siatkówce. Jest to także charakterystyczny antygen, także komórek nowotworowych czerniaka ( w wyniku bierze się pod uwagę jego ekspresję.) Analizując obraz mikroskopowy oraz wyniki immunochemicznego barwienia pozwoliło na postawienie diagnozy. iż jest to znamię barwnikowe nie ziarniniak jak mówiła wcześniejsza diagnoza. Podejrzewam,że różnicował także pomiędzy czerniakiem - analizując dokładnie obraz mikroskopowy . Jednak mnie jako biologa zastanawia fakt czy
martika0 napisał/a:
bardzo obfity limfocytarny naciek zapalny
nie przysłonił tego obrazu. Oczywiście nie chcę Cię niepokoić ale jeśli mam pewne wątpliwości wolę je wyrazić. Zwłaszcza, że jest to druga zupełnie inna diagnoza. Moje wątpliwości są tylko czysto teoretyczne.

Pozdrawiam serdecznie
  Temat: jaśniejące znamię barwnikowe
biofanka

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9529

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2012-01-02, 10:57   Temat: jaśniejące znamię barwnikowe
Czy jest jakiś opis w badaniu hp?

martika0 napisał/a:
wydaje mi się że pod mikroskopem widziałby różnicę między czerniakiem a ziarniniakiem ? Jak myślicie?


Cytat:
"granuloma pyogenicum"
- ziarniniak zapalny jest podobny obrazowo i histologicznie do czerniaka skóry - bywa mylony w rozpoznaniu.
Przykład http://www.forum-onkologi...zlow-vt3643.htm
W różnicowaniu czerniaka skóry bierze się go pod uwagę.
martika0 napisał/a:
Te ziarninikai ponoć pojawiają się głównie na błonach śluzowych, rosną szybko, krwawią itd.

Nie.Występują na skórze nawet wiele lat.
Powtórna badanie w innym laboratorium nie zaszkodzi, aczkolwiek jest niewielkie prawdopodobieństwo pomyłki.
  Temat: jaśniejące znamię barwnikowe
biofanka

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9529

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-12-11, 13:36   Temat: jaśniejące znamię barwnikowe
Przykro mi, ale nie stawiamy diagnozy na podstawie opisów ani zdjęć.
Zmiana koloru jak i krwawienie, może być objawem zezłośliwienia, ale też nie musi.
Rozumiem, że znamię zostało wycięte i oczekujesz na wynik histopatologiczny.
Jeśli otrzymasz wynik i będzie taka konieczność, oczywiście chętnie pomożemy. Tymczasem czekaj spokojnie, bo nerwy nic tutaj nie zmienią, ani nie pomogą.
Pozdrwaiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group