1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 16
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-04-26, 15:43   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Witam ponownie po wielu jak dotąd przejsciach ze szpitalem i badaniami(nie bede opisywała bo nie ma sensu powiem tylko ze nasza słuzba zdrowia jest okropna) Tesciowa została zakwalifikowana do leczenia Radioterapią połączoną z chemioterapią.Po świętach wielkanocnych została przyjęta do szpitala na okres leczenia chemią,Podobno Radioterapia w jej przypadku za wiele by nie dała i trzeba było połączyc z chemia.Po 2 cyklach chemi i 15 radioteriapiach.Dostała wstrząs po chemioterapi dokładnie szczegółów nie znam wiem ze była wysoka gorączka,wysoki spadek w badaniu krwi i dostawała kroplówki z antybiotykiem.Po tym zdarzeniu lekrze zdecydowali sie nie kontynuowac chemioterapigdyz jest to zbyt duze obciązenie dla organizmu.Bedzie tylko konczyła Radioterapie.Prosze niech ktoś mi powie co teraz będzie? Jezeli odstawią chemie a radioterapia podobno nic nie da to co dalej?
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-02, 21:41   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
rozumiem czyli jednak opcja pojawienia sie nowego nowotworu lub przezut.dziekuje wszystkim za interpretacje badan i przyblizenie mi diagnostyki.teraz pozostaje nam czekac na wizyte u lekarza i na to jak zdecyduje sie leczyc Tesciową.Mam nadzieje ze nie bedzie az tak zle jak to wygląda..Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-02, 20:48   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
To jeszcze gorzej juz sama nie wiem co mamy myslec jestesmy zalamani tym wszystkim.Pewno czeka ją chemia bo radioterapia wchodziła w opcje jezeli byłby rak w jednym miejscu a jak juz jest w 3 miejscach to przypuszczam ze będzie chemia.Mam jeszcze takie pytanie czy mozliwe jest to ze na płucach wycieto przerzut a pierwotny rak był w tchawicy ,co lekarze przeoczyli? Bo mimo 4 lata temu wyciecia zmiany w płucach krwioplucie utrzymywało sie cały czas l i był ból w gardle ale lekarze twierdzili ze to wina pękających naczynek krwionośnych.Czy mogli az tak zbagatelizowac sprawe?
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-02, 20:07   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
czyli z tego co rozumuje mozna wywnioskowac ze rak płuc który był wycięty 4 lata temu wznowił sie w tym samym miejscu na płucu z tym ze na wężle chłonnym.poza tym dał przezut do tchawicy a takze do wezłą przy tchawicy? nie wiem czy dobrze mysle ale na mój rozum właśnie tak wychodzi.. Jezeli faktycznie jest kilka przezutów to jakie jest rokowanie czego mamy sie spodziewac?
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-02, 19:25   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Wklejam pełne wyniki badania moze teraz bedzie lepiej do odszyfrowania

PET:
Klinicznie: Rak płuca prawego. Stan po bilobektomii (płat górny i środkowy) (2011 r.).
Rak tchawicy.
Cel badania: Ocena zaawansowania procesu przed decyzją co do dalszego postępowania.

Procedura:
Podano dożylnie 246 MBq 18-FDG. Poziom glukozy przy podaniu radioznacznika wynosił 111 mg/dl. Akwizycję wykonano ok. 60 min od podania radioznacznika. Obrazowanie od podstawy oczodołów do połowy ud przeprowadzono za pomocą aparatu PET-CT Discovery 690, rekonstrukcja Sharp IR, metoda akwizycji TOF (czas przelotu). Badanie TK niskodawkowe bez zastosowania dożylnych środków kontrastowych zostało wykonane do celów atenuacyjnych i lokalizacyjnych.

Głowa i szyja:
Fizjologiczny metabolizm 18F-FDG.

Klatka piersiowa:
W obrębie lewej ściany tchawicy widoczny jest hipermetaboliczny naciek obejmujący ponad połowę obwodu, grubości do 9 mm, SUV max 18,4. Górny biegun zmiany widoczny jest 27 mm poniżej dolnego brzegu krtani.
Na poziomie górnego bieguna nacieku, po stronie lewej widoczny jest przerzutowy hipermetaboliczny węzeł chłonny śr. 24 mm, SUV max 22,1 (gr. 2L).
We wnęce prawego płuca widoczny jest hipermetaboliczny węzeł chłonny (gr. 12R) śr. 11 mm, SUV max 6,5.
Stan po bilobektomii prawostronnej.

