1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
Richelieu

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 89182

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-01-22, 21:20   Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
ewa67 napisał/a:
jesli moderatorzy uznaja,ze to niezgodne z regulaminem prosze o usuniecie.

Nie ma konieczności usunięcia posta, o ile wskażesz link, skąd pochodzi cytat - jest to wymogiem regulaminowym,
koniecznym w każdym takim przypadku, by post zawierający cytat "z zewnątrz" mógł na forum pozostać.
  Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
Richelieu

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 89182

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-11-17, 22:06   Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
ewa67 napisał/a:
Są nowotwory (naturalnie złośliwe), które moga się samoistnie cofnąć(jak.np.rak nerki z przerzutem do płuc)

Samoistna (tj. bez leczenia onkologicznego) regresja/remisja nowotworu nerki / przerzutów do płuc ?!? |wht?!|

Bardzo proszę - myślę, że nie tylko we własnym imieniu - o szczegóły i odniesienie do rzetelnych źródeł tej informacji.
  Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
Richelieu

Odpowiedzi: 188
Wyświetleń: 89182

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-02-26, 22:28   Temat: rak głowy trzuski - walka mojej mamy
Najprościej to ujmując jest tak:
Po rozpoczęciu chemioterapii (CTH) w celu wyeliminowania albo ograniczenia ilości komórek nowotworowych
CTH oddziałując na nowotwór (niszcząc go) niszczy także pozostałe tkanki, jak słusznie zauważyłaś.
W tym czasie włosy zaczynają wypadać (zazwyczaj po 1 - 2 cyklach CTH) i dopóki jest ona podawana nie odrosną.

Po zakończeniu leczenia (zwykle po 4 - 8 cyklach CTH) następuje zaprzestanie podawania CTH,
przy założeniu, że dotąd podane cykle odniosły zamierzony (tj. przewidywany) skutek,
a dalsze przedłużanie CTH byłoby niecelowe, nie przyniosłoby korzyści medycznych.

Po zaprzestaniu podawania CTH następuje wydalenie z organizmu toksycznych czynników
które powodowały niepożądane skutki uboczne takie jak np. wypadanie włosów,
w takim rozumieniu można powiedzieć, że masz rację pisząc:
"jeżeli zaczynają rosnąć jakiekolwiek włosy to znaczy, że chemia już nie działa"
Chemioterapia [już] nie działa - dlatego, że wcześniej zaprzestano jej podawania
i dopiero wtedy po pewnym czasie m.in. zaczynają odrastać włosy.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group