1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Sensej

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-09-15, 11:01   Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
To dobrze że Cię pocieszyłem ale ja nie jestem wyrocznią, myślałem że się pochwalisz czym leczą owe nadciśnienie, a nóż jednak mam rację i wystarczą przysłowiowe pomidorki do śniadania...
  Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Sensej

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-09-14, 23:03   Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Nie upatrywał bym w bólu łydek kolejnego objawu choroby.
Piszesz że mąż leczy nadciśnienie, niektóre leki na nadciśnienie mogą powodować zaburzenia elektrolitowe a te z kolei skurcze łydek. (ale to lekarz który leczy nadciśnienie powinien wiedzieć i wam przekazać).
  Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Sensej

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-09-09, 12:37   Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Guzy endokrynne (czyli takie które mogą wytwarzać różne hormony) mogą mieć wpływ na ciśnienie. Samo badanie na pewno wpływu nie miało. Prędzej bym typował stres albo wpływ tego skrzepu w aorcie. Mam nadzieję że nie mierzysz zabawką na nadgarstek ? Proponuję też zmierzyć na obu rękach, duża różnica oznaczała by jednak jakiś problem ze skrzeplinami.
  Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
Sensej

Odpowiedzi: 104
Wyświetleń: 46294

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-09-08, 11:43   Temat: Prawdopodobny rak otrzewnej
U "zdrowego" człowieka wysokie d-dimmery oznaczają jakiś problem z zakrzepicą (żył, płucną).
W przypadku procesu nowotworowego wynik d-dimmerów nie jest już tak oczywisty, bo sam nowotwór może powodować podniesienie poziomu, w celu dalszej diagnostyki można by zrobić test INR. Jeśli mąż nie miał nigdy zawału, problemów z nogami (puchnięcie) czy innych "czynników ryzyka" to na ten moment nie przejmował bym się dimmerami.

[ Dodano: 2015-09-08, 11:45 ]
Co prawda w USG jest wzmianka o możliwej skrzeplinie w aorcie ale to da się łatwo leczyć (o ile to zator a nie zwapnienie czy stan zapalny).
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group