1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o pomoc
agnes206!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5983

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-05-16, 16:41   Temat: Prośba o pomoc
Przepraszam, nie wiedziałam, że powinnam była wpisać to w poprzedni wątek.

MR było wykonane z powodu nasilającego się bólu w kręgosłupie, w odcinku lędźwiowym, zaburzenia czucia w lewej nodze i pojawienia się silnego bólu w prawej stronie (przebiegającego od pośladka do stopy).
Nie chorowałam na nowotwór.

Poniżej wynik MR w całości.

"Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencji SE, w obrazach T1 i T2 zależnych.

Krążki międzykręgowe na poziomach L4/L5 oraz L5/S1 mają zwyrodnieniowo obniżony sygnał w obrazach T2 zależnych.

Na poziomie L3/L4 uwidacznia się niewielka centralna wypuklina krążka międzykręgowego z zaznaczonym uciskiem na worek oponowy.
Na poziomie L4/L5 widoczna jest centralno-obustronna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i w niewielkim stopniu zwężająca oba otwory międzykręgowe.
Na poziomie L5/S1 stwierdza się obecność dużej centralno-lewostronnej przepukliny krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i korzeń lewego nerwu rdzeniowego.
Przepuklina zamyka lewy otwór m/k, zwęża lewy zachyłek boczny. Cechy stenozy kanału kręgowego na opisywanym poziomie, który w wymiarze strzałkowym ma 0,8cm.

W trzonie kręgu Th12 widoczne jest owalne ognisko o średnicy ok 1cm, hiperintensywne w w obrazach T1 i T2 zależnych, które wymaga zróżnicowania pomiędzy ogniskiem zwyrodnienia tłuszczowego, a naczyniakiem.

Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych."
  Temat: Prośba o pomoc
agnes206!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5983

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2013-05-15, 20:19   Temat: MR prośba o wyjaśnienie
Witam wszystkich,
właśnie zrobiłam kontrolny MR kręgosłupa (ponieważ nasiliły się dolegliwości bólowe, wcześniejsze MR 10/2012), odcinek lędźwiowy, w którym oprócz opisu związanego z przepuklinami pojawia się akapit o poniższej treści:

"W trzonie kręgu TH12 widoczne jest owalne ognisko o średnicy ok 1cm, hiperintensywne w obrazach T1 i T2 zależnych, które wymaga różnicowania pomiędzy ogniskiem zwyrodnienia tłuszczowego, a naczyniakiem."

Proszę o informację co to dla mnie oznacza i czy należy wykonać jakieś dodatkowe badania, a jak tak to jakie.

Z góry dziękuję.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-15, 21:32 ]
Wątki scalone.

  Temat: Prośba o pomoc
agnes206!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5983

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-09-16, 21:27   Temat: Prośba o pomoc
Ostatnie usg mam z przed prawie 2 lat, nie było w nim nic niepokojącego, mała torbiel na śledzionie, ale mogła być od urazu i pani doktor powiedziała, że pewnie sama zniknie.
  Temat: Prośba o pomoc
agnes206!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5983

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-09-15, 21:32   Temat: Prośba o pomoc
Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.
Rezonans magnetyczny kręgosłupa mam mieć w pierwszych dniach października, a kolonoskopię właśnie udało mi się umówić na połowę października. Mam nadzieję, że coś będę wiedzieć więcej, ponieważ bardzo się martwię. Dodam jeszcze, że od roku mam straszne wzdęcia i obwód brzucha się powiększył, choć nie przytyłam w ostatnim roku.
Żelaza nie brałam w ostatnich miesiącach.
Jeżeli będziecie mieć jakieś sugestie i rady będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Aga
  Temat: Prośba o pomoc
agnes206!

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5983

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-09-15, 13:45   Temat: Prośba o pomoc
Witam wszystkich. Jestem nowa na forum, mam 36l i chciałabym Was prosić o pomoc.

Od ponad pięciu miesięcy mam bardzo silne bóle w okolicy krzyża i kości nóg. Internista twierdzi, że tak boli dyskopatia i trzeba się rehabilitować, tylko że ból z pojawiającego się atakami, od trzech miesięcy stał się stały, nie pomogły leki p/zapalne, a przeciw bólowe pomagają na kilka godzin i to na zasadzie zmniejszenia stopnia bólu. Jak i one nie pomagają to na pogotowiu podają zastrzyk p/bólowy i na kilka godzin ból znika. Ból jest taki przenikający wgłąb kości, do środka (tak to odczuwam). Od miesiąca pojawia się też drętwienie stóp promieniujące do kolan.

Ortopeda, po odczytaniu opisu rtg, też podejrzewa dyskopatię, choć niepokoi go to, że po lekach przeciw zapalnych ból nie minął. Skierował mnie na rezonans magnetyczny, który będę mięć w październiku. Zalecono mi również morfologię, ob, próby wątrobowe, crp i marker CEA - wszystkie w normie. Dodatkowo jeszcze badanie kału, w którym wyszła krew utajona. Ginekolog twierdzi, że od strony ginekologicznej wszystko jest ok i poradził zrobienie kolonoskopii.
Rehabilitacja nie pomaga, a bóle z miesiąca na miesiąc stają się mocniejsze. Bardzo proszę o poradę co robić dalej i jak się skutecznie zdiagnozować.

Agnieszka
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group