1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 62
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-10-25, 22:09   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Pół roku... zamiast ukojenia coraz więcej łez, przemyśleń.
Przepraszam że zaśmiecam forum. Nie mam komu się wyżalić, porozmawiać... :cry:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-10-26, 05:53 ]
:tull:
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-05-23, 20:36   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Minął miesiąc, już miesiąc :cry: Z każdym dniem coraz ciężej. Tak mi Go brakuje. Boże jak ciężko :cry:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-05-24, 22:42 ]
:/pociesza:/
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-29, 19:20   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Dziękuję

... przyswajam, analizuję, ciężko jak diabli :cry:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-04-30, 17:48 ]
:/pociesza:/
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-24, 21:18   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Dzisiaj po 13 towarzyszyłam mojemu kochanemu Tatusiowi w ostatniej drodze.
Dziękuję wszystkim za pomoc, wsparcie.
Kasiu dziękuję za dobre
Krys dziękuję za pogawędki, wsparcie.
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-23, 19:43   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
PILNIE
Kilka dni tato nie używa ani respiratora ani tlenu bo go dusi, źle mu.
Niestety dni, może godziny są policzone. Założyć mu wąsy z tlenem, uspokoi to oddech, ulży czy raczej nie. Tato dziś stracił świadomość, z godziny na godzinę jest gorzej, saturacja spadła
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-10, 13:58   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Dzięki, o to mi chodziło. Skoro jego komfort może być przedłóżony o tydzień/dwa może miesiąc to czemu nie ulżyć. Skutki uboczne już tacie szkód nie zrobią :-\ a lek może polepszyć życie.
Co do reszty, tak oczywiście, będziemy brać lekarza na wizyty prywatne. W tej chwili ból głowy jest rano i tabletka wystarcza (przepisana przez doktor z HD).
Ok, wracam z powrotem na 2x4mg
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-10, 12:18   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Kasiu, tato jest pozytywnie nastawiony. Nikt z nas nie stanie twarzą w twarz z Nim i nie powie, chłopie słuchaj, umierasz, no nie da się :-(

[ Dodano: 2018-04-10, 12:27 ]
Poradzcie proszę
Nie mamy HD przez ten respirator. Lekarz z HD sąsiadka poleciła mi schodzić z deksametazonu. Do wczoraj miał 6mg od dziś przyszykowałam 4mg. Tato od niedzieli czuje się źle, zwłaszcza rano, jest już spory problem z toaletą, ustaniem. Jest znów ból głowy. Na razie po dzisiaj tylko rano. Wczoraj byłam u lek ze sobą. Lekarka która miała chorą siostrę z przerzutami z płuc do oun poleciła mi aby tą dawkę zwiększyć. Zadzw do mamy aby pozmieniała i dostał dzisiaj 4mg rano 4 na południe. Jadę do rodziców po pracy, przygotowuję mamie leki na kilka dni.
Co zrobić z tym deksametazonem. Zostawic 2x2 dodać do 6 czy wrócić do dawki 2x4mg??
Jestem w kropce i ogłupiała.

[ Dodano: 2018-04-10, 12:28 ]
Czytałam jakieś badania 16 mg kontra 4mg i że podobno nie ma to wpływu na procesy neurologiczne :-\
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-04-07, 23:57   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Czy to forum dopuszcza krzyk rozpaczy, dlaczego Boże dlaczego :-( dlaczego mój tatuś umiera a ja na to patrzę i się śmieję że jest ok
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-28, 12:43   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Witam,
Tak jakoś natknęłam się na gamma knife. Zadzwoniłam do Katowic. Troszkę się dowiedziałam, trochę blokują nas już odbyte naświetlenia głowy. Ale ogólnie jeśli by się tato zakwalifikował? jakaś szansa? nowe światełko w tunelu?
Czy ktoś może się wypowiedzieć na ten temat, coś doradzić/rozradzić?
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-16, 08:34   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Wspaniała wiadomość krys :tull:
Cieszę się bardzo. My też będziemy schodzić z deksametazonu. Ta sąsiadka - dr z HD mnie pouczyła. Tato aktualnie ma 3x4mg (podobno tyle trzeba po radio)
Mama też się cieszy bo tato 110 kg, cukrzyca i caluteńki dzień krzyczy jeeeeeść :-)
Robię mu takie ciasto diabetyczne z fasoli to w niedzielę 2x do mnie dzwonili czy już jadę bo tato ma kawę i chce placek :-D
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-15, 10:32   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Jakoś dajemy radę. Póki co nie potrzeba mocnych środków p/bólowych. Po recepty chodzę do rodzinnego. Natomiast po specjalistyczne porady chodzę do sąsiadki - p. Dr z HD.

Proszę o informację czy mogę tacie ćwiczyć nogi (delikatne podciąganie, kółka zgiętą nogą, ruszanie stopą w celu pracy mięśni łydki). Ćwiczenia na leżąco.
Nie zrobię jakiejś krzywdy? Codzi mi typowo o głowę, jakieś reakcje niepożądane?
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-14, 08:10   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Właśnie taka (...)że nie mają :-\ (przepraszam za słownictwo). Mają wszyscy ale koncentratory tlenu. Babka z Help pytała czy nie możemy pożyczyć ze szpitala. A tu taka ironia losu, że tato 2x jak szedł do szpitala, kazali mu przywieźć sobie swój :-(
Nie mogę w między czasie tak po prostu oddać bo tato w nocy śpi w masce.
Ps. Drugi dzień trwa załatwianie neurologa, terminy są za sto lat i pewnie będzie trzeba umawiać prywatne wizyty fuck.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: missy: 2018-03-14, 09:56 ]
„Słownictwo” ukryte :-)

  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-13, 14:48   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Jestem w kozim rogu. Może ktoś podpowie jak sobie z tym poradzić.
Tato gdy zaczął chorować (lipiec) do szpitala przyszedł z dusznościami. Do domu wrócił z respiratorem. Respirator jest z fundacji Help. Wraz z respiratorem że tak nieładnie ujmę w pakiecie jest lekarz (anestezjolog) oraz poelęgniarka, również z oiomu. Zgłosiłam tatę do HD, była lekarka i pielęgniarka. Okazało się jednak że nie mogą pezychodzić obydwie. NFZ nie zwróci jednej. Dzwoniłam do fundacji ale nic nie załatwiłam. Mogę zwrócić respirator i korzystać z HD. Chciałam żeby zmienili lekarza bo to wszystko odbywa się na terenie naszego szpitala. Sytuacja patowa bo ten respirator musi być (tato nie wydycha dwutlenku węgla) i konieczna jest opieka z HD, pielęgniarka onkologiczna. Nie mam nic do dr ktora przychodziła ale ona jest nam poprostu zbędna. Nawet recept nie może wypisać. Na dodatek tato ma aktualnie 12mg deksametazonu oraz 2x dziennie leki p/padaczkowe. Ktoś to musi nadzorować!! Neurolog na NFZ nie będzie przychodził na wizytę domową. Tato się nie nadaje na wycieczki po doktorach.
Co ja mam robić?? Moja głowa już jest pusta :-(
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-03-01, 21:55   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Podrzucicie linka z informacjami n/t skutków radioterapi głowy?
  Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Ulax

Odpowiedzi: 151
Wyświetleń: 44101

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-02-25, 11:18   Temat: Rak płuca prawego - proszę o pomoc
Udało mi się zdobyć plastry i steryd :uhm!:

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2018-02-26, 05:06 ]
Super dziewczyna, tato ma skarb w domu.

 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group