1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o pomoc
Autor Wiadomość
agnes206! 


Dołączyła: 15 Wrz 2012
Posty: 5

 #1  Wysłany: 2012-09-15, 13:45  Prośba o pomoc


Witam wszystkich. Jestem nowa na forum, mam 36l i chciałabym Was prosić o pomoc.

Od ponad pięciu miesięcy mam bardzo silne bóle w okolicy krzyża i kości nóg. Internista twierdzi, że tak boli dyskopatia i trzeba się rehabilitować, tylko że ból z pojawiającego się atakami, od trzech miesięcy stał się stały, nie pomogły leki p/zapalne, a przeciw bólowe pomagają na kilka godzin i to na zasadzie zmniejszenia stopnia bólu. Jak i one nie pomagają to na pogotowiu podają zastrzyk p/bólowy i na kilka godzin ból znika. Ból jest taki przenikający wgłąb kości, do środka (tak to odczuwam). Od miesiąca pojawia się też drętwienie stóp promieniujące do kolan.

Ortopeda, po odczytaniu opisu rtg, też podejrzewa dyskopatię, choć niepokoi go to, że po lekach przeciw zapalnych ból nie minął. Skierował mnie na rezonans magnetyczny, który będę mięć w październiku. Zalecono mi również morfologię, ob, próby wątrobowe, crp i marker CEA - wszystkie w normie. Dodatkowo jeszcze badanie kału, w którym wyszła krew utajona. Ginekolog twierdzi, że od strony ginekologicznej wszystko jest ok i poradził zrobienie kolonoskopii.
Rehabilitacja nie pomaga, a bóle z miesiąca na miesiąc stają się mocniejsze. Bardzo proszę o poradę co robić dalej i jak się skutecznie zdiagnozować.

Agnieszka
 
aislinn 


Dołączyła: 15 Sie 2012
Posty: 211
Skąd: Warszawa
Pomogła: 19 razy

 #2  Wysłany: 2012-09-15, 17:13  


Hej, ja na Twoim miejscu zrobiłabym zlecony przez ortopedę rezonans a także zaleconą przez ginekologa kolonoskopię. Myślę, że te badania powinny wyjaśnić przyczynę bólu.
Pozdrawiam :)
 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #3  Wysłany: 2012-09-15, 20:22  


agnes206!, rezonans i kolonoskopia to w tej chwili podstawa.

Na pewno nie możesz tego zostawić bez wyjaśnienia, zarówno tych bóli i jak i krwi w stolcu.

A nie brałaś żadnego preparatu żelaza przed badaniem?

pozdrawiam

zuza
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agnes206! 


Dołączyła: 15 Wrz 2012
Posty: 5

 #4  Wysłany: 2012-09-15, 21:32  


Dziękuje serdecznie za odpowiedzi.
Rezonans magnetyczny kręgosłupa mam mieć w pierwszych dniach października, a kolonoskopię właśnie udało mi się umówić na połowę października. Mam nadzieję, że coś będę wiedzieć więcej, ponieważ bardzo się martwię. Dodam jeszcze, że od roku mam straszne wzdęcia i obwód brzucha się powiększył, choć nie przytyłam w ostatnim roku.
Żelaza nie brałam w ostatnich miesiącach.
Jeżeli będziecie mieć jakieś sugestie i rady będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Aga
 
stefan 


Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #5  Wysłany: 2012-09-15, 22:27  


Agnes jak Ciebie stać, to nie czekaj do pażdzirnika tylko zrób sobię za 200 PLN rezonans prywatnie, z tego co opisujesz to wygląda to nieciekawie a wręcz źle, to nie są bule jak przesadzisz, lub dzwigasz, tylko odejmuje ci nogi prawie, jak masz pieniądze to idz na rezonans prywatnie i szybko, mam niemałą lewoskośną dyskopatię kręgosłupa szyjnego z uciskiem na korzeń nerwu, ale nie mam aż takich objawów ( jak przesadzę z gimnastyką to jestem kangur ), więc sprawdz czy ci nie wypadł dysk, ( nie znam się ale to co opisujesz jest bardzo poważne ), być może jak udasz sie do szpitala klinicznego o pólnocy na ostry dyżur z łzami w oczach to Ci zrobią na miejscu MR. A ja mam pytanie ? mogł by mi ktoś wytłumaczyć co to jest niestabilnośc kręgosłupa ?
 
