1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: DRP mojego Taty
Tomasz1984

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-08-17, 13:38   Temat: DRP mojego Taty
Tata zmarł wczoraj po 5-ciu miesiącach od diagnozy. Nie wytrzymała wątroba zaraz przez 6tą chemią, której już nie dostał. Walczył dzielnie. Jest teraz w lepszym miejscu.
  Temat: DRP mojego Taty
Tomasz1984

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-24, 15:02   Temat: DRP mojego Taty
Dziękuję za ciepłe przyjęcie i za to, że tak szybko dostałem odpowiedzi.

Brat mieszka w kraju, tylko niestety dość daleko. Odwiedza kiedy może, ale ze względu na pracę nie może być codziennie. Zakupił nutridrinki i jest najlepiej przyjmowany obecnie pokarm. Najgorsze są poranki. Tato wtedy jest okropnie zmęczony, niedospany. Późno wstaje z łóżka. W ciągu dnia dochodzi do siebie. Już za kilka dni (29.04) pojedzie na kolejną dawkę chemii. Wtedy pewnie też zrobią więcej badań.

W wypisie wyniki krwi rzeczywiście nie najgorsze. Jedynie ostatnio spadły płytki - 95 tyś. Jeszcze nie tragedia ale już sporo poniżej normy.

Jeżeli chodzi o HD to czy to wystarczy samotnej osobie? Czy można się starać o jakąś pomoc przy pielęgnacji? Tato jest ruchomy, chodzi, ale na krótkie dystanse. Dłuższy spacer nie wchodzi w rachubę.

Kiedy powinno się wprowadzić naświetlanie OUN? Czy pytać i naświetlanie zmian pierwotnych razem z chemią? Czy to ma sens?

Czy po podaniu chemii warto pytać terapię celowaną? Wyczytałem, że jest refundowana przez NFZ.

Ściskam
Tomasz
  Temat: DRP mojego Taty
Tomasz1984

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-24, 14:47   Temat: DRP mojego Taty
Tato przyjął na początku kwietnia pierwszą dawkę chemii w schemacie PE. Jest mocno osłabiony. Mieszka niestety daleko od reszty rodziny i jest sam. Bardzo chciałbym jakoś pomóc zdalnie ale ciężko jest cokolwiek przez telefon załatwić.

Po pierwszej chemii pojawiła się senność, wysychająca skóra (szczególnie rąk) oraz afty.
Poprawiło się przełykanie. Nie wiem czy już myśleć o hospicjum czy jeszcze poczekać. Czy lekarze jakoś poinstruują co dalej?
  Temat: DRP mojego Taty
Tomasz1984

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5887

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-24, 14:04   Temat: DRP mojego Taty
Dzień dobry,

zdecydowałem się napisać na forum bo wiem, że wielu osobom pomogliście i robicie to już od wielu lat.

Niestety, ale na początku tego miesiąca dowiedzieliśmy się, że nasz Tato jest w stadium IVb DRP.
Wiem, ponieważ przeczytałem już dużo na ten temat, że to tylko kwestia czasu.

Powiedzcie proszę ile Waszym zdaniem nam tego czasu zostało i na co się przygotować krok po kroku. Dla mnie sytuacja jest bardzo ciężka ponieważ pracuję za granicą, bardzo daleko od Polski nie mogę przyjechać teraz. Będę dopiero w maju. Czy mamy tyle czasu?

Czytałem też trochę o niwolumabie. Czy Tata się kwalifikuje na takie leczenie?

Załączam wypis ze szpitala chorób płuc.

Bardzo dziękuję Wam za wszelką pomoc.

Tomek









 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group