1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz Wilmsa / mięsak jasnokomórkowy
agaz822

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5509

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-11-14, 08:45   Temat: Guz Wilmsa / mięsak jasnokomórkowy
Nie było czasu na konsultacje w piątek USG a od poniedziałku szpital w czwartek operacja czyli bardzo szybko, a histopatologię zobaczyłam dopiero po wypisie z pierwszej chemii po 4 tygodniach i to też nie mamy wyników badań histopatologicznych tylko rodzaj nowotworu jest napisany na karcie wypisowej ze szpitala.
Czy jest możliwość zabrania kart i wyników badań wysłania gdzieś lub pojechania do jakiegoś specjalisty - tak żeby dziecka ze sobą nie ciągnąć - nie chcę żeby się martwił. Syn zaplanował że w lutym kończy chemię i wraca do normalnego życia. Boję się że to nie będzie takie proste ale dzięki temu walczy.
Naprawdę nie potrafię się poruszać w tym systemie podczas pierwszego leczenia zaufaliśmy lekarzom i niczego nie szukaliśmy, teraz wszyscy nam proponują terapie alternatywne a ja boję się odstawić chemię natomiast lekarz nie zgadza się nawet na włączenie żadnych dodatkowych środków czy ziół a ja boję się mu czegokolwiek podawać żeby nic się nie skumulowało i żebym bardziej nie zaszkodziła małemu.
  Temat: Guz Wilmsa / mięsak jasnokomórkowy
agaz822

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5509

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-11-13, 23:51   Temat: Guz Wilmsa / mięsak jasnokomórkowy
DSK Lublin

[ Dodano: 2014-11-13, 23:52 ]
Bardzo dobry szpital, lekarze też z sercem podchodzą do pacjenta
  Temat: Guz Wilmsa / mięsak jasnokomórkowy
agaz822

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5509

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2014-11-13, 23:39   Temat: Guz Wilmsa / mięsak jasnokomórkowy
Witam
Jestem nowa na forum mam nadzieję że uda mi się uzyskać pomoc:

30.08.2013 - zdiagnozowano u mojego syna wtedy 13 lat guza Wilmsa
- skończyło się to usunięciem nerki i 28 tygodniową chemioterapią
- Guz miał I stopień o wysokim stopniu złośliwości więc wszyscy mówili że wyjdziemy z tego.

W czerwcu zakończyliśmy chemioterapię i wszystkie badania żadnych przerzutów więc leczenie uznano za zakończone.

Na pierwszych badaniach kontrolnych 08.09 pojawiły się nowe guzy wszystkie w jamie brzusznej
szybka operacja i nowa chemia tym razem tylko 4 bloki
- ale syn strasznie znosi leczenie i nikt nie mówi że wrócimy do zdrowia
- po drugiej operacji histopatologia wykazała mięsaka jasnokomórkowego

- Jakie mamy szanse?

nigdzie nie mogę znaleźć informacji o tym nowotworze lekarz tylko powiedział że nie będzie łatwo
i zaplanował 4 bloki chemii ale 4 nie wytrzymamy już nam zmniejszyli dawki leków o 25%.

Z góry dziękuję za pomoc
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group