gabi30 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 16 Kwi 2010
Posty: 562
Pomogła: 206 razy

 #6  Wysłany: 2012-09-16, 07:02  


stefan napisał/a:
Agnes jak Ciebie stać, to nie czekaj do pażdzirnika tylko zrób sobię za 200 PLN rezonans prywatnie,

A gdzie robią rezonans za 200zł??? Bardzo mnie to ciekawi ,podaj miejsce.

[ Dodano: 2012-09-16, 07:04 ]
U mnie MRI kosztuje 560zł plus 140 zł za kontrast, także 200zł to super promocja. Chętnie pojadę aby zrobić prywatnie ;)
 
stefan 


Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 27
Pomógł: 2 razy

 #7  Wysłany: 2012-09-16, 07:42  


Przepraszam podałem cenę TK, rezonans magnetyczny 370 a 470 z kontrastem, ten post w żadnym wypadku nie miał celowo wprowadzić kogoś w błąd, tylko zasugerować że chyba jeśli kogoś na to stać ( a nie stać każdego ) to lepiej zrobić badanie szybko a prywatnie, tutaj wydaje mi się że chyba z opisu sytuacji wynika że jest niedobrze, z niektórymi stanami chorobowymi da się żyć, zabiegi często są bardzo ryzykowne ( podpobno operacja kręgosłupa szyjnego to ostateczność - tak mi kiedyś ktoś powiedział - sam mam dyskopatię szyjnego a plecy mnie też czasami bolą ).

http://www.topmedical.pl/...nie-370-zł.html

sorka za podanie nieodpowiedmniej ceny, sam mam kłopoty z kręgosłupem.

[ Dodano: 2012-09-16, 08:14 ]
Celem wszystkich którzy tutaj są jest przeżyć jak najdłużej, nie jestem specjalistą ale jestem tutaj ponieważ przyglądam się tematowi, z obserwacji mojej ( ktora wcale nie musi być obiektywna wynika że czasami lepiej być ciężko chorym a żyć, niż zostać super wyleczonym przy pomocy ryzykownego zabiegu a nie żyć - mi ktoś u kogo zrobiłem sobie kiedyś MR szyjnego powiedział że operacja tego to ostateczność, było to robione pro familia ponieważ ktoś tam w mojej bliskiej rodzinie był lekarzem, mam okazje przyglądać się efektowi operacji kręgosłupa lędzwiowego - wstawiony drut, mój tata taką przeszedł, powiem że zobaczymy co dalej jak narazie to wiele wiele wiele lat było chyba dobrze, jedno jest pewne tata przeszedł sam siebie żeby to przestało działać gimnastykując sie z kosiarką lub wykonując podobne nielekkie czynności ( udawał supermana ) - ale działa dalej, ale zanim przeszedł to dużo lat mial chory ten kręgosłup, więc jak coś pisze tutaj to w dobrej wierze, choć oczywiście po to są ludzie żeby dyskutować i weryfikować.


kręgosłup.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 399 raz(y) 337,55 KB

 
zufed 
PRZYJACIEL Forum



Dołączyła: 10 Kwi 2009
Posty: 2473
Skąd: Kraków
Pomogła: 348 razy

 #8  Wysłany: 2012-09-16, 14:30  


agnes206!, a USG brzucha miałaś?
_________________
Amor vincit omnia...
 
 
agnes206! 


Dołączyła: 15 Wrz 2012
Posty: 5

 #9  Wysłany: 2012-09-16, 21:27  


Ostatnie usg mam z przed prawie 2 lat, nie było w nim nic niepokojącego, mała torbiel na śledzionie, ale mogła być od urazu i pani doktor powiedziała, że pewnie sama zniknie.
 
agnes206! 


