1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 15
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-26, 07:57   Temat: Witaj Agnieszka OO !
1. A dlaczego babcia nie może mieć kontrastu w TK - złe wyniki poziomy kreatyniny ?, czy coś innego ?
2. W scyntygrafii podaję izotop,
3. jesli coś się dzieje, to nie czekasz np. 3 m-ce do ustalonej wizyty, tylko zgłaszasz swoje obawy do lek. u którego babcia była ostatni raz na onkologii - wchodzisz do gabinetu z kimś lub sama i przedstawiasz problem powinien Wam ustalić wizytę wcześniej - rak kości szybciej się rozprzestrzenia
4. lub dostać skier prywatnie na bad prywatne - nie wszystkich na to stać , anna

PS Myślę ze lek z onkologii będzie człowiekiem ! - tylko idź do niego na rozmowę sama i przedstaw swoje obawy

[ Dodano: 2013-06-26, 08:00 ]
bardziej jest dokładna niż TK
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-25, 22:03   Temat: Witaj Agnieszka OO !
Piszesz, że lek. "lekarz zaczyna tracić pomysły.", czy masz na myśli lek rodzinnego , czy lek. z onkologii chemika ?, a czy prosiłaś o scyntygr. kości. Lek z rejonu na takie bad nie da skier. RTG nie jest we wczesnych stanach miarodajne, annas

