1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Codzienność na oddziale chemioterapii
asereT

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 8827

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2012-01-08, 10:59   Temat: Codzienność na oddziale chemioterapii
Małgosia81 napisał/a:
Jak wygląda pobyt na takim oddziale dla pacjentki która najprawdopodobniej "dostanie" Folfox4? Czy się leży cały czas, czy będzie mogła wstawać? Co oprócz toaletowych rzeczy zabrać?


Witaj Małgosia81..jeśli chemię będziesz miała w ŚCO to ja mogę powiedzieć jak to wygląda na tym oddziale z mojego i mojego mżą punktu widzenia. Mąż przebywał na tym oddziale od 27 - 30 grudnia.
Co wziąć ze sobą przede wszystkim
1. piżama.. bo w recepcji i na drzwiach wejściowych na oddział zaznaczone jest to ogłoszeniem napisanym wielkimi literami, że na Oddział wchodzimy w piżamach.
2. jakąś ciepłą bieliznę typu bawełniana koszulka - bluzeczka, którą wkładamy pod piżamę bo zimno, skarpetki, szlafrok ew. jakąś bluzę polarową.
Przez pierwsze dwa dni były tylko ciągle badania typu USG, EKG, badanie z krwi i moczu, oraz mąż (nie każdy, bo nie do każdej chemii) miał domięśniowo podawaną wit B12 i kwas foliowy (folik) oraz na ochronę dróg żółciowych (Cholestil) i na osłonę wątroby Essentiale forte)..
Co do tego czy się chodzi, czy leży... z tego co zauważyłam, to nawet pacjenci podpięci do kroplówki czyli chemii chodzą po korytarzu, a czasem biegną i dobrze jeśli WC nie jest zajęte. Są też pacjenci, którzy podpięci są przez kilka godzin (sąsiad na łóżku obok męża miał chemię, która spływała przez 8 godzin i przeważnie leżał lub siedział na łóżku). Mąż miał krótką chemię (dopiero pierwszy wlew, 19 stycznia będzie drugi) 10 - 15 minutową...
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group