1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 11
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-28, 11:16   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
sylam5- bardzo mi przykro......
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-20, 12:18   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
sylam5, przytulam wirtualnie i wspieram Was myślami- inaczej nie umiem....:-(
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-05-07, 10:54   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
sylam, czekam na Twoje posty z nadzieją, że będą optymistyczne:-(......bardzo mi przykro z powodu pogarszającego się stanu Taty.....nie umiem niczego doradzic....ale jestem z Wami
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-14, 10:27   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
sylam, próbujcie kapusty i innych kwaśnych okładów, na pewno nie zaszkodzą,
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-04-10, 21:10   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
sylam, nie pomogę, nie rozumiem tego wyniku, ale na pewno ktoś go zinterpretuje,
jestem z Wami
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-03-21, 19:27   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
Sylam, przykro mi , że Tata jest słabszy i gorzej się czuje. Może to skutek chemii, a nie postępu choroby?
Wiem, że jestes w sytuacji kiedy trudno podejmuje się decyzje, ale przeciez chcesz dla Taty jak najlepiej i instynkt podpowie Ci to, co dla Niego najkorzystniejsze.
Jestem z Wami!
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-02-28, 21:04   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
sylam5, jak sie czuje Tata? Jak reaguje na nowy schemat chemii?
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-02-14, 08:03   Temat: sylam5
tyle znalazłam-chemioterapia niestandardowa

RAK JELITA GRUBEGO - schemat LF4

CALCII FOLINAS // FLUOROURACILUM //
FLUOROURACILUM-200 mg/m2 i.v. (WLEW 2-GODZINNY) dz.1 I 2 //
400 mg/m2 i.v. dz.1 I 2 // 1200 mg/m2 i.v. dz.1 I
2 (wlew ciągy 22 GODZ) co 14 dni

o skuteczności muszą napisać inni...
myslę o Was często i trzymam kciuki
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-02-09, 18:28   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
Witaj, sylam5! Twoj tata, zapewne tak samo jak mój, będzie miał kontrolny tomograf, który powinien pokazac jaka jest skutecznosc terapii. Mojemy tacie wynik dodał otuchy i mam nadzieję, że w przypadku Twojego będzie tak samo.
Mój tata jest w tej chwili po 7 chemii, ostatnio nawet trochę przytył( wcześniej schudł 13 kg).
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2010-01-04, 19:56   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
Watroby niczym nie wspomagamy. Tata ma dobry apetyt, brzuch miekki.Staramy sie (wszyscy, aby tata nie czul sie "wyrozniany" ) jesc dietetycznie. Dodatkowo Tata pije tylko miksturke z imbiru,cytryny i miodu, lyka Ecomer i zajada czosnek, ktory nie powoduje zadnych dolegliwosci bolowych. Nie wiem, czy dobrze postepujemy, kierujemy sie instynktem i obserwujemy reakcje. Lekarz powiedzial " zyc jak dotychczas" . Tata nigdy nie palil, nie pil mocnych alkoholi, byl bardzo czynny i aktywny ruchowo, wiec wlasciwie nie musial zmieniac swojego trybu zycia.

Zastanowil mnie termin podania drugiej chemii Twojemu tacie. Mój, ma chemie podawana co dwanascie dni- teraz jest wyjatkowo dluga przerwa bo na 7 stycznia wyznaczony zostal termin TK. A jak czesto bedzie podawana chemia Twojemu Tacie? Ciekawe , jakie sa standardy, bo wyglada na to, ze Twoj tata ma bardziej odlegle terminy.
  Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
bea

Odpowiedzi: 65
Wyświetleń: 64630

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2009-12-30, 20:23   Temat: Zaawansowany rak jelita grubego
Sylam, mój tata jest po 5 cyklu chemii wg schematu Folfox 4, to jest oksaliplatyna i jeszcze dwa dodatkowe skladniki. U mojego taty stwierdzono raka okreznicy (gruczolakorak cewkowy) z przerzutami na watrobe i nerki. Tak samo , jak Twoj tata, nie byl operowany.
Do tej pory moj tata czuje sie dobrze, ma popekane opuszki palcow, odczuwa duza suchosc sluzowek i w roznych miejscach ma zgrubienia na zylach, ale poza tym zadnych dolegliwosci. Po powrocie ze szpitala pije wywar z imbiru, nie bierze zadnych srodkow przeciwwymiotnych (oprocz tych podawanych dozylnie w szpitalu). Po 4 chemii spadly bardzo wyniki krwi, zwlaszcza leukocyty i plytki krwi, dostal 4 zastrzyki i po nich zostala podana 5 chemia.
Teraz tata czeka na TK i od jego wynikow zalezy co dalej. ( Standardowo badanie powinno byc po 4 cyklu, ale koniec roku,brak srodkow, itp)
Diagnoza spadla na nas zupelnie nieoczekiwanie 2 X. Lekarz do mnie powiedzial, ze bez leczenia daje tacie pol roku.Decyzje o leczeniu tata podjal sam. Minely trzy miesiace, cieszymy sie swoja obecnoscia i dobra kondycja taty majac nadzieje na jak najdluzsze przedluzenie tego stanu. Pozdrawiam Cie, glowa do gory, walczcie razem!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group