Jama brzuszna i miednica:
Fizjologiczny metabolizm 18F-FDG.
Torbiele nerek śr. do 21 mm. Uchyłki esicy.

Układ mięśniowo-szkieletowy:
Nie uwidoczniono ognisk podwyższonego metabolizmu 18F-FDG o charakterze rozrostowym.
Esowate skrzywienie odcinka piersiowo-lędźwiowego kręgosłupa. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa.

Wnioski:
Obraz PET-CT przemawia za pierwotnym procesem rozrostowym w tchawicy, z przerzutem do węzła przytchawiczego górnego lewego.
Podejrzenie wznowy raka płuca w opisanym węźle chłonnym wnęki prawej.

Uwagi:
Poziom referencyjny łuk aorty (MBPS) SUV max 2,9
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-02, 16:18   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Wiem ze badania nie wyszły za dobrze.Przykro mi z powodu Twojego taty:(
chciałabym tylko sie dowiedziec co co oznaczają te wyniki? czego mozemy sie spodziewac dalej i co oznaczają objasnienia SUV czy to sa jakies normy?
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-03-02, 14:14   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Witam ponownie własnie dostalismy wyniki badan PET na wizyte do lekarza pojdziemy dopiero jak przyjdzie plytka i bardzo bym prosiła o interpretacje tych wyników bo Ja nie za bardzo tego umiem odczytac.

PET:
Klatka piersiowa:
W obrębie lewej ściany tchawicy widoczny jest hipermetaboliczny naciek obejmujący ponad połowę obwodu, grubości do 9 mm, SUV max 18,4. Górny biegun zmiany widoczny jest 27 mm poniżej dolnego brzegu krtani.
Na poziomie górnego bieguna nacieku, po stronie lewej widoczny jest przerzutowy hipermetaboliczny węzeł chłonny śr. 24 mm, SUV max 22,1 (gr. 2L). We wnęce prawego płuca widoczny jest hipermetaboliczny węzeł chłonny (gr. 12R) śr. 11 mm, SUV max 6,5.
Stan po bilobektomii prawostronnej.

Wnioski:
Obraz PET-CT przemawia za pierwotnym procesem rozrostowym w tchawicy, z przerzutem do węzła przytchawiczego górnego lewego.
Podejrzenie wznowy raka płuca w opisanym węźle chłonnym wnęki prawej.

Więcej nigdzie nie stwierdzono nic podejrzanego
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-14, 16:02   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
a jak to wygląda teraz jak pojawiły sie przerzuty czy jest to nadal nazwane nowotworem płuc tylko zmienił sie stopień zaawansowania? na wypisie pisze klasyfikacja c34.8. Co to oznacza i jakie są rokowania? bardzo sie boimy co będzie i nie wiemy co mamy dalej robic.Jak będzie sie czuła po Radioterapi czy będzie cały ten czas w szpitalu?
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-14, 13:22   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
i znowu tu trafiłam w zeszłym tygodniu Tesciowa z powodu silnego krwioplucia trafiła do szpitala leżała tam ponad tydzien i wykryto u niej przerzut do Tchawicy niestety nieoperacyjny bo jest zbyt duzy i lekarz torakochirurg powiedział ze nie podejmie sie operacji.Narazie nie wiedzą co mają z nią zrobić dostała skierowanie na PET-TK czy nie ma jeszcze gdzies przezutów odległych. Jezeli bedą czeka Ją chemioterapia jeżeli nie to Radioterapia.Poprzedni rak płuc jak doczytałam to był T2bN0Mx płaskonabłonkowy G2 czy ktoś wie jakie to stadium?.Lekarz powiedział ze nie wie ile jej zostało życia,wszystko zalezy od wyników PET.Czy ktoś miał doczynienia z podobnym przypadkiem? czytałam ze bardzo rzadko z płuc przerzuca sie do tchawicy.Dodam jeszcze ze w wypisie pisało ze podczas dotyku guz krwawi z tad to krwioplucie.
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-02, 10:49   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Powiedziała jeszcze przed pójściem do lekarza z wynikami ze na bronchoskopie sie nie zgodzi wiec nie wiem czy faktycznie chcieli ją wysłac,podobno ma skierowanie na dalsze badania bo pali ją w przełyku no i jednak jezeli jest ten kaszel i krwioplucie to cos musi byc ale jakie to badanie ma miec to nie wiem bo nie mówiła,myśle ze wszystko sie okaze w swoim czasie bo to ze na tomografi nic konkretnego nie ma nie oznacza ze jest wszystko ok bo czytałam ze ten rodzaj raka przezuca sie najczesciej do głowy i na kosci a tego nie miała jeszcze badane,tylko klatke piersiową.

