1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
absenteeism

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-07-27, 17:18   Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
Powinno się udać, ale nikt nigdy nie zagwarantuje że lekarzowi uda się dotrzeć akurat do danego miejsca.
  Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
absenteeism

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-09, 21:45   Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
milvunia napisał/a:
potem kolejno TK i teraz to najnowsze

Najnowsze co, TK? Było jeszcze jakieś TK oprócz tego, które umieściłaś?

milvunia napisał/a:
Tzn ze ta druga babka mogla miec badane popluczyny pod innym katem?

Mogła.
  Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
absenteeism

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-09, 20:22   Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
milvunia napisał/a:
babka ktora miala robiona broncho tego samego dnia jak mama miala juz dzis wynik, no ale ona jest prowadzona przez innego lekarza... pewnie stad to przesuniecie nie?

Niekoniecznie. Czas wybarwiania określonych preparatów określonymi substancjami bywa różny i to, że jedna osoba miała wykonane badanie danego dnia i ma już wynik nie oznacza, że osoba mająca badanie tego samego dnia będzie miała wynik równie szybko.

milvunia napisał/a:
zmiana ta od ostatniej tk do tego zdjecia co mama miala robione 3 dni temu ponoc sie zmniejszyla.

Tzn jakie badania były ze sobą porównywane? Tomografia do RTG?
  Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
absenteeism

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 11:03   Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
Różnie to bywa w szpitalach, myślę, że bezpiecznie można przyjąć 7 - 14 dni, jak zawsze. Ale pewnie trochę krócej.
  Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
absenteeism

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-02-07, 10:34   Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
Lekarz operujący bronchoskopem może nie zobaczyć guza gdy ten rośnie np. egzofitycznie względem oskrzela - czyli nie wzrasta wewnątrz niego, co łatwo dałoby się zauważyć będąc w oskrzelu bronchoskopem, a wyrasta z niego na zewnątrz - czego już się nie zobaczy, bo będąc w oskrzelu nie zobaczymy tego, co jest z zewnątrz niego.
Bronchoskopia nie jest więc jednoznacznym badaniem, które decyduje o wszystkim - choć oczywiście w tej sytuacji daje nadzieję.

Oczywiście pobranie popłuczyn jest poprawnym podejściem w tej sytuacji, zobaczymy co wyjdzie z ich badania cytologicznego i w kierunku gruźlicy.
  Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
absenteeism

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 9973

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2012-01-26, 13:43   Temat: interpretacja wyniku TK mojej mamci
Opis TK może sugerować zmianę nowotworową, jednak wysunięto również podejrzenie gruźlicy - obraz jest niejednoznaczny.
Z pewnością konieczna jest diagnostyka różnicowa pod kątem wspomnianych wyżej schorzeń - na pewno dobrze byłoby zrobić próbę tuberkulinową w celu potwierdzenia / wykluczenia gruźlicy, lub - jeśli tak zadecyduje lekarz - bronchoskopię (ale zmiana może być w niej niedostępna dla badającego) lub biopsję zmiany.

Czy lekarz kierujący na TK widział już wynik i zalecił dalsze postępowanie?

Czy mama pali?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group