1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 30
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-31, 22:59   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Witam. Dawno mnie tu nie było. Walczymy dalej. Skutki różne. Raz lepiej raz gorzej.
Ostatnia chemia bardzo dala tacie w kość. Twierdzi że te poprzednie to było przedszkole.
Nie wiem ile nam czasu zostało. Pomału zaczynają szwankowac narządy. Ma początki cukrzycy i początkowa niewydolność nerek. Najbardziej mnie jednak martwi zespół żyły głównej górnej.
Czasem już brak mi sił.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-14, 22:49   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Witam ponownie.
Mam pytanie... Tata jest w trakcie 3 chemii. we wtorek ma mieć dolewkę a dziś z zapaleniem płuc wylądował w szpitalu. Co się robi w takich sytuacjach? czy szpital powinien go przewieźć na chemię? czy może chemia powinna trafić do niego na oddział? czy jeśli np nie dostanie tej dolewki to cała chemię trzeba będzie brać od początku?
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-04, 08:02   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Pulmonolog bo tata ma pochp i rozstrzenie oskrzeli i onkolog powiedział że dalej ma chodzić.

[ Dodano: 2015-02-04, 10:42 ]
Jednak na jutro się umówiłam się z moim lekarzem niech go posłucha. lepiej dmuchać na zimne bo we wtorek następna chemia.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-03, 22:23   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Mam pytanie...
Tata jest po pierwszej chemii... od kilku dni ma katar taki wodnisty. Jak czyści nos nic nie leci ale jak nie czyści to mu kapie z nosa. Dziś miał stan podgoraczkowy 37.1 i teraz nie wiem czy ten stan podgoraczkowy jest od nowotworu a katar np skutkiem ubocznym chemii czy to jakiś wirus... wizytę u pulmonologa ma w piątek i zastanawiam się czy wygonic go jutro do lekarza czy czekać do piątku.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-30, 13:45   Temat: Interpretacja wyników - płuca
My już po pierwszej chemii. Tata czuje się bardzo dobrze. Raz miał tylko chwilową niedyspozycje ale myślałam że będzie dużo gorzej. Normalnie funkcjonuje. Apetyt ma a co najważniejsze ma bardzo dobre wyniki krwi.
Dziś dostałam jeszcze jedną bardzo ważną informację. Profesor onkolog i chirurg klatki piersiowej powiedział że po 4 cyklu chemii podejmie się operacji.
Jestem mega zadowolona bo to zawsze zwiększa szansę na wyleczenie. oby się udało :-)
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-23, 21:16   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Dziękuję wszystkim za wsparcie i ciepłe słowa. Póki co odpukać jest super. Żadnych dolegliwości. We wtorek dolewka i 2 tygodnie przerwy.
We wtorek tata ma kontrolną morfoligie. Zobaczymy co wyjdzie.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-23, 01:51   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Trzymam kciuki żeby było dobrze :-)

Mój tata od środy ma chemię. W środę miał jedną kroplowke z nevelbine 51,07 mg i jedną z cisplatin-ebeve 163,1 mg.
Dziś miał płukanie.
Odpukać ogólnie czuje się lepiej niż przed chemią. Mniej kaszle przede wszystkim. Nic go nie boli. Normalnie je. Nie ma żadnych atrakcji żołądkowo-jelitowych. Nie jest zmęczony czy osłabiony.
Mam pytanie czy to może być chwilowe a np za dwa dni go rozłoży czy może być tak że będzie chemię znosił bardzo dobrze.
Wiem może to głupie pytanie ale macie już doświadczenie w tym temacie. Wiem że każdy organizm jest inny ale tak pytam z ciekawości.
Strasznie się bałam tej pierwszej chemii.
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 22:03   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Byłabym wdzięczna.

Trzymam bardzo mocno kciuki i napewno wszystko będzie dobrze :-)

[ Dodano: 2015-01-13, 21:04 ]
Monika jak Tata?
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:52   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Monika bardzo Ci dziękuję za odpowiedzi.
Przepraszam że zawracam głowę ale nie wiem naprawdę jak to ugryźć wszystko.

A Twój Tato ms raka operacyjnego?
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:34   Temat: Interpretacja wyników - płuca
przeraża mnie to coraz bardziej...
tata ma tylko mnie. ..

ile mogą się utrzymywać takie dolegliwości?
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:30   Temat: Interpretacja wyników - płuca
a to spokojnie. Myślałam że dłużej.

Jakie skutki uboczne może mieć że lepiej żeby z kimś był?
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:27   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Dziękuję Monika.

Myślisz że powinien być z kimś? A co się może dziać?
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 21:12   Temat: Interpretacja wyników - płuca
cleo33 wyniki są na pierwszej stronie postu.
Wszystkie od czerwca plus pet.


Co to jest to płukanie?

4 stopień jeśli nie ma przerzutow?

Monika tata będzie miał chemię na oddziale dziennym.

[ Dodano: 2015-01-12, 21:21 ]
lekarz mówił chemia-wlew-plukanie w takiej kolejności.
czy w trakcie tej chemii można coś zjeść czy pić skoro tak długo trws?

jakie skutki uboczne mogą być przy chemii PN?
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-01-12, 19:58   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Witam ponownie.
Dziś mieliśmy 1 wizytę u onkologa.
Powiedział że proces nowotworowy jedt dość zaawansowany.
Na skierowaniu do kardiologa napisał brak możliwości leczenia operacyjnego. Pochp. Chemioterapia paliatywna PN.
Ma mieć w 1 dzień chemię w 2 dolewke a w 8 płukanie.
Nie wiem o co chodzi z tą chemią?
Skoro chemioterapia paliatywna to znaczy że 4 stopień. Tata chyba nie ma przerzutow a nikt nam nie powiedział jaki to stopień raka.
W zasadzie nikt nic nie mówi mimo pytań...
Pomoże mi ktoś?
  Temat: Interpretacja wyników - płuca
aga8219

Odpowiedzi: 58
Wyświetleń: 13705

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2014-12-30, 23:17   Temat: Interpretacja wyników - płuca
Wiem i nue będę dziękować...
To wszystko ciągnie się już od roku. Za każdym razem były podejrzenia ale nic nie wychodziło ale szukali i znaleźli więc trzeba walczyć...

[ Dodano: 2014-12-31, 15:03 ]
Mam pytanie jeszcze. Czy guz jest jeden czy kilka i czy tylko na prawym płucu?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group