Dołączyła: 15 Wrz 2012
Posty: 5

 #10  Wysłany: 2013-05-15, 20:19  MR prośba o wyjaśnienie


Witam wszystkich,
właśnie zrobiłam kontrolny MR kręgosłupa (ponieważ nasiliły się dolegliwości bólowe, wcześniejsze MR 10/2012), odcinek lędźwiowy, w którym oprócz opisu związanego z przepuklinami pojawia się akapit o poniższej treści:

"W trzonie kręgu TH12 widoczne jest owalne ognisko o średnicy ok 1cm, hiperintensywne w obrazach T1 i T2 zależnych, które wymaga różnicowania pomiędzy ogniskiem zwyrodnienia tłuszczowego, a naczyniakiem."

Proszę o informację co to dla mnie oznacza i czy należy wykonać jakieś dodatkowe badania, a jak tak to jakie.

Z góry dziękuję.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-15, 21:32 ]
Wątki scalone.

 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #11  Wysłany: 2013-05-15, 21:20  


agnes206!,

czy bylo podejrzenie jakiejs choroby nowotworowej, ze zostalo wykonane MR kregoslupa czy tylko z powodu bolu kregoslupa? Czy bylas wczesniej chora na nowotwor?

Przepisz caly wynik MR a nie tylko jedno zdanie.

[ Dodano: 2013-05-15, 21:22 ]
Poza tym zauwazylem, ze masz juz watek, wiec dlaczego otwierasz nowy?
Powinnas prowadzic jeden watek i to w nim wpisywac wszystkie badania, o ile dotycza tego samego schorzenia.

Prosze Administratora o scalenie.
 
agnes206! 


Dołączyła: 15 Wrz 2012
Posty: 5

 #12  Wysłany: 2013-05-16, 16:41  


Przepraszam, nie wiedziałam, że powinnam była wpisać to w poprzedni wątek.

MR było wykonane z powodu nasilającego się bólu w kręgosłupie, w odcinku lędźwiowym, zaburzenia czucia w lewej nodze i pojawienia się silnego bólu w prawej stronie (przebiegającego od pośladka do stopy).
Nie chorowałam na nowotwór.

Poniżej wynik MR w całości.

"Badanie MR kręgosłupa lędźwiowego wykonano w sekwencji SE, w obrazach T1 i T2 zależnych.

Krążki międzykręgowe na poziomach L4/L5 oraz L5/S1 mają zwyrodnieniowo obniżony sygnał w obrazach T2 zależnych.

Na poziomie L3/L4 uwidacznia się niewielka centralna wypuklina krążka międzykręgowego z zaznaczonym uciskiem na worek oponowy.
Na poziomie L4/L5 widoczna jest centralno-obustronna przepuklina krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i w niewielkim stopniu zwężająca oba otwory międzykręgowe.
Na poziomie L5/S1 stwierdza się obecność dużej centralno-lewostronnej przepukliny krążka międzykręgowego uciskająca na worek oponowy i korzeń lewego nerwu rdzeniowego.
Przepuklina zamyka lewy otwór m/k, zwęża lewy zachyłek boczny. Cechy stenozy kanału kręgowego na opisywanym poziomie, który w wymiarze strzałkowym ma 0,8cm.

W trzonie kręgu Th12 widoczne jest owalne ognisko o średnicy ok 1cm, hiperintensywne w w obrazach T1 i T2 zależnych, które wymaga zróżnicowania pomiędzy ogniskiem zwyrodnienia tłuszczowego, a naczyniakiem.

Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych."
 
tam-tam-taram 
PRZYJACIEL Forum


Dołączył: 02 Kwi 2012
Posty: 763
Skąd: daleko
Pomógł: 628 razy

 #13  Wysłany: 2013-05-16, 22:53  


agnes206!,

nie ma tu nic podejrzanego onkologicznie.
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group