1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Tłumaczenie wyniku badania
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3403

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-12-30, 17:36   Temat: Tłumaczenie wyniku badania
beti1306, polecę Ci ten post: Jak zadać na Forum pytanie by uzyskać POMOCNĄ odpowiedź?

Najpierw podajesz wynik histpatu, potem piszesz o cementowaniu kręgosłupa i nagle dowiadujemy się o tym, że mamie onkolog zalecił radioterapię... Nie wiem jak inni, ale ja jestem lekko zdezorientowana :)

Żebyśmy mogli pomóc, musisz nam przedstawić całość historii choroby mamy. Wynik rezonansu, wyniki konsultacji onkologicznej gdzie zlecono radioterapię. My też nie wiemy co powiedział onkolog, jednak radioterapii bez powodu nie zaleca się - najwyraźniej jest jakiś powód.

Podejrzenie szpiczaka wyszło może z obecności plazmocytów, wspomnianych w wyniku, ale my na podstawie jednego zdania nie jesteśmy w stanie zbyt wiele powiedzieć.
  Temat: Tłumaczenie wyniku badania
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3403

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-12-30, 16:47   Temat: Tłumaczenie wyniku badania
Ale markery były robione ponieważ zaszło podejrzenie choroby nowotworowej? Były stwierdzone jakieś zmiany w kośćcu?

Nie widać tutaj nic jednoznacznie onkologicznego (przynajmniej na bazie tego jednego zdania), jakieś uszkodzenie proliferacyjne. Lekarz kierujący na biopsję widział już wynik? Co stwierdził?
  Temat: Tłumaczenie wyniku badania
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3403

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-12-30, 16:30   Temat: Tłumaczenie wyniku badania
A z jakiego powodu było wykonane badanie? Pacjent ma jakiś wywiad onkologiczny, podejrzenie choroby nowotworowej?
  Temat: Tłumaczenie wyniku badania
absenteeism

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3403

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-12-30, 16:24   Temat: Tłumaczenie wyniku badania
A ja poproszę o nieco więcej informacji - jest to wynik histopatologiczny czego, i z materiału pobranego podczas jakiego badania?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group