1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tarczyca - Nowotwór pęcherzykowy gr. IV (Bethesda)
betka91

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8083

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-09-12, 09:31   Temat: Tarczyca - Nowotwór pęcherzykowy gr. IV (Bethesda)
Bałykan, zapytaj, bo ja nie wiedziałam o tym, mam nadzieję, że mi to krzywdy nie zrobiło, bo teraz jak wstaje rano to mnie rana/blizna ciągnie, boli, nie wiem jak to nazwać..
I trzymam kciuki za szybki termin i pomyślny przebieg operacji, daj znać jak już będziesz po :)
A ja dziś idę na biopsję mojego kolejnego guza, tym razem pod uchem.. czekanie najgorsze.. :(
  Temat: Tarczyca - Nowotwór pęcherzykowy gr. IV (Bethesda)
betka91

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8083

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-09-11, 15:30   Temat: Tarczyca - Nowotwór pęcherzykowy gr. IV (Bethesda)
Bałykan.. ja spałam na boku, nikt mi nic nie mówił o tym że nie mogę... hmm.. :)
  Temat: Tarczyca - Nowotwór pęcherzykowy gr. IV (Bethesda)
betka91

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8083

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-09-05, 16:16   Temat: Tarczyca - Nowotwór pęcherzykowy gr. IV (Bethesda)
Na USG wyszło, że mam guza o wielkości: 15x24x24, endokrynolog wspomniał, że można usunąć jeden płat bo guz jest tylko na jednym płacie - prawym. Ale jak poszłam do chirurga który później mnie operował stwierdził, że nie warto ryzykować bo jak się okaże że faktycznie będzie to rak to później czekałaby mnie kolejna operacja a to za duże ryzyko powikłań, dlatego usunął mi całą. Jeśli chodzi o węzły, to usunął je bo tak się robi w takich przypadkach i według niego guz był podejrzany i na wszelki wypadek zostały usunięte.
W wyniku histopatologicznym wspomnieli o tym że były inne malutkie guzki.
  Temat: Tarczyca - Nowotwór pęcherzykowy gr. IV (Bethesda)
betka91

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 8083

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2018-09-05, 10:33   Temat: Tarczyca - Nowotwór pęcherzykowy gr. IV (Bethesda)
Miałam guza na tarczycy, po biopsji wyszło że IV stopień - podejrzenie nowotworu pęcherzykowego, poszłam z wynikiem do endokrynologa, wypisał skierowanie do szpitala na operacje, następnie poszłam do szpitala do ordynatora, który takie operacje wykonuje, ustalił termin, przyszłam, wycieli całą tarczycę, okoliczne węzły chłonne, po 3 dniach wyszłam, w histopacie po 2 tyg wyszło, że to był gruczolak z komórek hurthla ;) . Polecam szpital MSWiA w Rzeszowie, w moim przypadku od diagnozy (wyniku biopsji) do operacji trwało to niespełna dwa tygodnie.. blizna malutka, zrobiona na zmarszczce, chirurg spisał się naprawdę świetnie. Więc najważniejsze chyba by mieć skierowanie do szpitala i wybrać gdzie by się chciało mieć operacje, ja poszłam do niego z polecenia i świadomości że takie operacje wykonuje.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group