1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy ?
aga327

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4735

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-04, 22:15   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy ?
Witam i bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedzi. Otóż tesciowa ma wyznaczoną wizytę na 20 lutego w IO w Gliwicach i bedzie to konsultacja chirurgiczna. Wynik który podałam jest wynikiem biopsji. Strasznie się martwię ponieważ we wrześniu zmarła moją najukochańsza mama , ktora walczyła z czerniakiem ( zaledwie rok). Ledwo zdążyłam poznać co to za gad ,mama odeszła. Teraz kolejna przykra diagnoza nie wiem z czym nam sie zmierzyc, tymbardziej że tesciowa choruje na inne choroby. Strasznie schudła i ogolnie jest bardzo słaba. Boję się ale trzymam się przed nią dzielnie i staram sie uzyskac jaknawiecej informacji aby przygotowac sie dobrze do walki. Dlatego napisałam tutaj gdyż wiem że są tu wspaniali bezinteresowni ludzie chętni do pomocy. Dziękuje
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy ?
aga327

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4735

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-02-04, 21:14   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy ?
Witam i proszę o pomoc w interpretacji rozpoznania .

LOKALIZACJA ZMIANY:
A - Zmiana hypoechogeniczna położona w 1/3 górnej płata prawego tarczycy wielkości około 13mm:
B - Zmiana hypoechogeniczna położona w dolnym biegunie płata prawego tarczycy, nieostro odgraniczona, średnicy 2cm:

ROZPOZNANIE:
A - Tyreocyty o powiększonych jądrach z widocznymi bruzdami i pojedynczymi inkluzjami wewnątrzjądrowymi, tworzące układy drobnopęcherzykowe, grupy i płaty.
W rozmazie obecne również grupy i płaty normotypowych tyreocytów. W tle koloid, krew.
Obraz niejednoznaczny, nie można wykluczyć raka brodawkowatego.
Konieczna weryfikacja histopatologiczna.
Kategoria: Podejrzenie złośliwości.

