1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-25, 18:06   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
kolejna wizyta wyznaczona za miesiac, w centrum onkologi, reszta to niewiadomo, nikt nic nie mowi... czy smarować, czy myć, jaka dieta itp... po prostu cisza
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-17, 17:46   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
zalecenia co do diety przekazalam... Jutro tata ma ostatnie naswietlanie ma podpytac lekarza.
Miejsc enaswietlania..hm ma jakby troszkę zaczerwienione, poparzone ??? czy to normalne?
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-16, 19:47   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Jak zawsze dzięki za sugestie i rady 9zwlaszcza co do diety :-) Tacie w sumie przyda się ... taka dieta przy okazji na jego pokaźny brzuszek :-)
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-15, 20:27   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
cholera.. a moze 3 naswietlania to za mało???
a moze jest w miare ok i nie trzeba wiecej?
wczoraj mial I raz- i czul sie ...jakos oslabiony - mowil ze jakby go lamalo w kosciach ..cos jakby grypa brala go powoli - ale to chyba po tym nasswietlaniu
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-14, 22:34   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
klach napisał/a:
Witaj,
jak cos znakdziesz to prosze daj znac, ja te zszukam dla Mamy.
Poki co nic nie znalazłam. Moja Mama jest teraz w trakcie radioterapii pachwiny po wycięciu guzka in transit.

pozdr cieplo,


a ile ray naswietlania? tacie dali 3 dni . jest po pierwszym. czekamy na rezultat i ie wiem co dalej. ale wyczytalam ze w USA od nowego roku wprowadzaja jakis rewelacyjny lek na czerniaka.Moze to jakas nadzieja?
cyt Po ponad 20 latach naukowcy wynaleźli lek, który nawet dwukrotnie wydłuża czas przeżycia chorych z najgroźniejszym nowotworem skóry Powiew optymizmu przyniósł dopiero ipilimumab, lek wzmacniający naturalną zdolność organizmu do walki z nowotworem, opracowany w laboratoriach firmy Bristol-Myers Squibb. Jest to specyficzne przeciwciało monoklonalne blokujące receptor CTLA-4 (cytotoxic T-lymphocyte associated antygen-4), znajdujący się na powierzchni aktywowanych limfocytów T. CTLA-4 działa niczym naturalny hamulec układu immunologicznego. Zablokowanie tego receptora i zwolnienie hamulca wzmacnia aktywność cytotoksycznych limfocytów T, które walczą z komórkami nowotworowymi.
W opinii lekarzy, z którymi rozmawialiśmy, ipilimumab to pierwszy lek, który przyniósł długo oczekiwany przełom w leczeniu zaawansowanego czerniaka z przerzutami.
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-05, 19:35   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
dzięki za info, zagłębię się w lekturę linków
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-02, 17:04   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Macie racje skalę się określa-ale przy usuwaniu pierwotnego ogniska a nie przerzutowego (nawet nie wiem gdzie jest ognisko - coś tam usuneli -jakis pipoerzyk ale czy to bylo to? watpie bo w wyniku nie podali skali)
Co do węzlow? nawet nie wiem ile ich sie ma :-( ale skoro wycieli wszystkie a rak był tylko w jednym (zakładam ze jest wiecej niż 1 węzel pod pachą) to nie jest najgorzej. Tata mial mieć dziś naswietlania...ale ma stan zapalny w ranie po usunieciu węzlow (08.11) Cialo pod pachą jest obolale czerwone..ściagają tacie jakieś plyny ..a dziś to nic mu nawet nie schodziło tylko taka gula pod pachą :-(( (( wiec dali mu antybiotyk... a naswietlania rozpoczna we wtorek. Wezly usunieto jak pisalam 08.11 we wtorek bedzie miesiac od usuniecia jak zaczna naswietlac... czy to nie za późno.
Co do innych tych klinicznych metod... oj myśle ze one niedostępne dla każdego .W ogole myśle ze wiele badań i metod nie jest tak łatwo dotępnych dla ludzi po 70 :-(( (
Dziękuje za każdą odpowiedż.
Sławku nie dostalam linka o którym pisałes.
A twoją mamę też nieźle zalatwili. Ciekawe który to szpital czy ten sam co mojego tate
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-12-01, 19:34   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
No wlasnie nie ma skali clarka czy breslowa. Usunęli chyba wszystkie węzły pod prawą pachą (kiedyś myślalam ze jest jeden) ale w opisie jest napisane w liczbie mnogiej - że węzły chłonnbe - chyba wszystkie bo dużo mięska wycieli tacie. Naswietlania zaczyna jutro. Wiem że czerniak nie reaguje na chemie, ale tez wyczytałam ze jest nieprzewidywalny - potrafi rozłożyc człowiek w tydz lub się zatrzymac i uśpić na kilka kilkanaście lat- i wlaśnie mam taką nadzieję że w przypadku taty tak będzie
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-11-30, 22:55   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Tata w maju 2009 mial usunięty guzek - wynik : czrniak zlosliwy przerzutowy, usuniety niedoszczetnie. trafil na onkologie, tam usuneli mu po 2-3 m-cach pieprzyk na reku zostawili to co pierwotnie niedoszczetnie usunieto. w wynikach nie bylo klasyfikacji clarka czy innych. Wiec prywatnie usunięto to co zostalo z guzka wraz z marginesem. Potem badanbia co miesiac usg i Rtg. i teraz we wrzesniu-pod koniec na usg wyszedl guzek w weźle -tym najbliższym do guzka - biopsja: ze czerniak przerzutowy. Usunieto węzly 08.11.2010. i wynik jak pisalam wyzej ze są nacieki do tkanki tluszczowek. w czwartek tato zaczyna naświetlanie radioterapie okolic usunietego węzla bo rozumiemz e w tluszczyku ktory ma pojawily sie tkanki czerniaka. ale na ile to skuteczne, zahamuje rozwój komórek czerniaka? co można wiecej zrobić? jakaś chemia/ co radzicie?
  Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Ulencja

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 34396

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2010-11-29, 23:44   Temat: Czerniak złośliwy z przerzutem do węzła chłonnego
Rok temu usuniety guz - z marginesem - czerniak przerzutowy,
Rok spokoju, kontrolnych badań.
We wrześniu USG węzlów i guzek - biopsja i czerniak.
Usunięcie Węzłów chłonnych a teraz opis badania:

Zawartość dolu pachwowego o wym 11x8x3 cm zbudowany z tkanki tluszczowej orac węzlow chlonnych o śr. od 0,4 do 2,5 cm.
Melanoma metastaticum in lumphonodulo 1/4.
Przerzuty czerniaka znaleziono w węźle chlopnnym o śred 1,5 cm.
Epiteliodne komórki czerniaka wypelniają miąższ i ogniskowo wnikają płytko do tkanki tluszczowej.

bardzo proszę o wyjaśnienie w.w opisu.
tata ma jutro wizytę na onkologi ma mieć naświetlania.
Nie wiem o co chodzi, jakie rokowania, bardzo się martwię, poczytalam trochę o tym.
Czy naswietlanie zatrzyma rozwoj choroby> na ile?
Prosze o pomoc bo spac nie mogę. Każda informacja będzie pomocna
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group