1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc - badanie, gastroskopia przełyku, czy?...
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5842

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-21, 19:01   Temat: Proszę o pomoc - badanie, gastroskopia przełyku, czy?...
Nie chodzi mi o to, czy badanie jest prywatnie czy na NFZ - dla mnie to zero różnicy :) - bardziej chodziło mi o to, że przed kwalifikacją do badania lekarz powinien Cię jednak zobaczyć, zbadać, a nie tylko wysłuchać objawów przez telefon.
Oczywiście domyślam się, że zapewne zrobi wywiad i przeprowadzi jakieś podstawowe badanie przed wykonaniem zabiegu.
  Temat: Proszę o pomoc - badanie, gastroskopia przełyku, czy?...
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5842

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-21, 18:53   Temat: Proszę o pomoc - badanie, gastroskopia przełyku, czy?...
Trochę to dziwne, że lekarz nie widząc pacjenta kieruje od razu na takie badanie, no ale to już decyzja lekarza.
Jeśli odczuwasz trudności z przełykaniem i masz wrażenie istnienia tam "ciała obcego" to gastroskopia jest w tej sytuacji właściwym badaniem.
Gastroskopia to właśnie badanie endoskopowe.
  Temat: Proszę o pomoc - badanie, gastroskopia przełyku, czy?...
absenteeism

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5842

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-02-21, 18:31   Temat: Proszę o pomoc - badanie, gastroskopia przełyku, czy?...
A.P. napisał/a:
r. płaskobębenkowym przełyku?

:shock:
PłaskoNABŁONKOWYM jeśli już :)

Przekrój możliwych nowotworów zaprezentowałaś niezły, ale bez badania nikt niczego nie będzie w stanie stwierdzić.
Tylko jednego nie zrozumiałam - lekarz Cię w ogóle nie widział, ale już skierował na gastroskopię? Dostałaś do ręki skierowanie czy jak to wygląda?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group