1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mutacja BRCA1: Rak piersi przewodowy, przebyty rak jajnika
Róża1957

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5014

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-16, 13:19   Temat: Mutacja BRCA1: Rak piersi przewodowy, przebyty rak jajnika
Dziękuję Ci bardzo Richeliieu za odpowiedź i za pomoc w podjęciu decyzji co do wyboru leczenia. Decyduję się na chemię CA,na te 4 kursy,a po chemioterapii będę dalej leczona hormonoterapią,tak zrozumiałam panią doktor.
Wiem,że nie obejmuje mnie rejonizacja,ale mam już dość dalszego jeżdżenia i wyczekiwania w kolejkach.
Moja pani dr jest bardzo dobrym onkologiem, więc jej ufam. Jestem w pewnym stopniu przerażona,ponieważ przeszłam już raka jajnika, ciężka chemię,która spowodowała u mnie polineuropatię,choc na razie jest ok,ale znowu pojawił się następny problem, rak piersi i jak tu się nie martwić?.
Miałam sporo czasu na profilaktyczną mastektomię,tylko,że genetyk,do którego jeżdżę na konsultacje odradzał mi ten pomysł,ponieważ twierdził,że mam robione często badania w tym kierunku,to wykrycie raka piersi będzie we wczesnym stadium.
I co z tego,że we wczesnym stadium, jak juz dwa m-ce jeżdże do lekarzy i jeszcze nie widać końca tego leczenia...
Byłam na samym początku w Onkologicznej Poradni Genetycznej w Szczecinie u genetyka,który proponował podanie chemii cisplatyny,która to jeszcze przed operacją miała zabić wszystkie komórki rakowe, jak również guz miał zniknąć.Tą chemią przecież leczyli mnie w Olsztynie po operacji raka jajnika i skutecznie jak na razie.
Niestety nie zakwalifikowałam się do programu leczenia cisplatyną w Szczecinie,ponieważ wcześniej leczona tą chemią miałam porażenie nerwów obwodowych,tzw.polineuropatię.
Jeśli dołożyliby teraz cztery kursy cisplatyny,to mogłaby mnie sparaliżować i wybrano mniejsze zło,czyli najpierw operacja,a potem dalsze leczenie.Na operację przyjechałam do Olsztyna i dalsze leczenie będę też tu kontynuować.
Z kolei po zakończeniu leczenia będę skierowana na profilaktyczną mastektomię drugiej piersi.Taką rozmowę już wstępnie przeprowadzilam z chirurgiem onkologiem,tylko nie wiem,czy mastektomia z jednoczesną rekonstrukcja zdrowej piersi jest możliwa na Fundusz Zdrowia czy tylko sama mastektomia jest refundowana?
Ale teraz skupiam się najpierw na wyleczeniu,a potem co Bóg da, to będzie....
Pozdrawiam wszystkich walczących z tą śmiertelną chorobą i życzę wam powrotu do zdrowia!
  Temat: Mutacja BRCA1: Rak piersi przewodowy, przebyty rak jajnika
Róża1957

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5014

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-15, 16:22   Temat: Mutacja BRCA1: Rak piersi przewodowy, przebyty rak jajnika
Witam!
Dziękuję Richeliieu za odpowiedż. Niestety,ale Twoje przewidywania co do terapii (CTH) się sprawdziły,poniewaz moja prowadząca pani doktor zaproponowała mi 4 kursy chemii AC uzasadniając to m.innymi podtypem molekularnym luminalnym B, a nie A. Jeśli byłby A to wtedy doktor zastosowałaby leczenie hormonoterapią,tak to zrozumialam,ale wspomniala też o BRCA1. Chociaz mowila,ze zdania na konsylium lekarskim były podzielone i mam prawo odmówić przyjęcia tej chemii, a pozostać przy leczeniu hormonalnym...trudno samej decydować,ponieważ nie jestem lekarzem,ale może jeszcze skonsultować to dalsze leczenie z innym lekarzem onkologiem?Tylko gdzie i z kim, skoro ja jestem z woj. warm-mazurskiego i podlegam pod Olsztyn i nie znam innych lekarzy i ośrodków onkologicznych,a czas nieubłaganie płyni i już mija niebawem 5 tyg.od operacji! Więc chyba czas najwyższy rozpocząć leczenie,prawda?
O przebytym raku jajnika ponad siedem lat temu i mutacji BRCA1 pani doktor wie,ponieważ cały czas jeżdżę na konsultację do niej i tej samej przychodni onkologicznej. Pozdrawiam!
  Temat: Mutacja BRCA1: Rak piersi przewodowy, przebyty rak jajnika
Róża1957