[ Dodano: 2013-06-25, 22:05 ]
ja bym nalegała na scyntgr kości !!!!!!
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-06-19, 17:03   Temat: Witaj Agnieszka OO !
Ja bym Ci radziła, aby trzymać się onkologa ( ja dalsze leczenie mam od lek. chemika) i on daje mi skier na badania, miałam podobną sytuacje aby wykluczyć przerzuty do kości od osteoporozy to dostałam skier na TK kości na osteoporozę i dostałam na scyntygrafię kości. Moim zdaniem powinniście zabiegać o scyntygrafię kości. RTG nie jest miarodajne, idźcie do lek. do tego co chodzicie na kontrolę, pozdrawiam annas
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-06-24, 22:53   Temat: Witaj Agnieszko 00 !
Masaże ręką nie szkodzą, nie można ponoć masować przyrządami ( elektr ) drgającymi lub pulsującymi. Tak kiedyś powiedział mi masażysta jak byłam na masażu ( ręcznym ) boku po str operowanej, Chciałam aby mi zastosował taki masaż w/w przyrządem, odpow. mi ze to nie dla mnie taki masaż. Zapomniałam o jaki przyrząd wówczas chodziło ! pozdrawiam anna
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-07, 19:45   Temat: Witaj Agnieszko !
Mnie chodziło oto, abyś porozmawiała z lek. od TK i poprosiła, ażeby On wyraził zgodę na zrobienie od razu to drugie badanie ( brzucha ) - skierowanie masz, mówiąc jednym słowem za jednym zamachem - oba ". \
Tym bardziej jeśli zachodziła by potrzeba, ze trzeba robić z kontrastem to miała by podawany tylko raz kontrast, ja bym zaryzykował i poprosiła, to nic kosztuje pytać, anna
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-05-06, 19:43   Temat: Witaj Agnieszko !
Oba badania są ważne, spytaj lek. od tego pierwszego TK, czy nie mógł by wykonać od razu, ponieważ np. byłaby tylko kuta tylko raz, zyły trzeba oszczędzać. Poproś tak bardzo (i moze później coś w rewanżu za grzeczność ), powiedz ze inne bad masz w innym mięście itp. Ale też może być problem czy na to skierowanie będzie można - weź i spytaj ?, pozdrawiam anna
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-29, 22:29   Temat: Witaj Agnieszka 00 !
Ja swoją skorę posypywałam tylko mąką ziemniaczaną, cały prawą część tułowia podpachami, szyję ,kl.piersiową,plecy itp. Tak mi radził mój lek. radiolog, ponoć nie można smarować zadnymi tłustymi maściami, nie zmywać tego zadną wodą. Stosujac te zalecenia mam tylko lekko przybrązowiałą skórę w miejscach naswietlen. Takie zabiegi stosowałam jeszcze ponad 2 m-ce po radioterapii. Spytaj swoich lekarzy lub niech się ktoś wypowie, czy mam racje czy nie ? pozdrawiam annas [/b]
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-16, 14:12   Temat: Witaj Agnieszka 00 !
Ja mam tyle lat co Twoja babcia, piłam soki z marchwiii naprawdę niech babcia spróbuje.
Na naświetlania zawsze wkładałam luźne bluzy co nie było widac ze jestem bez stanika i po domu tez tak się ubierałam,naprawde na skórę pomaga posypywanie maką kartoflaną, spróbuj, annas
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-11-15, 21:06   Temat: Witaj Agnieszko !
Ja przed a i w czasie radioterapii codziennie po naświetleniach lub długo przed piłam codziennie świezy sok z marchwi z selerem, kupowałam zawsze rano w sklepie i wypijałam, a poźniej za 3 godz szłam na radioteraoię, i tak przez cały zabieg i pozniej też, az do dzis piję.
U nas w Kielcach sprzedają codziennie swieze soki jednodniowe, rozne smaki marka MALVIT
Karoten daje to że skóra nie spala się np podczas opalania. Ja mam tylko nieco ciemniejszą skórę tam gdzie miałam naświetlenia, mnie moja lekarka radziła żeby skórę niczym nie smarować tylko posypywać mąką kartoflaną i nie nosić zadnej protezy przez cały czas naswietleń, a pozniej aż mi się zagoi skóra tzn odpocznie od naswietleń, ja przez 2 m-ce nie wkładałam biustonosza aby nie draznic skóry,
A jeszcze nawiązując do tego, czym smarowac skórę to niczym, ponieważ mozna dostać uczulenia np.na oliwke lub inne maści.Jak jeszcze wiesz nie należy wogóle moczyc tej strony naświetlanej, niczym nie przecierać, zadnymi hustweczkami, wytrzymaćie bez mycia, pozdrawiam annas
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-27, 15:27   Temat: Wtaj Agnieszko OO !
A moze podaj babci do picia z samego rana na czczo siemię lniane z miodem, a dopiero po 1 godz. cos innego do jedzenia. Moja sąsiadka 3 x dz piła siemię przed jedzeniem jak miala wrzody żołądka, anna
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-26, 20:34   Temat: Wtaj Agnieszko OO !
A możne by babcia zjadła kalafiora z masełkiem, jest b. pożywny ?, anna
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-15, 14:19   Temat: Witaj Agnieszko00 !
Jak Twoja babcia lezy w łóżku to zrób jej taki klin z poduszek, czyli poukładaj poduszki jedna na drugiej ( pod skosem - tak jak klin w szpitalu ) koło operowanej strony, aby mogła ułożyć sobie rękę na podwyższeniu, bo moim zdaniem to tam zaczyna spływać chłonka, róbcie jej masaże tej reki tak jak uczyli was w szpitalu, albo niech babcia robi sobie sama jak jest w stanie zrobić sama.pozdrawiam annas
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-08-05, 14:02   Temat: Wtaj !
Po zab. oper. do niczego nie przyda się stanik, bo i tak na miejscu operowanej piersi sa bandaże i opatrunki, chłonka jest w woreczku pod pizamą, chodząc i tak trzeba ja trzymać, albo można wszyć kieszonkę od spodu piżamy i tam mozana wkładać woreczek, ruszać sie trzeba i chodzić tez w niedługim czasie po wybudzeniu i od razu robić sobie gimnastykę tej reki po str, operowanej bo inaczej moze zlapać przykurcz jak bedzie się oszczędzać. Po 3 dniach wychodzi sie do domu, wowczas wyjmują woreczek i do domu idzie sie bez niego. Stanik przydatny jest dopiero po zdjęciu szwow i po stwierdzeniu że chłonka już sie nie pokazuję. Ja dopiro po ok 2 mies. kupiłam i założyłam pierwszy gorset z protezą, pzdrawiam annas
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-19, 00:30   Temat: Rak piersi zrazikowy
W Kielcach jest tez prywatna Przych. Onkolog i przyjmuja tam lek z Centrm Onkolog, zobacz w internecie kielce ul Checinska

http://www.promontmed.pl/lekarze.htm

[ Dodano: 2011-07-19, 00:41 ]
Piszesz skróty i napisałaś "Czy inwestować w prywatną wizytę? W S-cu i K-cach ", ja zrozumiałam ze chodzi Ci o kielce, a to maja być Katowice, Tak?, więc dlatego moje ździwienie dlaczego MSW, a nie SCO Kielcach, pozdrawiam i przepraszam za pomyłkę, annas
  Temat: Rak piersi zrazikowy
anna53

Odpowiedzi: 262
Wyświetleń: 91480

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-07-18, 23:50   Temat: Witaj Agnieszko OO
Jestem z Kielc, tu miałam zrobione wszystko i jestem zadowolona. Nie wiem dlaczego Ten Twoj lekarz proponuje babci Szpital MSW, jak tu mamy Centrum Onkologiczne. A ten szpital MSW jest dawny tzw mundurowych (Policji , wojska). I tak wszystkie badania związane z rakiem - hist-pat, naświetlania, radioterapia i itp wykonywane są w Centrum Onkolog. Tam mogą zoperowac a i tak wysla na badanie na onkologie, to lepiej zglosic sie odrazu do centrum, słuze pomocą , annas
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group