B - Koloid. Brak elementów komórkowych.
Z góry dziękuję za pomoc Wynik jest wynikiem teściowej ktora strasznie się niepokoi.
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-27, 21:23   Temat: Prosba o pomoc
Witam i bardzo prosze o jakiekolwiek informacje na temat przerzutow
do wezlow i czy w przytoczonych postach wyzej wynikach USG tez wystepuja jakies zmiany Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-26, 19:29   Temat: Prosba o pomoc przerzuty do węzlów chłonnych
Witam i ponownie proszę o pomoc gdyż sytuacja jaka przydarzyla się mnie i mojej mamie jest bardzo trudna i niewiem co mam robić. Otóż jak pisalam wyżej mama miała termin przyjęcia do IO w piątek 23.08. celem usunięcia węzłow chłonnych pachwinowych oraz satelitozy na stopie. Wszystkie badania jak również konsultacje intenistyczną wykonałyśmy zgodnie z zaleceniami już wcześniej . W dniu przyjęcia stawiłyśmy się na określoną godzinę, mama miała jeszcze tylko spotkanie z chirurgiem i anestezjologiem. Właśnie podczas rozmowy z panią anestezjolog mama zesłabła oraz straciła na kilka chwil przytomność. Wszystko potoczylo się tak szybko , mama została przewieziona na intensywną terapię, pózniej do innego szpitala celem zdiagnozowania przyczyny omdlenia. Jednak po wykonaniu wszystkich badań ( trwało to prawie 8godzin) nie znaleziono przyczyny a mamę wypuszczono do domu . Lekarz w pogotowiu na izbie przyjęć zasugerował ze mama może mieć meta do mózgu ( nigdy nie miała robionego TK) Ona skarży się natomiast na silne bóle brzucha oraz mdłości . Nikt nie zdążyl nam zinterpretować wyników USG jamy brzusznej więc nie wiemy czy tam wszystko jest w porządku.Termin przyjęcia do IO musimy ustalić ponownie po konsultacji z kardiologiem ( choć wyniki podobno są dobre) . Mama jest słabiutka i nie chce iść już do żadnego lekarza , a ja muszę jej pomóc . Proszę wiec o intepretację w/w wyników i jakąś wskazówkę co robić dalej. Z góry dziekuję .
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-21, 14:51   Temat: Prośba o pomoc
Dziękuję bardzo za odpowiedz Napiszę szczerze że byłyśmy z mamą przerażone ( mama wiem doskonale dalej jest choć próbuje to ukryć) jak lekarz powiedział nam że jest przerzut i trzeba wyciąć węzły. Bałam się i boję jak to będzie ale myślę że damy radę . Kilka lat temu sama musiałam przejść przez guzy tarczycy, a potem piersi na szczęście na razie ok. Dzięki wsparciu bezinteresownych wspaniałych osób z tego forum wszystko wydaje mi się łatwiejsze. Dlatego dziękuję że jesteście i wszystkim życzę Zdrówka
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-20, 16:14   Temat: Prośba o pomoc
Witam serdecznie Proszę bardzo o jakiekolwiek informacje na temat usuniecia węzlów chłonnych pachwinowych . Jak operacja wplynie na sprawność mamy ( dodam że mama jest osobą starszą prawie 80lat ) Będę wdzieczna za wszelkie informacje , mama ma zostac przyjęta na oddział w piatek. Ma mieszane uczucia i wątpliwości a ja nie potrafie jej uspokoić. Dziękuje za wszystkie informacje.
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-08-15, 18:40   Temat: Prosba o pomoc przerzuty do węzlów chłonnych
Witam wszystkich serdecznie
Ponownie zwracam się o pomoc a także radę Minęło już ponad dwa miesiące od drugiej operacji mamy Zostałyśmy przyjęte w IO z wynikami ( z obu operacji) Onkolog który mamę zbadał zalecił usg pachwin które wykazało
W przyśrodkowej części pachwiny lewej widoczne są trzy węzły chłonne o znacznie pogrubiałych warstwach korowych wielkości do 13mm w osi krótkiej , podejrzane radiologicznie. Ponadto w pachwinie lewej widoczny jest węzeł chłonny o odcinkowo pogrubiałej do 6mm warstwie korowej , również podejrzany. W pachwinie prawej podejrzanych węzlów chłonnych nie uwidoczniono.
Wskazane wykonanie BAC
Rozpoznanie
Cellolae neoplasmaticae maligne
(Melanoma malignum) metastaticae nodi limfatici
Po uzyskaniu w/w wyniku onkolog zalecił zrobić jeszcze USG brzucha oraz RTG klatki piersiowej Badania te miały wpłynąć na dalsze leczenie chirurgiczne mamy . Wykonałyśmy owe badania oto wyniki
RTG
Płuca o wzmożonym rysunku naczyniowym. W lewym płucu widoczne są pasmowate zagęszczenia o charakterze zmian włoknistych. Innych zmian w płucach nie stwierdza sie.
Kąty żebrowo- przeponowe wolne od płynu. Sylwetka serca w całości znacznie powiększona, zwłaszcza w zakresie lewej komory.
Aorta piersiowa zmieniona miażdzycowo. Uwypuklony cień pnia płucnego.
USG
P.ż.w żyla wrotna , śledziona , trzustka w badaniu USG zmian nie wykazują.
Wątroba powiększona, w linii środkowoobojczykowej w wymiarze AP do 15cm oraz w zakresie lewego płata, bez wyodrębniających się ewidentnie zmian ogniskowych.
Pęcherzyk żołciowy niewidoczny, obkurczony na złogach?
Przestrzeń zaotrzewnowa cześciowo przesłonięta przez gazy jelitowe, w uwidocznionym zakresie bez wyodrębniających się powiększonych węzłów chłonnych. Torbiel korowa w nerce lewej o średnicy 15mm oraz w nerce prawej o śr. 28mm. Poza tym nerki w prawidłowym położeniu , prawidłowej wielkości , bez cecg zastoju .
W sąsiedztwie naczyń biodrowych po stronie lewej słabo wyodrębnia się hypoechogeniczna owalna struktura wielkości 30mmx16mm najpewniej o charakterze węzłowym. Wskazane poszerzenie diagnostyki.
Mama otrzymała skierowanie do IO celem usunięcia satelitozy oraz węzłow chłonnych, zgodziła się jednak teraz uległa załamaniu , boi się strasznie , prosi żebym nie dala jej do szpitala. Co ja mam robić strasznie ją kocham wiem że musi tam iść, robię wszystko aby jej pomoc, czasami kosztem własnego zdrowia . Proszę o jakiekolwiek informacje dotyczące usuwania węzłów ,
pobytu w szpitalu jak długo mama tam zostanie?Proszę również o podpowiedz z w/w wyników w jakiej jesteśmy sytuacji ? Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękujemy.
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-06, 00:05   Temat: Drugi wynik prosba o przetłumaczenie
Witam
Czy to możliwe aby w pierwszym badaniu nastąpiła jakas pomyłka ? Nie mama niemiała oznaczonego ani przebadanego węzła wartowniczego. Wynik otrzymałysmy dzisiaj wiec musimy zarejestrowac sie na konsultację do IO w Gliwicach może tam sie dowiemy cos wiecej. Mama jest jeszcze w szpitalu , jutro ma wyjść . Pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-05, 18:08   Temat: Drugi wynik prosba o przetłumaczenie
Witam ponownie , dziekuje za odpowiedz jak równiez przepraszam za byc może głupie pytanie odnosnie przetłumaczenia wynikow. Sama już sie we wszystkim gubię Tak jak wczesniej pisalam mama jest po drugiej operacji usuniecia zmiany, pierwsza była wykonana nieradykalnie . Usunięto zmianę ponownie jednak nie pokryto jej przeszczepem tylko goi sie samoistnie ( tak mówi lekarz prowdzący ) Jutro mama wychodzi do domu , dzisiaj otrzymalismy wynik . Ja już nic nie rozumiem , czy obecny wynik utkania nowotworu nie stwierdza sie czyli choroba zatrzymala sie? Przepraszam za chaotyczne pytania ale niewiem co o tym wszystkim myslec W jakiej sytuacji jest mama , lekarze nic nie mówią. Proszę o jakieskoliwek informacje. Jestem prostą osoba i niewszystko co zwiazane z medycyna rozumiem Pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-06-05, 13:54   Temat: Drugi wynik prosba o przetłumaczenie
Witam Bardzo proszę o przetłumaczenie drugiego wyniku ( mama jest po drugiej operacji)
Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się - A,B,C [M-09450]
skóra 5,5x2,5cm z raną z założonymi szwami z owrzodzeniem
A- cz. centralna
B- cz. brzeżne
C-marg.
Z góry dziekuję za odpowiedz.
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-05-07, 23:00   Temat: Prośba o pomoc
Dziekuje za jasną odpowiedz , której niestety nie potrafię uzyskac od lekarzy. Dzisiaj minely dwa tygodnie od operacji , mam jednak pewne wątpliwosci czy zostala ona prawidlowo wykonana. Otóż IO w Gliwicach skierował mamę do miejscowego szpitala z zaleceniami usunięcia zmian oraz pokrycia przeszczepem. Natomiast mama miala usuniete zmiany i zszyte, dokładnie tak jak piszę zszyte bez przeszcepu, miły Pan doktor postanowił oszczędzic mamie bólu i oszukac "to" . Niestety nie posiadam wiedzy na takim poziomie aby podważac decyzje lekarza który wykonywał operację, jednak uważam ze chyba cos jest nie tak.Byłyśmy dzisiaj w kontroli , niestety rana nie chce się goić , szwy nie zostaly usunięte. Niewiem co myślec o całej sytuacji jestem strasznie skołowana. Bardzo dziekuje za wszelkie informacje.
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-05-07, 22:28   Temat: Prośba o pomoc
Dziękuje bardzo za szybką odpowiedz. Niestety nie do konca rozumiem czy mama musi miec jeszcze jedna operację . Lekarze nic nie mówią a z opisow niebardzo mozemy sie rozeznac. Dziekuje za jakiekoliwek informacje o stanie mojej mamy Pozdrawiam
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-05-07, 20:23   Temat: Prosba o pomoc
Witam serdecznie Piszę odnosnie mojej mamy która jest już po operacji i dzisiaj dostalismy wynik Bardzo proszę jesl ktoś może mi pomóc w interpretacji wyników to bylabym wdzięczna .
Wynik badania