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5014

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-14, 11:18   Temat: Mutacja BRCA1: Rak piersi przewodowy, przebyty rak jajnika
Witam!
Dziękuję Richelieu za szybką odpowiedz.
Dziś wlaśnie,tj.14.08.2013 jadę do pani doktor prowadzącej w Olsztynie, ktora wczoraj na konsultacji mowila mi,ze bierze pod uwagę leczenie hormonalne,ale decyzja jakie to będzie leczenie miala zapaść na konsylium lekarskim wczoraj i dlatego ponownie jadę dziś aby się dowiedzieć jakie to będzie leczenie i oby tak bylo jak mi zalecileś Richelieu. Dodam,ze jestem obciążona genem BRCA1. W 2005 w listopadzie przeszlam operację raka jajnika G3 przy stopniu zaawansowania FIGO IIC i otrzymałam 6 kursów chemioterapii Taxol + CDDP. Jak na razie systematyczne i kontorlne badania nie wykazują wznowy raka jajnika, ale w maju rezonans magnetyczny wykazal guzek lewej piersi i zaczęła się znowu gehenna i strach. Dlatego uważam,że lekarze onkolodzy powinni mobilizować kobiety,ktore sa obciążone genetycznie do usunięcia jajników lub mastektomii piersi jeszcze przed zachorowaniem,a przede wszystkim kobiety,ktore badają się u ginekologa powinny dostawać skierowanie na badanie genetyczne,a wtedy o wiele mniej byloby zachorowań na tego typu raka, ktory jest bardzo zdradliwy i trudny do wykrycia w niewielkim stadium zaawansowania.Moje kontrolne badania były bardzo częste,a mimo to zachorowalam.
Dziękuję i pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Mutacja BRCA1: Rak piersi przewodowy, przebyty rak jajnika
Róża1957

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5014

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2013-08-13, 00:37   Temat: Mutacja BRCA1: Rak piersi przewodowy, przebyty rak jajnika
Załączam swój wynik badania histopatologicznego po mastektomii piersi>
Jak rozumiec ten wynik?!

Obraz makroskopowy:
Pierś lewa z węzłami chłonnymi Pierś z zawartością dołu pachowego o wymiarach około 12xlOx7 cm. W
pachowymi: kwadrancie dolnym wewnętrznym palpacyjnie wyczuwalne ognisko o
wzmożonej konsystencji o średnicy 1 cm.
Marginesy zmiany:
- od strony skóry - 3,3 cm,
- od powięzi - 1,7 cm,
- górny - 8,2 cm,
- dolny - 1,3 cm,
- zewnętrzny - 8,5 cm,
- wewnętrzny - 2,2 cm.
Węzły chłonne szczytu pachy: Materiał rozfragmentowany o wyglądzie tkanki tłuszczowej. Na przekrojach
znaleziono 5 węzłów.
Węzły chłonne okolicy pęczka: Materiał rozfragmentowany o wyglądzie tkanki tłuszczowej.
Rodzaj badania:
Materiał:
Data otrzymania materiału:
Histopatolog iczne
Pierś lewa z węzłami chłonnymi pachowymi
2013-07-16
Numer identyfikacyjny: 47077/13
Miejsce pobrania: Podstawa brodawki
Rozpoznanie patomorfologiczne: Cystes multiplices.
Numer identyfikacyjny: 47078-79/13
Miejsce pobrania: Brodawka sutkowa
Rozpoznanie patomorfologiczne: Cystes multiplices.
Numer identyfikacyjny:
Miejsce pobrania:
47080-87/13
Margines od strony skóry, Margines od strony powięzi, Margines górny,
Margines dolny
Rozpoznanie patomorfologiczne : Sine laesionibus pathologicibus.
Numer identyfikacyjny: 47088-89/13
Miejsce pobrania: Margines zewnętrzny
Rozpoznanie patomorfologiczne :Tela adiposa normalis.
Numer identyfikacyjny: 47090-91/13
Miejsce pobrania: Margines wewnętrzny
Rozpoznanie patomorfologiczne : Sine laesionibus pathologicibus.
Numer identyfikacyjny: 47092-95/13
Miejsce pobrania: Guz (zmianę wykrojono w całości)
Rozpoznanie patomorfologiczne: Carcinoma ductale invasivum G2
(invasive ductal carcinoma of no special type -
NST, grade II), pTlb
(w ocenie mikroskopowej guz w największym wymiarze średnicy
8,5 cm).
IHC z nr 47093/13:
ER-odczyn dodatni w 80% komórek nowotworowych
PR-odczyn ujemny
HER 2 O
Ki-67-odczyn dodatni w 20% komórek nowotworowych
Numer identyfikacyjny:
Miejsce pobrania:
47096-101/13
Kwadrant dolny zewnętrzny, Kwadrant górny zewnętrzny, Kwadrant górny
wewnętrzny
Rozpoznanie patomorfologiczne : Laesiones fibroso-cysticae.
Numer identyfikacyjny: 47102-118/13
Miejsce pobrania: Węzły chłonne dołu pachowego
Rozpoznanie patomorfologiczne : Oceniono 18 węzłów chłonnych:
Lymphonodulitis reactiva.
Materiał:
Data otrzymania materiału:
Węzły chłonne szczytu pachy
2013-07-16
Numer identyfikacyjny: 47119-123/13
Miejsce pobrania: Węzły chłonne szczytu pachy
Rozpoznanie patomorfologiczne: Oceniono 5 węzłów chłonnych:
Lymphonodulitis reactiva.
Materiał:
Data otrzymania materiału:
Węzły chłonne okolicy pęczka
2013-07-16
Numer identyfikacyjny: 47124-130/13
Miejsce pobrania: Węzły chłonne okolicy pęczka
Rozpoznanie patomorfologiczne: Oceniono 8 węzłów chłonnych:
Lymphonodulitis reactiva.
pTlb, pNO.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group