1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc - badanie, gastroskopia przełyku, czy?...
Autor Wiadomość
A.P. 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 3

 #1  Wysłany: 2012-02-21, 18:10  Proszę o pomoc - badanie, gastroskopia przełyku, czy?...


Witam serdecznie wszystkich. To mój pierwszy post, wybaczcie jak w złym dziale, ale jestem przestraszona. Trzymajcie się wszyscy, wspieram każdego z Was po stokroć.

Czeka mnie pierwsze badanie przełyku (sama zasugerowałam videoskopię?endoskopię? (nie wiem czy dobrze piszę) ale jestem zielona zupełnie - badanie przez nos mam na myśli. Po opisaniu objawów, laryngolog powiedział, że gastroskopia ma być.

Moja prośba związana z tym, że na badanie jadę ponad 2 h w jedną stronę i zarezerwowałam tę gastroskopię. A nie wiem czy był sens, może ta videoskopia u mnie wchodzi w rachubę? Może być, że lusterko wystarczy - przeszkadzające jakby ciało obce w przełyku mam w górnej? środkowej chyba bardziej części przełyku-ciężko wyczuć zgrubienie na szyji... wpadam już w paranoję, mam nadzieję że to globus, bo nerwową mam pracę i masę stresu, ale nie łudzę się.
Ewidentnie w przełyku coś siedzi i od roku rośnie, a teraz jakby większe... Ostatnio cały czas przełykam i przełykam i czuję to coś..
boję się.... Mam 34 lata, od ponad roku problem z przełykaniem, ostatnio intensywniejsze objawy. Tj. mam wrażenie, że w przełyku mam od ponad roku ciało obce. Mam trudność w przełykaniu. Bardzo często przełykam, nie wiem czy to przez większą produkcję śliny czy przez to że ciągle wyczuwam to "coś" w przełyku.
Dziś, zdecydowałam, że nie mogę tego odraczać, czytałam w necie i zadzwoniłam i umówiłam się na termin w klinice u laryngologa.

Wybaczcie ale nie znalazłam tego, czy ktoś może mi pomóc, i wybaczcie proszę za chaotyczne pisanie: czy te objawy ktoś miał przy raku krtani? albo polipach jedynie przełyku, albo przy r. płaskobębenkowym przełyku? tarczycy?
Dodam że od od 15 lat jestem intensywnym palaczem... ojciec zamarł na raka płuc, też był palaczem...

pozdrawiam
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #2  Wysłany: 2012-02-21, 18:31  


A.P. napisał/a:
r. płaskobębenkowym przełyku?

:shock:
PłaskoNABŁONKOWYM jeśli już :)

Przekrój możliwych nowotworów zaprezentowałaś niezły, ale bez badania nikt niczego nie będzie w stanie stwierdzić.
Tylko jednego nie zrozumiałam - lekarz Cię w ogóle nie widział, ale już skierował na gastroskopię? Dostałaś do ręki skierowanie czy jak to wygląda?
_________________
 
A.P. 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 3

 #3  Wysłany: 2012-02-21, 18:40  


Przepraszam za Taki błąd. :|

Bez skierowania. Od razu wizyta prywatna.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #4  Wysłany: 2012-02-21, 18:53  


Trochę to dziwne, że lekarz nie widząc pacjenta kieruje od razu na takie badanie, no ale to już decyzja lekarza.
Jeśli odczuwasz trudności z przełykaniem i masz wrażenie istnienia tam "ciała obcego" to gastroskopia jest w tej sytuacji właściwym badaniem.
Gastroskopia to właśnie badanie endoskopowe.
_________________
 
A.P. 


Dołączyła: 21 Lut 2012
Posty: 3

 #5  Wysłany: 2012-02-21, 18:53  


absenteeism napisał/a:

Przekrój możliwych nowotworów zaprezentowałaś niezły, ale bez badania nikt niczego nie będzie w stanie stwierdzić.

wiem, dlatego też mam umówioną w końcu wizytę.

chodziło mi o:
"i wybaczcie proszę za chaotyczne pisanie: czy te objawy ktoś miał przy raku krtani? albo polipach jedynie przełyku, albo przy r. płaskonabonkowym przełyku? tarczycy?"...

... po prostu zaczęłam się zamartwić, bardzo....

[ Dodano: 2012-02-21, 18:57 ]
absenteeism napisał/a:

Jeśli odczuwasz trudności z przełykaniem i masz wrażenie istnienia tam "ciała obcego" to gastroskopia jest w tej sytuacji właściwym badaniem.
Gastroskopia to właśnie badanie endoskopowe.

nie wiedziałam, dziękuję

absenteeism napisał/a:
no ale to już decyzja lekarza.

jestem ubezpieczona w innym kraju. W Polsce będzie jednorazowa wizyta, stąd prywata.
 
absenteeism 
Administrator



Dołączyła: 14 Paź 2009
Posty: 13332
Skąd: Łódź
Pomogła: 9431 razy

 #6  Wysłany: 2012-02-21, 19:01  


Nie chodzi mi o to, czy badanie jest prywatnie czy na NFZ - dla mnie to zero różnicy :) - bardziej chodziło mi o to, że przed kwalifikacją do badania lekarz powinien Cię jednak zobaczyć, zbadać, a nie tylko wysłuchać objawów przez telefon.
Oczywiście domyślam się, że zapewne zrobi wywiad i przeprowadzi jakieś podstawowe badanie przed wykonaniem zabiegu.
_________________
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group