1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: chemia w tabletkach
Sylwia.m

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3895

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-05, 12:36   Temat: chemia w tabletkach
Operacja była zlecona po tym jak mimo leków nie polepszało się teściowi. Ale nie było zagrożenia życia więc operacja była w trybie planowym. W czasie szukania przyczyny miał tomograf (albo rezonans?), w każdym razie było jakieś takie "duże" badanie w którym nic niepokojącego nie było, wyszło, że coś jest w jelicie, ale zostało to potraktowane jako stan zapalny. Po operacji miał RTG i usg jamy brzusznej w celu oceny czy nie ma przerzutów.

Nie bardzo jestem zorientowana, ponieważ teściowi pomagał szwagier i cały czas nas uspokajał , że lekarze zrobili badania i nic złego nie ma. Diagnoza nas mocno zaskoczyła. Boję się, że teraz szwagier też przyjmie wszystko co lekarz powie, bo on prezentuje postawę "nie znam się, nie dyskutuję" a my mieszkamy za daleko. Zadałam pytanie, ponieważ w necie są informacje, że chemia w tabletkach jest równie skuteczna i interesowało mnie czemu zatem nie jest powszechna.
  Temat: chemia w tabletkach
Sylwia.m

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3895

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-05, 11:43   Temat: chemia w tabletkach
Dzięki, nie mam wyników teścia, ale nie kojarzę badania CEA przed operacją, bo wtedy nie było jednoznacznego wskazania że u teścia jest rak. Z tego co wiem, to przed operacją znaleziono przy badaniach jakieś owrzodzenie, teść miał okropne bóle brzucha, nie reagował na przepisane leki i zdecydowano o operacji, po operacji okazało się że to nowotwór.

Zajrzałam do podanego pdfa - jest też tam podany tabletkowy schemat: CAPOX, który ma obok kapecytabiny oksaliplatynę, więc tę substancję, która jest też wykorzystywana przy wlewach.

Cytat: Zastosowanie oksaliplatyny z kapecytabiną (CAPOX) znamiennie zmniejsza względne ryzyko wznowy o 20% (odsetek 5-letnich przeżyć wolnych od choroby — 66,1% wobec 59,8%)
bez wpływu na czas przeżycia całkowitego, w porównaniu z fluorouracylem podawanym w postaci
iniekcji z folinianem wapniowym

Na moje oko nie wygląda to na "gorsze" leczenie.
  Temat: chemia w tabletkach
Sylwia.m

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3895

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-02-05, 09:51   Temat: chemia w tabletkach
Dopiero się zarejestrowałam, witam więc wszystkich.
Mój teść jest po operacji esicy- guz t4 z przerzutami do węzłów, złośliwość G2. Czeka go chemia uzupełniająca. Czytałam że przy nowotworach jelita grubego można podać chemię w tabletkach i ma ona taką samą skuteczność, a jest lepiej tolerowana, nie wymaga szpitala, ogólnie że jest "przyjaźniejsza" dla chorego. Nie rozumiem więc czemu w wątkach głównie przewijają się wlewy? Od czego zależy decyzja lekarza czy wlewy czy tabletki?
Teść ma 59 lat, ogólnie jest zdrowy, ale mieszka sam. Łatwiej byłoby nam, jako rodzinie, ogarnąć jego leczenie, gdyby miał tabletki, ale wiadomo że nie kosztem szans na wyleczenie. Czy jako pacjent ma możliwość wyboru sposobu podania chemii? A jak tak, to co wybrać?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group