1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Naciek głowy trzustki
aleksandra1124

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122665

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-04-04, 17:49   Temat: Naciek głowy trzustki
Tak się leczy raka trzustki w Polsce. Mojemu mężowi chociaż zrobili porządnie 3 razy rezonans, tomograf nic nie wykazał. Kiedy mogli wykonać operację, bo nie było żadnych nacieków to wymyślili sobie, że to guz zapalny. Teraz z perspektywy czasu wiem, że od początku wiedzieli, że to rak. Są lekarze, którzy nie ruszają raka trzustki, my trafiliśmy na takich. Być może przedłużyli mężowi życie, bo gdyby ruszyli jego życie mogłoby zakończyć się szybciej. Trudno powiedzieć. Lekarze nie rozmawiają o chorobie ani z chorym, ani z rodziną.Unikają konfrontacji, bo boją się takiej rozmowy. Nie są przygotowani, by choremu powiedzieć, ma Pan/Pani raka.Odsyłam do rozmowy z prof. Lampe, artykuł w google'" W Polsce szanse na przeżycie 5 lat ma 1% chorych". Ta rozmowa wszystko wyjaśnia. Tronka trzymam kciuki za tatę, oby mu się udało. Mój mąż nie miał szczęścia. Trudno mówić o szczęściu w raku trzustki, ale walczcie dalej.
  Temat: Naciek głowy trzustki
aleksandra1124

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122665

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2014-01-04, 18:49   Temat: Naciek głowy trzustki
Dzięki Tronka,pytam o te markery, bo po pobraniu wycinków z dwunastnicy marker ca 19,9 poszedł mocno do góry z 331 do 861 /sami robiliśmy badania zaraz po świętach/ a więc nie mamy teraz już wątpliwości, że to rak. A czy Twój tata miał może coś takiego jak bardzo silne dreszcze? U mojego męża pojawiło się to dwa razy ale może napiszę pod moim wątkiem, bo wczoraj AleksandraL zwróciła mi uwagę, że piszę o chorobie męża w cudzych wątkach a ja grzecznie jej odpowiedziałam.

[ Dodano: 2014-01-04, 18:54 ]
Cieszę się, że Twój tata zareagował dobrze na chemię. W tej chorobie ważna jest psychika, ona zdziała cuda jeśli chory zbyt mocno nie rozpamiętuje choroby.Oby tak dalej.
  Temat: Naciek głowy trzustki
aleksandra1124

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 122665

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-12-26, 13:09   Temat: Naciek głowy trzustki
Tronka, dopiero dziś przeczytałam Twój wątek i całą historię choroby Twojego taty. Przedtem nie mogłam go znależć. Nie wiem czy robię dobrze, czy nie zostanę zganiona przez moderatora, ale moim zdaniem lekarze nie powiadomili Was o tym, że mimo nieobecności komórek nowotworowych w guzie, należy zakładać, że one tam były, tym bardziej, że Twój tata szybko dostał przerzuty meta do wątroby, a to jest chyba do sprawdzenia przez histopatologa z jakiego organu są przerzuty. Kilka razy przeczytałam w internecie, że pobiera się np. 3 próbki do zbadania i w żadnej nie ma komórek nowotworowych a guz mimo to jest rakowy. Tak właśnie jest w przypadku mojego męża. Lekarze podejrzewają raka po badaniu nacieku na okolice brodawki Vatera, choć jednoznacznie nie mozna powiedzieć, że to rak , bo komórek nowotworowych nie było a były tylko komórki dyspastyczne/ stan przedrakowy/. Cały czas myślimy co dalej robić. Minęło już troche czasu i chyba dojrzewamy do tego, że lekarze mają rację, żeby tego narazie nie ruszać.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group