[ Dodano: 2015-02-02, 10:50 ]
Rozumiem juz regulamin będziemy sie szanowac wzajemnie przepraszam za niepotrzebne pytania:)
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-01, 20:12   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
ok jestem poprostu nowa i nie doczytałam o tym ze postów nie mozna usunąc jak juz jest odpowiedz wiec myslałam ze poprostu bedzie mozna post usunąc ale jeżeli nie ma takiej możliwości to trudno :) widze ze w temacie już są inne zapytania wiec Ja juz uzyskując jakies informacje które potrzebowałam nie zasmiecam wiecej postami:) Dziękuje za wszystkie odpowiedzi:)Pozdrawiam:)
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-01, 19:44   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
no cóż nic sie nie dowiedzielismy konkretnego tyle ze troche sie uspokoilismy ze nas nie oszukuje i moze faktycznie nic nie ma.Tesciowa wie ale usunełam wszystkie dane osobiste tak jak w regulaminie.A czy wogóle istnieje mozliwosc usuwania tutaj postów np przez administratora bo jezeli dowiedziałam sie czego chciałam to moim zdaniem post jest tutaj zbędny wiem ze ja nie moge usunąc ale czy administrator ma taką mozliwosc?
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-01, 18:48   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Juz pytałam jej dobrą sasiadke i tez nic nie wiem maz byl pokazała mu tomograf i zrobił zdjęcie wysyłam go i prosze o interpretacje bo Ja z tego nic nie rozumiem



[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2015-02-01, 19:25 ]
Prosimy o dodawanie zdjęć w formie załączników do posta, nie linków do zew. serwisów hostujących.

  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-01, 14:42   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Właśnie mąż pojechał do niej bo był w poblizu i powiedział ze postara sie może cos od niej wyciągnąc, moze chociaz zeby pokazałą wynik Tomografi to cos będziemy wiedzieli wiecej,dzwoniłam juz wszędzie do jej córki,siostry sąsiadów i każdy wie tyle co My ze niby wszystko wporządku i odrazu zmienia temat zobaczymy moze cos mąż sie więcej dowie bo cała rodzina sie martwi a ona milczy;/Moze faktycznie nic jej nie dolega a my za bardzo panikujemy tylko wtedy skąd sie wzieło pogorszenie stanu zdrowia.No nic puki co dziękuje jak dowiem sie cos więcej a nie będe pewna interpretacji to napisze

[ Dodano: 2015-02-01, 14:46 ]
Co do lekarzy to Ja nawet nie wiem do kogo ona chodzi zeby cos sie od niego dowiedziec bo ona bardzo wszystko ukrywa moze dostała jeszcze jakies skierowania na badania dodatkowe do których nie chce sie przyznac nie wiem ale zawsze jak robiła kontrolną Tomografie to nigdy nie dostała skierowania na dodatkowe badania dopiero pierwszy raz
  Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Sandra234

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 12919

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2015-02-01, 10:58   Temat: Prośba o porade w sprawie nowotworu płuc
Dziękuje za odpowiedzi, niestety Tesciowa to człowiek trudny i za kazdym razem jak o cos pytamy to albo zmienia temat ,albo zaczyna cos kręcic.Spróbuje jakoś Ja poprosic jak tam pojedziemy moze pokaże chociaż wyniki tej tomografi i coś więcej bedziemy wiedziec.Znając Ją juz kilka lat przypuszczam ze gdyby dowiedziała sie o nawrocie choroby to nie powiedziałaby nikomu i nie zgodziłaby sie na chemioterapie.Wiem jedno ze cos jest nie tak bo jej stan zdrowia w ostatnim czasie sie pogorszył a to widac(kaszel,zmęczenie kilkoma krokami,bóle w klatce,krwioplucie).Ostatnio w dodatku sie dziwnie zachowuje oddala sie od rodziny,znajomych.Ale może sie myle bo gdyby był nawrót to dlaczego na przeswietlenie miałaby isc dopiero za pół roku a nie jak najszybciej zeby sie leczyc
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group