Melanoma malignum cum ulceratione V^ wg Clarka. Wg Breslow 6 mm -A [M-8720/3].
Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się -B [M-09450].
Utkania nowotworu złośliwego nie stwierdza się. Margines 0,6 cm. -E [M-09450].
Melanoma malignum -Guzki satelitarne -F [M-8720/3]

Naciek tkanki tłuszczowej -A
Mikroskopowo brak marginesu. Naciek w granicy cięcia -C,D

2 fr.:
Pierwszy:
skóra 3, 2x2, 6x1 cm z owrzodzeniem
A - zmiana grubości 0,6cm z marg. głębokim
B - marg. I 0,6cm od owrzodzenia
C - marg. II 0,4cm od owrzodzenia
D - marg. III 0,5cm od owrzodzenia
E - marg. IV 0,6cm od owrzodzenia
makroskopowo zajęte
Drugi fr:
F - fr. śr. 1,6cm z dwoma brunatnymi guzkami
Z góry dziękuję za przetłumaczenie wyników Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2013-05-07, 20:27 ]
Ponownie wątki scalone - nie zakładaj kolejnych, wszystko opisuj w jednym.

  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-30, 18:55   Temat: Prośba o pomoc
Witam serdecznie .Bardzo dziękuję za odpowiedz. Cieszę mnie fakt że wyniki badań są dobre. Zaraz we wtorek bede chciala zarejestrować mamę do onkologa. Dziękuję i Zyczę Wesołych Świąt.
  Temat: Prośba o pomoc
aga327

Odpowiedzi: 39
Wyświetleń: 16546

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-28, 18:05   Temat: Prośba o pomoc
Bardzo prosze o jakiekolwiek informacje odnosnie opisanej przeze mnie historii choroby mojej mamy. Będe wdzięczna.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group