1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzek niezłośliwy piersi z zaleceniem usunięcia
ares2504

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 20416

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-17, 07:05   Temat: Guzek niezłośliwy piersi z zaleceniem usunięcia
szczerze mówiąc podpisywałam w szpitalu zgodę na usunięcie lekarz wypisał skierowanie odłożył na biurko i kazał się stawić w listopadzie nie widziałam go na oczy ;)
no nić postaram się zadzwonić i dopytać co i jak
jeszcze raz dziękuję wszystkim i pozdrawiam cieplutko
  Temat: Guzek niezłośliwy piersi z zaleceniem usunięcia
ares2504

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 20416

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-16, 19:03   Temat: Guzek niezłośliwy piersi z zaleceniem usunięcia
dzięki bardzo za podniesienie na duchu jestem dużo spokojniejsza :)
a tak już z czystej ciekawości jeśli już mam wyznaczony termin usunięcia to co ze sobą wziąć??
Czy brać rzeczy typu ręcznik mydło i wszystko co potrzeba by spędzić kilka dni w szpitalu czy po prostu jechać na partyzanta bo poczekam na zabieg zrobią i puszczą do domku??
szczerze mówiąc nie spytałam lekarza jak się przygotować czy coś zabrać ze sobą czy będę leżała czy po prostu zrobią co muszą i wygonią wiec pytam was bo widzę ,że dużo wiecie na ten temat :-)
  Temat: Guzek niezłośliwy piersi z zaleceniem usunięcia
ares2504

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 20416

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-15, 20:11   Temat: Guzek niezłośliwy piersi z zaleceniem usunięcia
rozumiem i dziękuję za odpowiedzi
a teoretycznie jakie powikłania mogą wystąpić przy usuwaniu torbiela ??
bo nasłuchałam się o tym jak dziewczynie bez mała w moim wieku 27 lat usuwano guzka czy torbiela i zmarła ponoć właśnie po operacji gdyż były jakieś powikłania ...
Nie potrafie określic dokładnie co i jak bo słyszałam to od Mamy w/w dziewczyny ale chodziło własnie o usunięcie torbiela podobno wdało się coś podczas usuwania i po niespełna 2 miesiącach zmarła może to tylko stwierdzenie Mamy która nie może pogodzić się ze śmiercią córki i próbuje znależć wytłumaczenie dla tej tragedii a może jest ryzyko... nie wiem stąd moje pytania
  Temat: Guzek niezłośliwy piersi z zaleceniem usunięcia
ares2504

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 20416

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-10-15, 18:58   Temat: Guzek niezłośliwy piersi z zaleceniem usunięcia
Witam

Chciałam spytać czy po usunięciu guza piersi, torbieli czy innej przypadłości mogą wystąpić jakieś powikłania??
Wiem troszkę dziwne pytanie, ale nasłuchałam się od ludzi, ze mogą powstać rożne powikłania gdy dostanie się powietrze przy usuwaniu lub gdy coś się nie uda

Lekarz prowadzący powiedział, że niema jako takich problemów ale jednak wolę się upewnić czy jest możliwość powikłań od osób postronnych które nie mają powodów do kłamstwa czy ubarwiania prawdy

Guzek na razie mam nie jest to rak i da się z nim żyć więc może nie usuwać jeśli niema takiej potrzeby??

bardzo proszę o poradę typu czy warto usuwać i czym to grozi

pozdrawiam i czekam niecierpliwie na odpowiedź
  Temat: Guz piersi
ares2504

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-22, 18:59   Temat: Guz piersi
Mam jeszcze takie małe pytanko ...
Czy podczas hmm trudnych dni można przeprowadzać zabieg usuwania guza??
  Temat: Guz piersi
ares2504

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-16, 19:36   Temat: Guz piersi
Dzięki-tak myślałam
pozdrawiam wszystkich serdecznie
  Temat: Guz piersi
ares2504

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-15, 16:14   Temat: Guz piersi
Miałam dziś wizytę u onkologa...
Lekarz spóźnił się jakieś półtorej godziny i zaczął przyjmować wszystkich w jakimś extra szybkim tempie
Gdy przyszła moja kolej lekarz zerknął na usg dotknął piersi i stwierdził,że trzeba usunąć wyznaczając mi wizytę w szpitalu na 22 sierpnia...
Moje pytanie dotyczy tego czy aby na pewno dobrze zrobiłam zgadzając się na usunięcie?? Czy lekarz przed takim stwierdzeniem nie powinien wykonać jeszcze jakiś dodatkowych badań zamiast ocenić wszystko w 2-3 minuty i z góry stwierdzić że do usunięcia??
Moze się mylę ale dzisiejsza wizyta i stwierdzenie jakos nie bardzo mi pasuje mysle ze lekarz powinien się bardziej temu przyjrzeć a nie wyrzucać każda pacjentkę co góra 5 min - zawsze wizyta trwała od 15-30minut.
Co robić?? iść na usunięcie czy może odpuścić i umówić sie na kolejną wizytę choć nie wiem czy lekarz po wyznaczeniu terminu usunięcia będzie chciał mnie ponownie przyjąć

POMOCYYYY!!!
  Temat: Guz piersi
ares2504

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-13, 07:51   Temat: Guz piersi
Dziękuję bardzo
  Temat: Guz piersi
ares2504

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-13, 06:51   Temat: Guz piersi
Madzia70 napisał/a:
1. A co dokładnie wyszło w biopsji, która była dobra?
2. Rodziłaś, karmiłaś piersią?
3. Przyjmujesz antykoncepcję hormonalną?
4. Jakiego guza i kiedy (w jakim wieku i ile lat temu) miała Twoja Mama?


1. Obfite płaty komórek nabłonkowych bez cech antypii oraz elementy podścieliska.
Rozpoznanie : Tu mammae sun/sin na ksero brak środkowej literki
2. Rodziłam - karmiłam raptem 3 dni
3. Nie przyjmuję
4. Mama miała guza z 10 lat temu niestety nie wiem w jakiej postaci
  Temat: Guz piersi
ares2504

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5980

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-12, 22:05   Temat: Guz piersi
Dobry wieczór.
Mam 27 lat i bardzo się boje ponieważ w lewej piersi wyczułam zgrubienie.

Pierwsze badanie usg:
Pierś lewa na pograniczu kwadrantów zewnętrznych ok 1 cm od brodawki sutkowej obszar normoechogeniczny z hyprechogenicznymi echami.
wewnątrz średnicy;8mm,na obwodzie kwadrantu Dolno zewnętrznego na godz 4 obszar o podobnej, echo strukturze wielkości 15cx6mm.

Po tym usg miałam robiona biopsje i wyniki były dobre.

Pierś boli mnie cały czas, momentami ból jest nie do wytrzymania.

16.05.2011r miałam robione usg kontrolne oto wyniki;
Pierś lewa w kwadrancie dolno zewnętrznym na jego obwodzie obszar o obniżonej echogeniczności wielkosci;18x7mm.

Boje się ponieważ moja mama miała kiedyś guza piersi i miała mieć usuwana pierś, lecz nie wyraziła zgody.
Ja teraz w piątek mam wizytę w szpitalu i nie wiem co dalej - jakie badania będę miała robione.

Bardzo proszę o szybka odpowiedź.
Z góry serdecznie dziękuję.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group