1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Fibromatosis agressive
Richelieu

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 170062

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2012-06-18, 13:03   Temat: Fibromatosis agressive
Amelcia napisał/a:
i mam jeszcze takie pytanko czy ktoś może mi napisać jak zmienić swój nick


Zasadniczo nie ma takiej możliwości, ponieważ zakłóciłoby to czytelność historii wypowiedzi użytkownika na forum w różnych wątkach i w różnym okresie (przed i po zmianie).
W szczególnie uzasadnionych przypadkach można wystąpić do Administracji (np. przez PW)
z prośbą o rozważenie zmiany wraz z podaniem uzasadnienia.
Administracja nie jest zobligowana do przychylenia się do wniosku o zmianę nicka, czynimy to jedynie w naprawdę wyjątkowych sytuacjach.

  Temat: Fibromatosis agressive
Richelieu

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 170062

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-07-15, 08:26   Temat: Fibromatosis agressive
Leki zapobiegające odrzuceniu przeszczepu przyjmowane są dożywotnio w przypadku przeszczepów obcych (od innego dawcy).
Ma to na celu obniżenie bariery immunologicznej, powodującej odrzucanie przez organizm obcych tkanek.
Więcej na ten temat np. tutaj.

W przypadku przeszczepu własnego (jak rozumiem, chodzi o chrząstkę z żebra) nie ma tego problemu i wspomaganie farmakologiczne może być potrzebne jedynie na etapie przyjmowania się przeszczepu i gojenia ran pooperacyjnych.
  Temat: Fibromatosis agressive
Richelieu

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 170062

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2011-01-10, 19:04   Temat: Fibromatosis agressive
Nie słyszałem wprawdzie (choć spotkałem się - osobiście - z przeszczepem kostnym z biodra, trochę bolało ... ;) )
to jednak łatwo daje się znaleźć w sieci - widać, że spotyka się taką praktykę np. w rekonstrukcjach żuchwy:
http://www.google.pl/sear...l=&oq=&gs_rfai=
  Temat: Fibromatosis agressive
Richelieu

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 170062

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-11-26, 22:01   Temat: Fibromatosis agressive
Amelcia napisał/a:
na wyniku his-pat powinno być napisane czy zmiana została wycięta w całości a skąd ta osoba która to bada wie czy tak jest? Bo mój lekarz mówił że guz wycieli mi w całości a w his-pat napisano że nie.

Lekarz wycinając zmianę robi to na podstawie własnej obserwacji (okiem nieuzbrojonym), czyli wycina zmianę 'makroskopowo radykalnie'.

Po przebadaniu histopatologicznym (w laboratorium) brzegu cięcia, może się okazać, że występują tam komórki nowotworowe, zatem zabieg był 'mikroskopowo nieradykalny' - wtedy trzeba margines cięcia poszerzyć / zastosować leczenie uzupełniające mające na celu wyeliminowanie pozostałych w organizmie komórek nowotworowych.
  Temat: Fibromatosis agressive
Richelieu

Odpowiedzi: 366
Wyświetleń: 170062

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2010-03-05, 10:01   Temat: Re: Fibromatosis agressive
agutka napisał/a:
Witam Serdecznie!!!
[...] czy może ktoś wie coś więcej na temat tej choroby i jej leczenia? [...]


Niewiele więcej powiem poza tym, że jest to grupa nowotworów łagodnych tkanek miękkich
oraz podaniem odniesienia do krótkiej wzmianki w Wikipedii po polsku oraz po angielsku.

W źródłach angielskojęzycznych trochę wiadomości m.in. tutaj oraz tutaj.

Życzę powodzenia w dalszym leczeniu - choroba ta potrafi być niestety uciążliwa.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group