1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 12
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-17, 12:43   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Właśnie, Tergetol należy systematycznie zwiększać dawkę, ja robiłam to stopniowe, nie było zwiększania od razu na podwójną dawkę.
Pozdrawiam

[ Dodano: 2018-11-17, 12:44 ]
pewnie gdzieś mam rozpiskę, sprawdzę, jak znajdę, napiszę jak było rozplanowane podawanie leku.
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-09, 09:10   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Ja czasem żartowałam podając leki, zawsze dopytywał, odpowiadałam że to "wiagra" na lepsze samopoczucie, chętnie brał z uśmiechem :-D
Pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-08, 23:12   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Po hydroxyzinum nie mógł spać ? przecież to uspokaja, daje spokojny sen.
Moja siostrzenica z padaczką pourazową (w przedszkolu dostała w głowę workiem z butami)
miała zlecone przez neurologa, brała i w dzień i na noc, nawet w okresie ciąży.
Poczytaj ulotkę, a jak nie masz to znajdziesz w internecie.
Lepiej, żeby Mąż był ospały, niż zaliczyć następny atak.
Spokojnej nocki zyczę
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-08, 21:04   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
ja podawałam rano i w dzień 2 mg, na noc 5 mg
Pół tabletki jakiej 2 , czy 5 ?
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-11-08, 19:13   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Jak z relanium ?

[ Dodano: 2018-11-08, 19:15 ]
może dodatkowo HYDROXYZINUM ?
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-10-12, 00:04   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Tak jak pisałam, zestaw leków spowodował że nie było więcej ataków.
Niestety, ostatni najsilniejszy atak dostał jak wyszłam na kilka minut do apteki , zastałam Go nieprzytomnego w kuchni. Nieprzytomny był 48 godzin, po wybudzeniu lekami (lekarka z Hospicjum) stracił całkowicie pamięć , nawet mnie nie poznawał, zachowywał się jak małe dziecko............
Może nie rezygnuj z relanium, niech będzie powolniejszy,ospały, ale ten lek też zabezpiecza przed atakami.

Serdecznie pozdrawiam

(dexa........... był w dużej dawce 2 x 4 mg w ampułce, podawałam do motylka, zawsze lekarka mi przypominała o podawaniu w konkretnych godzinach)
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-10-10, 12:11   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
pisałam wcześniej:
Witam,
Mój małżonek przy przerzutach do mózgu dostał dodatkowo TERGETOL, po dołączeniu tego leku do dexa............. nie było więcej ataków. Porozmawiaj z lekarzem.
Serdecznie pozdrawiam

[ Dodano: 2018-08-30, 09:35 ]
oczywiście dodatkowo rano i w dzień relanium 2 mg , na noc 5 mg
_________________
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-10-10, 09:39   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Skutki zmniejszania leków ?
Wg mnie wskazana konsultacja z dobrym neurologiem.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-08-30, 09:31   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Witam,
Mój małżonek przy przerzutach do mózgu dostał dodatkowo TERGETOL, po dołączeniu tego leku do dexa............. nie było więcej ataków. Porozmawiaj z lekarzem.
Serdecznie pozdrawiam

[ Dodano: 2018-08-30, 09:35 ]
oczywiście dodatkowo rano i w dzień relanium 2 mg , na noc 5 mg
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-12, 10:04   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Nawet oglądanie tv , nie mówiąc o komputerze może wywołać atak, należy ograniczyć do minimum.
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-17, 11:58   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Przykro, ale to nie jest fałszywy alarm.
Konieczna szybka wizyta u neurologa.

[ Dodano: 2018-01-17, 14:46 ]
Wcześniej był szum, piszczenie, "jechał pociąg".
Serdecznie pozdrawiam
  Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Terlewa

Odpowiedzi: 549
Wyświetleń: 194770

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-01-17, 09:23   Temat: Clark III Breslow 2,4 przerzuty do OUN
Witam,
Po radioterapii całej głowy , maksymalna dawka (powodem było naświetlanie po usunięciu struniaka podstawy czaszki), po jakimś czasie od naświetlania (nie pamiętam, czy to był miesiąc czy dwa) nastąpiła utrata słuchu. Badania : jedno ucho - 100 decybeli, drugie -110.
Żaden aparat słuchowy nie pomógł, nawet taki za 8,5 tys.
Jedynie Mąż słyszał dźwięki TV, ale jeden telewizor włączony w kuchni, drugi w pokoju, a on słuchał w przedpokoju (na cały regulator), latałam przepraszać sąsiadów, że u mnie tak głośno, zrozumieli, nie było pretensji, nawet po 22.00.
Słuch powrócił , ale trwało to kilka miesięcy , ok. pół roku, On do mnie krzyczał ( bo myślał że nie słyszę, a ja pisałam na kartach.
Może u Was nie będzie aż tak źle, przecież była mniejsza dawka.
Aparat słuchowy nie spełnia swojego zadania w takim przypadku.
Serdecznie pozdrawiam
może czasem lepiej że wszystkiego nie słyszy ? :-D

[ Dodano: 2018-01-17, 11:34 ]
Właśnie doczytałam o drgawkach.
Moim zdaniem konieczna konsultacja u neurologa, mogą to być niewielkie ataki padaczki.
Na pewno są obrzęki, chociażby to ze słuchem.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group