1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-22, 09:09   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Miredo,
Bardzo mi przykro, walczyłyście dzielnie...do samego końca :/pociesza:/
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-08-03, 13:08   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Miredo,
ściskam mocno, trzymajcie się jakoś kochane
Miredo napisał/a:
Mama jest osłabiona, i traci nadzieję i ta wielką moc...

moja mamcia traciła nadzieje, gdy jej się pogorszyło, mówiła, że będzie umierać,że to koniec. Teraz jednak, gdy jest pod dobrą opieką i czuje się lepiej powróciła nadzieja i uśmiech na jej twarzy, na jak długo? nie wiem...pielęgnujemy ten czas, który jest nam dany.
Miredo napisał/a:
Bardzo się boje...

każdy z nas czuje tak samo.....jeszcze raz ściskam mocno :/pociesza:/
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-04-11, 11:22   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Witaj Miredo, bardzo boli jak patrzymy na naszych bliskich w chorobie. Każdy z nas się martwi, chce bardzo pomóc, a nie może. Nieraz widzę łzy w oczach mamy, stara się to ukryć, ale udowadnia cały czas, że jest silna.My przy niej też jesteśmy silni, bo wiemy, że w nas ma teraz wsparcie.
.
Miredo napisał/a:
to hospicjum bardziej by ją zabolało,

w naszym przypadku byłoby tak samo, wiem, że pomoc hospicyjna jest nieoceniona, ale moja mama straciłaby wiarę i chęć do walki, tak myślę.
Miredo napisał/a:
walczy pije barszcz, krzywi sie bardzo..

barszcz nie poprawi znacząco wyników krwi. Jeśli hemoglobina jest bardzo poniżej normy, to w szpitalu przetoczą mamie koncentrat krwinek czerwonych, oczywiście lekarz o tym zdecyduje.
Pozdrawiam i ściskam.aga.
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-03-22, 08:56   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Miredo napisał/a:
Jak to jest - kiedy zostanie zakończone leczenie po V lub VI chemii czy takie osłąbienie jest cały czas, czy będzie na tyle dobrze, żeby np iść na spacer

To pewnie zależy jak chemię zniesie organizm, a wiadomo, każdy jest inny. Moja mama przeszła VI kursów chemii i jest baaardzo słaba, ledwo chodzi. Prawie trzy tygodnie po chemii, a mama najczęściej siedzi, pośpi trochę. Jednak z każdym dniem jest ociupinkę lepiej, trzeba widocznie czasu na odzyskanie sił.
pozdrawiam,aga.
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-27, 20:00   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Miredo, u mojej mamy też się trzęsą ręce, w zasadzie od początku choroby. Zanim dostała chemię trzęsły się bardziej (przerzuty w mózgu), teraz jest to mniej nasilone, ale jest. Może to powikłanie po chemioterapii, uszkodzone nerwy. Dodatkowo występuje silne mrowienie stóp, mama to określa jakby 200 igieł wbijano w stopy. :-(

[ Dodano: 2012-02-27, 20:01 ]
Miredo napisał/a:
Generalnie mama osłabiona strasznie... ale walczy, chce żyć ...
to tak jak u nas. Pozdrawiam Was z całego serca :flower:
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-27, 11:02   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Miredo napisał/a:
Trzymajcie kciuki
pewnie, że trzymamy. :-D
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-15, 08:28   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Witaj, Miredo, moja mama też ma niemoc w nogach, myślę, że to skutek chemioterapii. U nas dodatkowo była nisko hemoglobina, jak przetoczyli krew trochę się poprawiło z nogami, ale na krótko, do następnej chemii. W czasie chemioterapii człowiek słabnie, niestety.
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-04, 09:12   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Witaj Miredo, moja Mama miała przetaczaną krew i chemia przesunęła się o 6 dni. Też martwiłam się przerwą w chemioterapii. Jednak następna chemia przy złych wynikach była niemożliwa.Jak Mama miała podawaną krew, to na sali przez jakiś czas była lekarka i pytała Mamę jak się czuje. Teraz wyniki są dobre, a 5 chemię zaczynamy w poniedziałek.Pozdrawiam.aga
  Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
agnes2121

Odpowiedzi: 142
Wyświetleń: 41884

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-11, 12:35   Temat: Rak drobnokomórkowy - początek walki
Witaj MIREDO. Moja mamcia też ma DRP. Chemię dostaje przez trzy dni, potem 21 dni przerwy (też cisplatyna i etopozyd). Pierwszą kontrolną tomografię miała po trzecim cyklu chemii i nastąpiła znaczna poprawa (niestety nie wiadomo na jak długo). Moja mama miała suchość w gardle, może to skutek uboczny chemioterapii. Mamie pomogło siemię lniane (zaparzone i potem rozcieńczone popijała małymi porcjami). Trzymaj się MIREDO, dużo siły Wam życzę. Pozdrawiam.aga.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group