1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
biofanka

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 47464

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-10-05, 21:09   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
Irlandzkie zalecenia co do kontroli jeśli chodzi o czerniaka w takim samym stopniu zaawansowania histologicznego są bardzo podobne jak w calej Europie Zachodniej.
W Polsce nieco inaczej kontrole są co 3 lub 6 mc. RTG pluc i USG wątroby, węzłów. Wybór należy do Ciebie :) .
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
biofanka

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 47464

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-19, 10:45   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
To dobrze, że sprawa się wyjaśniła. Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
biofanka

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 47464

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-08-03, 15:34   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
Witaj recma,
recma napisał/a:
Stąd pytam Was czy ktoś śię spotkał z takim czymś??? Bo może jakaś pomyłka jest sama nie wiem

Przyznam, nigdy nie spotkałam się w literaturze fachowej informacji o poszerzaniu poszerzonych już marginesów. Dla mnie brzmi to abstrakcyjnie. Re- excisi dokonuje się po wycięciu zmiany z odpowiednio szerokim marginesem proporcjonalnym do zaawansowania zmiany.
Nie znalazłam w Twoim wątku informacji jak szerokie były marginesy po docięciu.
Więc nie potrafię odpowiedzieć czy były zgodne ze standardami.
Na podstawie wyniku histopatologicznego mogę stwierdzić ,że dalsze chirurgiczne leczenie ( podwójne , potrójne ....docięcie ) jest co najmniej bezsensu.
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
biofanka

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 47464

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2011-04-14, 13:24   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
Bardzo szybko się to udaje wykorzystując wyszukiwarkę :)


recma,
Gratuluje wyników i oby tak dalej.Pozdrawiam


Richelieu,
Opisy tematów są bardzo przydatne i naprawdę uporządkowanie tego działu jest wręcz pedantyczne za co dziękuję jako fanka porządku :-D
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
biofanka

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 47464

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-14, 19:11   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
Dla LDH przyjmuje sie wartosci referencyjne w zależności od metody :

metoda nieoptymalizowana 120 - 230 U/l
metoda optylamizowana 230 - 480 U/l

Wartości są te w przybliżeniu ,gdyż każde laboratorium ma własne normy dlatego sa podawane na wyniku w nawiasach i to jest niejako najważniejsze . Wasze są w normach wię po co się zamartwiać ?

Ponadto zakresy większości wartości referencyjnych zależą od :

1. płci i wieku (duże różnice wystepują u noworodków, niemowląt i dzieci)
2. pory dnia lub stanów fizjologicznych
3. metody badań laboratoryjnych
4. błędu precyzji metody.
Pozdrawiam :-D
  Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
biofanka

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 47464

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-10-14, 15:12   Temat: Czerniak złośliwy, Clark II, Breslow 0,3 mm z regr. 0,6 mm
Sabinko,
W przypadku nowotworów czas jest zawsze istotny, im szybciej tym lepiej.Ale to nie znaczy,że u mamy może to pogorszyć rokowania.( gada juz nie ma to najważniejsze)Ja miałam poszerzany margines 3 mc po pierwszym wycięciu gada!!!!!!!!!!!!!!tak się niestety złożyło.Na szczęście nie znaleziono nic w wyciętej skórze więc nie ma się co zamartwiac U mamy wycięto za pierwszym razem głęboko, aż na 1cm tak jak powinno( przy tym nacieku) być marginesy boczne są małe. Mama nie może teraz się denerwować trzeba mieć nadzieje ,że będzie dobrze, bo będzie :-D Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group